Úklid pro úklid. Jak vyrobit WC bomby a proč posypat sodou koberec před vysátím?

Úklid pro úklid. Jak vyrobit WC bomby a proč posypat sodou koberec před vysátím?

Tisk

Úklid pro úklidTuto knihu bych doporučila všemi deseti. Už jenom proto, že v tom jedu minimálně rok. V čem? Paní Katku totiž sleduji na instagramu a její vychytávky s úklidem dělám už nějaký ten pátek. A samozřejmě jsem si nakoupila všechny přípravky jejího loga, které seženete i v DM drogerii. Lufu mám taky, kyblíčky, skládací a pratelné hadříky z mikrovlákna jsem si též pořídila, no a vlněné koule, které nesmí chybět, jsou hitem i u mě. Kateřina Brožová, která se jmenuje stejně jako jedna naše krásná herečka, vše o svém úklidu skvěle v knížce Úklid pro úklid. Vydalo ji nakladatelství Grada. 

V knize je popsané, jak si správně připravit funkční systém úklidu. Na běžný úklid, týdenní úklid a sezonní úklid. Já pracuji s diářem, a je taky důležité si do diáře napsat třeba to, že každých 14 dnů převlékám postel, takže co druhou neděli mám v diáři POSTELE, a vím, že nic jiného si tam dávat nebudu, po převlečení postele si políčko vybarvím. Paní Katka v knize Úklid pro klid má TO DO Listy, kde si odškrtáváte, co jste všechno udělali a jaké dny, je to opravdu efektivní a pomáhá to, proto také víte, že když si knihu koupíte, nebude ležet na poličce, ale využijete ji každý den, abyste si uklizené políčko pěkně vybarvili. Schválně píšu VYBARVILI a ne vybarvila, protože i v knize je napsané, delegujte úklid i na mladší členy rodiny, což jsou děti, i ony mohou vynést koš s odpadky, seřadit ponožky k sobě, ustlat postel či dávat věci na správné místo. Poté mohou poličko vybarvit, a to myslím baví každé dítko, ať je to kluk, nebo holka. No a jako poslední věc, na kterou je v knize brán velký zřetel, je Pochvala. A to je za mě jedno z nejkrásnějších a nejúčinějších výzev pro všechny. Umět se pochválit za cokoliv, i za to, že krásně uklidíte, je úžasné.

Je dobré vědět, že v knize najdete i tipy, co a jak vyčistit, jaké přesné množství v čem pomáhá, a musím říct, že i tím se řídím. S dětmi vyrábíme WC bomby, které potom s oblibou hážou do záchodu sami, protože to vždycky udělá parádu, jako kdybychom míchali lektvary. UNI čistič, no tak to už má snad každý smrtelník.

Co jsem nevěděla a teď dělám, je, když na koberce a matrace před vysátím posypu jedlou sodu a po asi 30 minutách vysaju. Je to bezva.

Za mě je kniha Úklid pro klid velká Topka, je velice přehledná, a krásná, taková růžovka moje. Mám ji na stole hned vedle diáře, a pořád v ní listuji, je to teda velká pomoc.

Jediné, co musím knize vytknout a opravdu to tam nikde nenajdete, jsou ruce navíc, které by za vás uklidily. Ty tam nejsou, hledala jsem, a nejsou tam, jen ty vaše... 

Úklid pro úklid

Název: Úklid pro klid

Autor: Kateřina Brožová

Nakladatelství: Grada Publishing a.s.

Rok vydání: 2024

Počet stran: 183

Hodnocení: 5/5

https://www.grada.cz/uklid-pro-klid-14005/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Matej Mináč: Impulzem bylo zaznamenat maminčiny vzpomínky na tragické časy přes úsměvné příběhy

ocima fotografky 200Filmy uznávaného režiséra Mateje Mináče proslavily příběh záchrany 669 dětí sirem Nicholasem Wintonem během 2. světové války. Jeho nejnovější film má název Očima fotografky a je o osudu dítěte, které nemělo to štěstí dostat se vča...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Vyšli demonstrovat. Kdo a za co?

Demonstrace8Demonstrace SPD, na níž vystoupili lídři evropské nacionalistické scény Marine Le Pen, Greet Wilders nebo na dálku Matteo Salvini, se setkala se silnou nenásilnou protireakcí. Pískot a hra na hudební nástroje přehlušila hlásání nenávisti a obc...

Z archivu...


Literatura

Romantika Holka přes palubu

holka pres palubu200V červnu vydalo nakladatelství Cosmopolis oddechovou romantickou slaďárnu holka přes palubu od Američanky Tessy Bailey. Pikantní romantické čtení ocení všechny ženy, které si přejí přečíst přímočarý příběh o lásce.

...

Divadlo

Vršovické divadlo MANA uvede inscenaci To nemyslíš vážně, Pavlíčku o osudu Pavla Kohouta

To nemyslis vazne Pavlicku 200Silný příběh inspirovaný životem mimořádného českého dramatika Pavla Kohouta To nemyslíš vážně, Pavlíčku uvede divadlo MANA v pražských Vršovicích. Kohoutův podivuhodný osud, jeho vtip, bystrost i prozření...

Film

Soukromé drama Harryho dcer
ImageLetošní silné mrazy snad už konečně polevily. Přesto je od 15. února do 19. února ve třech českých kinech pořádně chladno. Severská filmová zima zavítá do pražského Atlasu, brněnského Artu a do Ostravy. Středeční zahájení bylo ve znamení skutečně stu...