Tři ženy u jezera vzpomínají na staré časy

Tři ženy u jezera vzpomínají na staré časy

Tisk

Tři ženy u jezeraPokud máte náladu na romantický dojemný příběh, právě knížka Tři ženy u jezera bude pro vás tou pravou. Dala jsem ji přečíst své mamince a moc se jí líbila. A o čempak příběh uznávané německé autorky Dory Heldt je? O třech dříve nerozlučných kamarádkách, které se setkávají po mnoha letech na přání jejich zesnulé čtvrté přítelkyně. Dokážou překonat staré křivdy a zvítězí opravdové přátelství?

Čtyři ženy: Alexandra, Friederike, Jule a Marie byly už od dětství nejlepšími kamarádkami a pravidelně společně jezdily na prázdniny do domu u jezera, který vlastnila Mariina rodina. Bohužel jak už tomu tak bývá, ženy se rozhádaly, a jak jinak, než kvůli muži. A právě teď, po tolika letech, kdy se neviděly a spolu nemluvily, jedna z nich, Marie, umírá. V její poslední vůli je přání, aby se všechny opět sešly v domě u jezera, který jim Marie odkázala, všechno si vyříkaly a udobřily se. V knize se rozplétají životní osudy všech čtyř kamarádek a dojemný závěr vás určitě zasáhne. Knížka je moc pěkná a doporučuji!

O autorce:

Dora Heldt se narodila v roce 1961 na německém ostrově Sylt v Severním moři. Od roku 1992 pracuje jako obchodní zástupkyně významného německého vydavatele a žije v Hamburku. Její romány se pravidelně objevují na čelních místech německých knižních žebříčků. Několik z autorčiných knih se dokonce dočkalo filmového zpracování. Čtenářky si její knihy oblíbily pro dojemnost příběhů, které prožívají postavy vyzařující obdivuhodnou autentičnost.

Tři ženy u jezera

Název: Tři ženy u jezera
Autor: Dora Heldt
Překlad: Věra Kloudová
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2023
Počet stran: 240
Hodnocení: 90%

https://www.alpress.cz/tri-zeny-u-jezera/


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Klid, ticho a útulno, to vždy o Vánocích obstarala maminka, říká operní pěvkyně Libuše Márová

libuse marova200I když paní Libuše Márová oslaví právě 24. prosince kulatiny, rozhovor byl nakonec o něčem jiném. Třeba o tom, jak jednou „oslavila“ Štědrý den v Amsterdamu či jak strávila silvestrovské „veselí“ v Oslo. V obou případech tam byla prac...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Z archivu...

Čtěte také...

Vylepšete si všeobecný přehled díky odpovědím na zajímavé otázky

kdo vi 200Titul nese názve Kdo ví? Všeobecné otázky a má podtitul otázky ze všeobecných znalostí, které vás přimějí znovu přemýšlet. Pojďte se na ně podívat!

...

Literatura

Propast smrti - další případ Kate Marshallové

propast smrti200V listopadu vydalo nakladatelství Cosmopolis třetí případ Kate Marshallové od úspěšného autora Roberta Bryndzy. Kniha nese název Propast smrti a podíváme se v něm na jeden odložený případ, který se však ukáže být součástí něčeho mnoh...

Divadlo

Představení Smrt v hotelu Alexandria provonělo celé divadlo

alexandria 200Teprve před několika dny měla ve zlínském Městském divadle premiéru lázeňská divadelní komedie Smrt v hotelu Alexandria. Autor hry trochu zavání Cimrmanem, ale hra je to opravdu skvělá a navíc zlínskému publiku velmi blízká.

...

Film

Každé filmování je velké dobrodružství, říká herec a šansoniér Jiří Bartoň

jiri barton 200Nejen na zámku Libochovice, ale také v Praze a na dalších místech v Česku vznikal během léta německý historický film Ottilie von Faber-Castell. V jedné z rolí se objeví také Jiří Bartoň. Jde o velkoryse pojatý televizní projekt, který pro...