Opravdové zločiny o zvrácenosti některých lidí

Opravdové zločiny o zvrácenosti některých lidí

Tisk

Opravdové zločiny 200Lucii Bechynkovou mohou znát nejen posluchači Evropy 2, ale i fanoušci populárního podcastu Opravdové zločiny. Nyní se pod hlavičkou společnosti Albatros Media dostává na pulty knihkupectví i stejnojmenný titul, nabízející vyprávění o těch nejotřesnějších zločinech z celého světa.

Podcast Opravdové zločiny vytváří autorka společně se svou kolegyní Barborou Krčmovou. Jeho knižní vydání je ovšem sóloakcí samotné Lucie. Daleko více v něm tak najdete její osobní vklad, a to nejen prostřednictvím popisů samotných zločinů, ale i následných rozhovorů s několika odborníky.

Únosy, vraždy, znásilnění...

Můžete se „těšit“ na několik desítek těch nejhorších vražd, únosů a znásilnění. Někdy i všechno dohromady. Popisy jsou často velice brutální a nechybí jim opravdu zvrácené podrobnosti. Dokazují, že na světě mohou pobíhat opravdu sadističtí lidé, kteří jsou schopni čehokoliv. Pro mnohé představují jednotlivé případy jejich noční můry, protože se občas týkají i malých dětí. Emočně tedy může být čtení pro citlivější jedince poměrně náročné.

Na 280 stran textu se vešlo několik desítek činů proběhlých po celém světě. Díky tomu je jasné, že se nedočkáte úplně podrobných popisů výslechů nebo samotných provedení vražd. Jednotlivé příspěvky jsou zpracované na 4 až 10 stránkách. Najdete v nich často něco málo z dětství vrahů, které zpravidla nebylo úplně šťastné.

Vedle toho se dočkáte popisu místa činu po objevení policisty, základních údajů k jednotlivým proviněním či výši trestu, kterou pachatel obdržel. Nečekejte tedy sáhodlouhé romány, ale spíše faktograficky přesné základy.

Trestná činnost kvete v každém století

Neznamená to ovšem, že by text nebyl čtivý. Autorka vysílá čtenáře po stopách zločinu a oni jen s vytřeštěnýma očima sledují, jaké zrůdnosti se během minulosti odehrávali. Najdete tu sériového vraha už z 19. století, ale většina příběhů se odehrála ve 20. století. Časová posloupnost není úplně dodržena, takže budete postupně skákat napříč lety. Ono by to také bylo velice složité, protože někteří z "přítomných" se dopouštěli své trestné činnosti i desítky let.

Nechybí ani několik fotografií vrahů nebo jejich obětí. Díky tomu si budete moci k jednotlivým jménům přiřadit i tváře a zapůsobí na vás o to silněji. Jestli to ještě vůbec jde, protože už samotný text bude pro mnohé opravdu silné kafe.

Jak to vidí právník, dozorce, kriminalista

Nakonec přichází trojice rozhovorů. První je s právničkou, která hovoří zejména o svých studiích. V nich měla možnost navštívit věznici nebo být několikrát účastníkem pitvy. Následuje vězeňský dozorce, mluvící o úskalích své práce a nejhorších zločincích, jenž hlídal. A nakonec je tu kriminalista, popisující vlastně věci podobné, jen s důrazem na vlastní profesi.

Opravdové zločiny jsou skutečně zajímavou knihou, která všem zájemcům o svět zločinu může přinést mnoho důležitých informací. Najdete tu případy z celého světa, jen ty naše domácí tu jaksi chybí. Zřejmě to tedy bylo záměrem a možná se dočkáme i samostatného souboru českého zločinu.

Na závěr nezbývá než varovat všechny z vás. Buďte opatrní na sebe i své blízké. Po světě pobíhá řada zlých či šílených lidí, kteří čekají na svou další oběť. Bohužel to není pouze minulost. Poslední brutální vražda této knihy se odehrála v letošním roce a je tak opravdu aktuální.

Opravdové zločiny 450

Opravdové zločiny

Autor: Lucie Bechynková

Žánr: Krimi, Literatura faktu

Nakladatelství: BizBooks

Rok vydání: 2021

Počet stran: 280

Hodnocení: 80 %

https://www.cpress.cz/tituly/74519085/opravdove-zlociny/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Vojtěch Žák: „Jsem zvědavý, kolik z mých přátel mi po vydání knihy přijde rozbít hubu“

Pesec kralem 200Vojtěch Žák je 24letý žurnalista, grafoman a vypravěč příběhů, který si momentálně chce splnit sen spočívající ve vydání knihy Než se pěšec stane králem. A právě s touto fantasy knihou se nyní seznámíte díky tomuto rozhovoru.

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Retro párty vás vrátí v čase
ImageGramofonové desky. Kostkované košile na uzel. Krajkované rukavičky a cigareta v dlouhé špičce. Foxtrot, plný parket a posezení u černobílé zrnící televize. Polaroid nebo cvakání klasického foťáku. ...

Literatura

„Hovno“ se neříká

merde200„Knížka, bez které se tento rok neobejdete“ stojí na obálce téhle knihy. Merde!  Já už teď mohu s jistotou říci, že bych se bez ní obešla. Její autor, Angličan Stephen Clarke je především novinář. Sám roky ve Francii žil, proto je jeho kniha do značn...

Divadlo

Macbethovi ožívají, les se dává na pochod!

macbeth 200Macbeth ztvárněný Markem Němcem vykročil vstříc svému osudu. Na Letních shakespearovských slavnostech, jejichž generálním partnerem je skupina PPF, odstartovaly přípravy letošní premiéry.

...

Film

Časopis Film.sk oslavuje pätnásť rokov

Film sk 200Mesačník o filmovom dianí na Slovensku Film.sk, ktorý vydáva Slovenský filmový ústav si tento rok pripomína pätnásť rokov od svojho vzniku. Jeho novembrové číslo je tematicky zamerané na výročie časopisu a približuje ho v prem...