Je příliš vzpurná princezna. Prosadí si nakonec svou?

Je příliš vzpurná princezna. Prosadí si nakonec svou?

Tisk

Vzpurná princeznaZkuste si představit, že se narodíte do královské rodiny. Jsou na vás kladeny nároky a požadavky, je potřeba, abyste se chovali určitým způsobem a všude jen vnímáte nařízení, nesvobodu a omezování toho, co byste ve skutečnosti chtěli. Takové pocity měla i dcera anglické královny Viktorie, Louisa, jejíž příběh o cestě za svobodou a opravdovou láskou v knize Vzpurná princezna se rozhodla vyprávět autorka Georgie Blalock. Knížku vydalo nakladatelství Alpress.

Dcera puritánské královny se svými dalšími sourozenci neměla snadný život. Královna po smrti svého milovaného manžela velmi zahořkla a chovala se ke svým dětem přísně. Umělecky nadaná Louisa si představovala, že by se mohla věnovat studiu umění, ale královna byla jiného názoru, proto bylo potřeba ji nejprve přemluvit. Louisa se začala věnovat sochařství a přitom se zamilovala do svého učitele, což byl z hlediska jejího postavení zcela nevhodný partner pro život. Jejich láska musela zůstat tajná, královna Viktorie svou dceru provdala za vhodnějšího nápadníka, ale manželství z obou stran zůstalo spíše formální a postaveno na základě rozumu, než opravdové lásky, natožpak vášně. Louisa se dál scházela se svou životní láskou, ale když se to dozvěděla královna, učinila tomu přítrž a poslala Louisu s manželem na 5 let do Kanady. Jak všechno nakonec dopadne? Osvobodí se Louisa z pout a postaví se matce? Zachrání svou lásku? To se dozvíte, když si přečtete tuhle skvělou oddechovou knížku, postavenou na skutečných historických událostech.

Georgie Blalock je vášnivou milovnicí historie a filmů. Ve své tvorbě propojuje vášeň pro historickou fikci a inspiraci dobovými snímky. Když právě nepíše, je možné ji najít při průzkumech sekce historické literatury v knihovně nebo jak se probírá seznamem britské kinematografie na Netflixu. Úspěšnou řadu historických romancí napsala rovněž pod jménem Georgie Lee. Pro více informací o autorce a její tvorbě navštivte její webovou stránku georgieblalock.com.

Vzpurná princezna

Název: Vzpurná princezna
Autor: Georgie Blalock
Překlad: Blažena Kukulišová
Nakladatelství: Alpress
Rok vydání: 2024
Počet stran: 328
Hodnocení: 85%

https://www.alpress.cz/vzpurna-princezna/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Peter Nagy: Vždy som chcel byť pesničkár

Nagy perexV rámci stého výročia Slovenského ochranného zväzu autorského sme spravili pre našu redakciu rozhovor so spevákom, skladateľom, textárom, producentom a fotografom Petrom Nagyom.

 

...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Životní kotrmelce Hanky Dvorské

Zivot se mnou pekne cvici perexDalší knižní biografii ze série, kterou bychom mohli nazvat „inspirativní ženy - sportovkyně“ vydalo ve spolupráci s nakladatelstvím Euromedia Group nakladatelství Labyrint. Tentokrát dostala prosto...


Literatura

To bych zvládl taky

to bych zvladl 200Poznáte tých čitateľov, ktorí pri prvom listovaní knihou hľadajú obrázky? Niektorí z nás to robia s každou hrubou knihou, ktorá vyzerá nudne. Pri tejto mini encyklopédii moderného umenia sa o nedostatok obrázkov báť nemusíte, nájdete...

Divadlo

Svetový Slovák Štefánik v podaní hry Zuzany Mišákovej

stefanik 200„Musel odísť, pretože na tomto svete by už len nadľudsky trpel, pre jeho veľkosť tu nebolo dosť priestoru, pretože v skutočnosti ľudia nič tak nevedia nenávidieť ako veľkosť, priamosť, čistý charakter a nepodkupnú dušu.“ Sarah Claire de Bois de J...

Film

96 hodin aneb Nechtějte nazlobit Liama Neesona

96 200O tom, že Liam Neeson by mohl být ve svém věku (letos mu bude jednašedesát) akční hrdina, by asi ještě před pár lety nikdo moc neuvažoval. Jenže v úvodním díle nové „batmanovské“ trilogie“ Batman začíná, kde si zahrál padoucha Ra´s Al Ghula, prokázal, že...