Chcete znát svou budoucnost?

Chcete znát svou budoucnost?

Tisk

tarotMnozí lidé jsou zapřisáhlými odpůrci nahlížení do budoucnosti. Považují to za hazardování s osudem, popř. si myslí, že je to v rozporu s vírou v Boha. Jenže já si myslím, že je to jen otázka úhlu pohledu. Vždyť různé metody věštění budoucnosti jsou vpodstatě jen psychologickými hrami. Neříkám, že nefungují. Já sama v tyto metody věřím a mám je ve velké oblibě. Ať už se jedná o kyvadlo, čtení z ruky, křišťálovou kouli, čtení kávové či čajové sedliny, výklad snů, runy a mnoho dalších způsobů nebo mé nejoblíbenější, karty.

 

Výklad z karet je nejspíš nejrozmanitější a nejrozšířenější způsob. Vykládá se z mnoha různých typů karet od mariášových, přes „cikánské“, po všemožné speciální druhy až k Tarotu. Ten mě vždy fascinoval nejvíce. Nejen formou „nechat si vyložit“, ale hlavně umět si vyložit sama. Jak už jsem výše zmiňovala, jedná se hlavně o psychologické cvičení. Nejen o to přečíst si, jaké karty jsme zrovna vyskládali na stůl, ale popřemýšlet nad problémem, na který se ptáme, o situaci, nad kterou bloumáme nebo nad vztahem, který nás trápí.

Pořídila jsem si pro tuto recenzi čtyři sady vykládacích karet. Dva tarotového typu (Tarot do kapsy od Marie Arthur a Shaw Edward Waitea a Kosmický tarot od Norberta Lösche) a dva se zvířecí tématikou (Poselství zvířecích průvodců a Síla zvířat, obojí od Stevena D. Farmera), což je mi také hodně blízké. Všechny bez rozdílu vybízejí k tomu, o čem jsem tu již psala. Nechápat význam karet příliš direktivně. Jde o to, co právě umí jen ti nejlepší věštci, dokázat zhodnotit stávající situaci a pochopit, co nám karty naznačují. Nechat se vést intuicí, srdcem a vlastními pocity. Respektovat základní směr, kterým nás karta vede, ale uvědomit si, že žádný symbol není jen čistě negativní nebo pozitivní. Vždy záleží na tom v jakém postavení a v jaké kombinaci s ostatními kartami se nachází. Velmi oceňuji, že ve všech zmíněných sadách je odborně vysvětleno, jak při výkladu postupovat. Je to vhodné i pro úplné začátečníky i pro ty, kteří si jen chtějí rozšířit již stávající sbírku výkladových karet.

tarot 2

Rozhodně totiž stojí za to je mít, protože mají velmi krásné obrázky. Ty mimochodem hodně napomáhají právě tomu, abychom se nechaly unést „atmosférou“ jednotlivých karet a nejdřív než se podíváme na význam karty, nechali se jen ovlivnit dojmem, kterým na nás zapůsobila na první pohled. Pomáhají rozvíjet vnitřní intuitivní vnímání sebe sama. Také nám radí, jak s kartami zacházet po praktické stránce. Jak je aktivovat před prvním výkladem
a jaké si udělat prostředí, které je pro výklad vhodné.

tarot 3

Všechny vykládací sady nabízejí několik možností výkladu. Od těch nejjednodušších až po ty náročnější jak na čas, tak i na schopnosti vykládajícího. Výklad karet všeobecně považuji za nejlepší psychoterapii. Ať už se provádí o samotě nebo s nějakou blízkou osobou. Zásadně pomáhá třídit myšlenky a ujasňovat si priority. Váhavé nakopne k rozhodnutí, jelikož na něj nebyli sami. Lidé s nízkým sebevědomím často potřebují někoho nebo něco, co by jim potvrdilo jejich úsudek a to je na kartách skvělé.

tarot 4

Ještě si myslíte, že nechcete znát svou budoucnost? Že vás ani trochu nezajímá, co vás čeká nebo, že neoceníte podporu a radu, o kterou nechcete žádat nikoho, kdo umí mluvit? Karty jsou nejlepším přítelem. Poradí, podpoří a nezradí.

Zdroj: http://www.synergiepublishing.com/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Tapír

  • Tapír 5/2023
    Páté číslo Tapíra je od 6. 9. 2023 v prodeji! Tentokrát se můžete těšit na indiánský speciál plný kresleného i...
  • Tapír 4/2023
    Léto je tady v plné síle a s ním i prázdninové číslo časopisu Tapír. Na dovolenou to pravé čtení pro...
  • Tapír 3-2023
    4. května vtrhne do vašich trafik stádo nových Tapírů! Tentokrát nás cesty zavedou na africké  Safari, a u nás doma oslavíme 100let...
Banner

Hledat

Rozhovor

Ozvěny ze Světa knihy/ edice ČT

CT Krysaci oceneni perex20. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2014 je sice již minulostí, ale protože zde zástupci redakce Kultury21 objevili spoustu novinek a skvělých knižních titulů a navíc se potkali s koleg...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Vzniká předělávka legendární hry Polda 2. Lidé jejím tvůrcům zatím poslali přes milion korun

polda 200Před dvěma lety se jim podařilo vybrat téměř 1,5 milionu korun na sedmý díl počítačové hry Polda. Tehdy vybral tým v čele s programátorem Petrem Svobodou požadovanou cílovou částku během několika hodin. Nyní svůj úspěch opakují, když se rozhodli dát hře...

Z archivu...


Literatura

Tváří v tvář evropskému Severu

altTváří v tvář Severu. Tak se dívá na evropský sever reportér Tomáš Sniegoň v bezmála stovce fejetonů. Čtenář knihy, vydané Radioservisem, má tak možnost, aniž by se zvedl z pohovky, zavítat za oba polární kruhy.

Divadlo

Jubilejní Ceny Thálie rozdány

thalie200V sobotu 21. března byly při slavnostním 20. ročníku uděleny Ceny Thálie za nejlepší umělecké počiny v roce 2012 a celoživotní mistrovství v daném oboru.

...

Film

Falešně!

falesne  perexInvestiční bankéř Markus Føns je podezřelý z rozsáhlých investičních podvodů. Není tedy divu, že skončí za mřížemi. Podmínky jsou zde pro něj hrozné, a tak se uchýlí do samovazby ve zvláštním oddělení určeném těm nejopovrhovanějším věz...