Knihovrátek. Vyměňte přečtené knihy za nové příběhy

Knihovrátek. Vyměňte přečtené knihy za nové příběhy

knihovratek perexPolice s knihami se najdou asi v každé domácnosti. Nacházejí se na nich většinou tituly, které jsou pro jejich majitele srdcovkou a rádi se k nim vracejí, ale i takové, které byly přečteny pouze jednou a už se k nim nikdy nikdo nevrátil. Těchto knížek, které stojí nedotčeně na polici, je ale často velká škoda. Pravděpodobně vás to dosud nenapadlo, ale i vy možná máte doma takové, na které už někde čeká spousta zájemců. Takové knížky můžete nabídnout do KNIHOVRÁTKU [7] od Martinus.cz a kromě příjemného pocitu z jejich dalšího využití získáte také radost z nových knížek, které si za ně můžete vybrat zcela podle vašeho vkusu. 

SEZNAM NEJŽÁDANĚJŠÍCH VYPRODANÝCH KNIH V ČESKÉ REPUBLICE VÁS ZARUČENĚ PŘEKVAPÍ

V knihkupectví Martinus.cz zkoumali data vyhledávání v rámci svého e-shopu. Mezi deset titulů, o které má zájem nejvíce zákazníků, ale jsou bohužel vyprodané, se dostaly knihy, do kterých byste to možná ani neřekli.

Martinus.cz má řešení na to, jak vyměnit knížky, které již máte přečtené, za zbrusu nové příběhy. Je jím služba KNIHOVRÁTEK. Přečtené knížky můžete jednoduše vyměnit za POUKÁZKU NA NÁKUP V KNIHKUPECTVÍ MARTINUS.CZ. Nejenže potěšíte knihomoly, kteří je úpěnlivě shánějí, ale získáte i prostor a prostředky na knížky nové.

knihovratek

Mezi nejvyhledávanější nedostupné knihy patří New York Times bestseller NÁMI TO KONČÍ OD COLLEEN HOOVER. „_Tato kniha patří mezi ty, které zůstanou ve vás_," popisuje své čtenářské zážitky Lenka. „_Děj ubíhal velmi rychle, a ne jednou jsem měla v očích slzy. Postavy mě překvapovaly ale to, co mi vyrazilo dech byla jejich síla. Doporučuji opravdu každému." _Tento poněkud dobrodružný titul si zamilují všichni příznivci bezmezné romantiky a příběhů o lásce, která až hory přenáší.

TO NEJLEPŠÍ Z BELETRIE

Ať už vás zajímá moderní literatura či jste spíš na nestárnoucí klasiku, v tomto seznamu najdete vše. PAN KAPLAN MÁ STÁLE TŘÍDU RÁD OD SPISOVATELE LEA ROSTENA je jednou z nejoblíbenějších knih 20. století, a to především díky nadčasovému humoru a vytříbeným hláškám.

Napínavá PAVUČINA SNŮ od STEPHENA KINGA se drží na žebříčku nejoblíbenějších knih již 20 let od doby jejího vydání. Další knihou je titul KOCOUR BOB OD JAMESE BOWENA, která čtenářům přibližuje přátelství mezi mužem a jeho kocourem, díky kterému se autor dostane ze závislosti na drogách.

Poslední beletrií na tomto seznamu je pak ATLAS MRAKŮ OD DAVIDA MITCHELLA, který vás vtáhne do mimořádného sci-fi příběhu o nebezpečí lidské touhy po moci i jejích možných důsledcích.

CO NA PRÁZDNINOVÉ ČTENÍ PRO MALÉ RATOLESTI?

Na seznamu nejžádanějších děl jsou i tři tituly z dětské literatury. Jedním z nich je moderní román od držitelky Printz Award E. LOCKHART s názvem OSTROV LHÁŘŮ. „_Příběh, o kterém se od samého začátku domníváte, že víte, jak dopadne, se v momentě otočí o sto osmdesát stupňů. Doporučuji přečíst! Děj vás nenechá spát a zaručuji, že až dočtete poslední řádky vydechnete: wow," _takto hodnotí knihu čtenářka Adéla.

Nechybí tu ani klasika RYCHLÉ ŠÍPY od legendárního spisovatele, JAROSLAVA FOGLARA. Přečtěte si historky statečných chlapců, kteří nemají nikdy dlouhou chvíli a do všeho se vrhají po hlavě. Příběhy jsou poutavě psané, pěkně nakreslené a jsou plné pozitivních a morálních příkladů, ale i humoru.

