Fotbalový stres: Plzeň v panice, Sparta v naději…

Fotbalový stres: Plzeň v panice, Sparta v naději…

Tisk

fotbal plzen 200Ivánku, kamaráde, to mi řekni, jak tohle může dopadnout… Rád bych se soustředil na tu krásnou hru. Hlavně mi neříkej, že v posledních zápasech o titul jsou namočení nějací „kapříci“. Sorry, bejku, ale kazíš mi radost. Bereš mi adrenalin. Chci věřit, že se bude rozhodovat jen a jen na hřištích.

 

 

Letos to vyšlo parádně! Nejvyšší fotbalová soutěž si až do posledního kola udržuje napětí. Stále není rozhodnuto, kdo vyhraje ligu. I když tabulku vede Viktoria Plzeň, nemá nic jisté. Pražská Sparta ztrácí dva body a může svého soka přeskočit. I to je důvod, proč v sobotu, zrovna na Den dětí, vyrazit na ochozů stadionů nebo naladit správnou televizi.

Plzeňáci, kteří se před nedávnem radovali z vítězství v hokejové lize, jsou blízko úspěchu. Možná bude zase důvod slavit – zaplnit ulice, hospody a změnit stav vědomí. Jenže… V posledních zápasech, kdy si mohli zajistit pohár pro vítěze, začali panikařit. Domácí prohry se Slávií (0:1) a Libercem (1:2) zaskočili kdejakého příznivce fotbalu. Je možné, že tým, který v Evropské fotbalové lize, vyřadil italskou Neapol, není tak odolný, jak se mohlo zdát. Že by nervy?

fotbal plzen

Labilní je i Sparta. Tým, na němž si ve zmíněné evropské soutěži málem vylámala zuby londýnská Chelsea, je schopen prohrát například v Brně (2:3) či remizovat doma s Jihlavou (2:2). Tohle se „železné“ Spartě nesmí stávat, neboť její tradiční příznivci považují za úspěch pouze a jenom první místo.

Právě Sparta má v posledním kole malou výhodu, hraje totiž na domácím hřišti proti pražské Dukle, zatímco Plzeň musí do Hradce. Velká škoda, že soupeřům obou uchazečů o titul už vlastně o nic nejde. Hradečtí votroci mají jistotu sestupu do druhé ligy a Dukla (aktuálně na 4. místě) už nemá šanci ohrozit třetí Liberec, který si zajistil postup do Evropské ligy. Jednoduše řečeno – Plzeň a Sparta nastoupí pro mančaftům, o jejichž motivaci lze zapochybovat. Divák se snad může utěšovat, že Hradec i Dukla budou hrát naprosto uvolněně, což znamená, že nedají své kůže zadarmo. Nebo dají? Či snad darují? Mezi námi, myslet si můžete cokoliv.

Ivánku, kamaráde, jen ty to možná tušíš…, ale nepovíš…

Český fanoušek bývá skeptický. Rád si pohrává s myšlenkou, že některé výsledky jsou dopředu dohodnuté. To je ale zlá představa. Dobře uděláte, když jí vyženete z hlavy. Nebo rovnou zapomeňte na (český) fotbal. Žádný stres.

Zdroj zveřejněné fotografie: www.facebook.com/FCViktoriaPlzen


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Tapír

  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Dům na samotě Michaely Klevisové míří na obrazovky České televize

Klevisova200Jedna z nejprodávanějších spisovatelek současnosti Michaela Klevisová obdržela v roce 2012 za román Dům na samotě Cenu Jiřího Marka za nejlepší českou detektivku. A právě touto knihou se Česká televize nechala inspirovat a natočila stejnojmenný fil...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Na Comic-Conu Prague 2021 mohou návštěvníci zavítat do Prahy blízké budoucnosti

comic con 200Na druhém ročníku Comic-Conu Prague, který proběhne v termínu od 15. do 17. října 2021 v pražském O₂ universu, bude instalována speciální expozice s názvem FutureCity. Pomocí nejmodernějších virtuálních technologií přenese zájemce do Prahy blí...


Literatura

Procházky (nejen) literárními zahradami

zivot v zahrade perex„Kromě psaní jsou ústředními činnostmi mého života čtení a zahradničení,“ píše ve své knize britská autorka Penelope Lively (*1933) a pokračuje: „V určitém smyslu do sebe tyto dvě činnost...

Divadlo

Pražské Divadlo Kolowrat ovládne shakespearovské divadlo v originále

prague shakespeare festivalVýjimečnou příležitost setkat se v originální angličtině s inscenacemi Williama Shakespeara a jeho postavami budou mít čeští diváci od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadl...

Film

Filmy pod taktovkou orchestru FOK

 

fok 200Filmexport si (nejen) pro fanoušky české filmové klasiky u příležitosti 80. výročí založení Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK přichystal výběr 29 písní, které nahrával právě zmíněný orchestr. Na DVD můžete najít snad tu nejznámější ...