Parádní detektivka z českých luhů: Vesnice

Parádní detektivka z českých luhů: Vesnice

vesnice200V dubnu vydalo nakladatelství Kalibr novou detektivní knihu mladé české autorky Kristýny Trpkové Vesnice. Prostředí uzavřené komunity, propojené případy a do toho romance na pracovišti. Naláká vás Vesnice ke čtení?Nadějná česká autorka

Kristýna Trpková (* 1996) žije s rodinou v Holicích. Pracovala jako disponentka zákaznického servisu, nyní se věnuje péči o tři malé děti. Od sedmi let hraje na klavír, také ráda zpívá, jezdí na kolečkových bruslích nebo peče. Psaní detektivních románů se začala věnovat před narozením třetího dítěte. Na kontě má knihu Rozsudek smrti (2021) a Stvůra (2021), kde představila hlavní vyšetřovatelku lauru Linhartovou, s níž pokračuje ve Vesnici.

Přečtěte si rozhovor s autorkou: „Já se pořád víc než za spisovatele považuju za čtenářku, takže svoje knihy píšu hodně intuitivně.“

Laura, Adam a vesnice Lipová

Nedaleko obce Lipová byly objeveny lidské ostatky a ukazuje se, že patřily jednomu z pohřešovaných chlapců, kteří v minulých letech záhadně zmizeli. Hrůzostrašný nález nenechává chladným jak kriminalisty, tak uzavřenou komunitu vesnice. Navíc se ukazuje, že chlapec byl celé roky vězněn možná přímo někde ve vesnici v nelidských podmínkách bez přístupu k dennímu světlu. Zkušené komisaři pardubické kriminálky Laura Linhartová a Adam Beneš se s vervou pouštějí do vyšetřování a při tom otevírají odložený případ, aby se pokusili dopídit pravdy. Je možné, že zbývající dva chlapci ještě žijí? Je pachatelem tohoto hrůzného zločinu někdo z obyvatel vesnice?

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyřešte dávno odložený případ ve Vesnici

Případ, vztah, paráda

Autorka se s námi nepárala, opět představila přitažlivý zamotaný kriminální případ, při jehož řešení jsme se spolu s komisaři zapotili. Povedlo se jí umně vylíčit semknutou komunitu malé obce se všemi jejími zvláštnostmi. Navíc nám do toho hodila vztahovou romanci mezi hlavními protagonisty, což já kvituji s povděkem, avšak ne všem čtenářům to může být po chuti. Osobně si však myslím, že něco podobného, detektivka s nádechem romance, tady u nás chyběla a je jedině dobře, že se toho někdo tak šikovně chytil, jako paní Trpková. Už teď se těším na její nový příběh a doufám, že se ho dočkáme co nejdřív! Vřele doporučuji jako detektivní jednohubku se svižným tempem pro všechny milovníky krimi případů!

vesnice

Název: Vesnice
Autor: Kristýna Trpková
Série: Laura Linhartová a Adam Beneš (2. díl)
Žánr: detektivka, krimi
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2022, pevná
Počet stran: 288
Hodnocení: 95 %

Odkaz na web: https://www.euromedia.cz/vesnice/kniha/14809/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Lola běží: „Kapela je o živém hraní, o cestování, poznávání lidí. Je to milenka, který se musíš věnovat.“

lol 200Večer na charitativním festivalu bude patřit mladým klukům z kapely Lola běží. Momentálně finišují práce na nové desce a jsou odhodláni si užít nejenom tento koncert. V tomto rozhovoru se dozvíte informace jak o novém albu, tak o jejich přístupu k muzice.<...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

V rouše beránčím aneb když se zlo dědí

v-rouse-berancim 200Vydavatelství Bookmedia se opět pustilo do beletrie a vydalo finskou detektivku V rouše beránčím od Simo Hiltunena.

 

...

Literatura

Zahradnické pokusy s kachnou Justýnou

pigy 200Kachna Justýna je v první knize s prasátkem Pigym prezentovaná jako zahradnice a také trochu popleta – když mluví, vždy něco pomotá. Ale zahradničit umí opravdu dobře, a když je potřeba, moudrá sova Heda vše dovysvětlí!

...

Divadlo

Prague Shakespeare festival: ohromná událost!

Rutherford CravensPrague Shakespeare festival uvede od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadle Kolowrat v originální angličtin...

Film

Bizarní hříčka Davida Cronenberga jménem Cosmopolis

comopolis pattinsonDavid Cronenberg (Moucha, Dějiny násilí, Východní přísliby) patří k jedněm z nejzajímavějších režisérů současnosti. Robert Pattinson (Twilight sága) naopak k těm nejvysmívanějším hercům z aktu...