A seznam dětské literatury uzavírá oblíbená fantasy pohádka KORALINA od spisovatele NEILA GAIMANA. V hlavní roli je neohrožená Koralina, která se po nastěhování do nového domu vydala na průzkum zcela odlišného světa, kde psi nejí nic jiného, než čokoládu a kočky umí mluvit. Co se v mládí naučíš...

Na seznamu nesmí chybět ani jeden z titulů odborně-naučné literatury, kterým je TEORIE A PRAXE FIREMNÍCH FINANCÍ OD R. A. BREALEYHO, S. C. MYERSE A F. ALLENA. Autoři na základě svých zkušeností vysvětlují, jak manažeři používají finanční teorii k řešení praktických problémů a proč firmy a jejich management jednají tak, jak jednají.

PRO MILOVNÍKY KAPELY QUEEN

Žebříček nejvyhledávanějších knih v České republice uzavírá biografie FREDDIE MERCURY OD PETERA FREESTONA A DAVIDA EVANSE. Tento titul popisuje zdrcující příběh jedné z nejtalentovanějších britských hvězd. Tato krásná kniha, která vám poodhalí Freddieho život, je skvělou volbou pro všechny milovníky skupiny Queen.

Podívejte se tedy po svých policích a zvažte, zda tam neleží nějaké knížky, které by našly své využití v jiných domácnostech. Celý postup, jak knížky vyměnit za poukázky, naleznete na webu Martinus.cz v sekci Knihovrátek.


 

PřihlášeníSoutěže

Zvířata nejsou bez citu

Nakladatelství Portál vydalo velmi zajímavou knihu. Zve nás do obrovského světa zvířecích smyslů. A je mi až hanba, jak člověk s těmito smyslově bohatými zvířaty zachází a je dojemné, když je někdo miluje a plně respektuje jejich potřeby.
Portál

Nevyhazujte dřevo a vyrobte si z něj jednoduše nějaký nábytek

Jednoduše ze dřeva s podtitulem Nábytek a předměty z nasbíraného dřeva je název knihy, která vyšla v nakladatelství Grada už v roce 2016 a loni se dočkala dotisku. Nadšení Antje Rittermannové je rozhodně nakažlivé!
Grada

Tapír

  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
  • TAPÍR 3/2022
    Nové číslo Tapíra je na spadnutí a už brzy se budete mít možnost bavit u další várky kresleného i psaného...
  • Tapír 2/2022
    Druhé číslo Tapíra v prodeji od 3. března 2022      

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor se Scarlett Wilkovou na řecké téma

Scarlett Wilkova200SCARLETT WILKOVÁ se narodila se v Ostravě, ale lidé si často myslí, že je cizinka, protože jim její jméno připadá zvláštní. Wilková je však běžné polské jméno – na Ostravsku je polských jmen hodně – a Scarlett proto, že její maminka ...

Hledat

Když se v písních stmívá

Album Martina Hejnáka Chmýří, které vlastním nákladem vydal v roce 2021, obsahuje 14 (relativně) nových či zrevitalizovaných skladeb. Jednotlivé songy nejsou příliš dlouhé, takže i přes jejich celkový počet výsledná stopáž jen o fous přesahuje 30 minut.

Čtěte také...

Švédskou rally rozhodla závěrečná rychlostní zkouška

rally perexDruhý podnik světového šampionátu WRC zamířil na sever Evropy, kde se odehrál již 63. ročník populární Švédské rally, která se kompletně odehrává na sněhu. O vítězi si to rozdali tři piloti až na záverečné rychlostní zkoušce.


Literatura

Pes, kocour a sirotek

pes kocour a sirotek200V úterý 4. října se v Knihkupectví a kavárně Řehoře Samsy uskutečnilo autorské čtení Františka Kalendy a zároveň vernisá...

Divadlo

Kouzelná, pohádková, strhující My fair lady

my-fair-lady 200Městské divadlo Zlín na konci předešlé sezóny představilo hudební komedii podle hry George Bernarda Swawa a filmu Gabriela Pascala Pygmalion - My fair lady. Nebyl to jednoduchý počin, protože většina zná zápletku nebo filmové zpracová...

Film

Seriál, který měl konkurovat Hře o trůny

200filmSeriál Camelot vyjel do boje v roce 2011. Ve stejném roce odstartovala na HBO Hra o trůny jako údajný konkurent. A i přes hvězdné obsazení a zkušené režiséry byla show zrušena. Nové podání legendy o králi Artušovi a jeho rytířích kulatého stolu před divák...