Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité, říká Pavel Sedláček

Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité, říká Pavel Sedláček

Tisk

sedlacek perex fotoO současné situaci v kultuře především v Domě kultury v Kroměříž vypráví v následujícím rozhovoru Mgr. Pavel Sedláček, který je ředitelem této instituce dva roky. „Především do mých představ a práce zásadně zasáhla covidová doba. Běžný stav jsem zažil jen půl roku. Nicméně organizace akcí je kolektivní záležitostí. To si myslím, že funguje,“ tvrdí.

Kulturní sezóna začala i v Domě kultury v Kroměříži, a tak se zeptám, které akce vám od konce léta udělaly radost?

Vlastně všechny. Jsem rád za každou, která umožňuje lidem přijít, potkat se, pobavit se a odcházet s nezapomenutelným zážitkem. Měli jsme vyprodáno na kapelu Kryštof, Hradišťan a Javory, na Luboše Pospíšila, Michala Horáka. Chodí se do kina, především Karel hodně táhne.

Na co může těšit do Vánoc publikum a na co nejvíc se těšíte vy sám?

Nachystali jsme toho hodně jak na kulturáku, tak v Klubu Starý pivovar i kině. Z větších produkcí to bude Marie Rottrová, Aneta Langerová, Moravanka, Druhá tráva, divadelní komedie The Naked True-Odhalená pravda, cestovatelská přednáška Jiřího Kolbaby, beseda s hercem Pavlem Novým. Já se hodně těším na světovou premiéru programu Dialogy s Krylem, také na Oskar Petr Band a program Vzpomínka na Marsyas. Samozřejmě se chystáme i na venkovní akce, tedy Svatomartinské hodování, Rozsvěcení vánočního stromu, také premiérovou kulišárnu s názvem Adventní šnorchlovačka, kterou chystáme na Velké náměstí na 18. prosince.

sedlacek foto 1

Od letošního podzimu začal i program Klub Starý pivovar. Co všechno chce nabídnout a v čem se bude lišit od akcí na „kulturáku“?

Už jsem to naznačil. „Pivec“ jede. Máme za se sebou desítky produkcí a další nás čekají. Jde o klubové zařízení s kouzelnou atmosférou a maximální diváckou kapacitou 120 lidí. Od toho se odvíjí i program, tedy besedy, menší hudební produkce, folk, písničkáři, cestovatelské přednášky a tak dále. Samozřejmě, že úchvatné prostory klubu využívají i městské organizace, město samotné, školy, školky, kroužky.

Pokud vím, 17. listopadu proběhne v Kroměříži i světová premiéra jednoho koncertního recitálu…

Ano, už jsem to naznačil. Nachystal ho zpěvák formace 4TET, David Uličník. Zazpívá známé i méně povědomé písničky Karla Kryla. Program doplní i recitace básní. Světová premiéra je součástí celodenního programu, který obnáší například výstavu budovatelských plakátů s názvem Kupředu levá, dále „studnu přání“, také celodenní bezplatný vstup do Expozice Karla Kryla.

sedlacek foto  2

Když se vrátíte zpět, tak jak jste zvládal covidové časy, kdy byl „kulturák“ zavřený a kultura nemohla fungovat řadu měsíců?

Byla to těžká a nejistá doba. A bohužel stále je. Kultura si z této doby, podle mě, ponese následky ještě dva až tři roky.

Letos v říjnu začalo znovu po několika měsících fungovat Kino Nadsklepí. Proč bylo zavřeno?

Firma opravovala dva a půl měsíce vzduchotechniku. Dělníci například vyměnili komoru plynového ohřívače, nové jsou i rozvody a otopná tělesa systému ústředního vytápění. Návštěvníci snad ocení komfortnější prostředí.

sedlacek foto 3

Jste dva roky ve funkci ředitele. V čem se liší představy, které jste měl před nástupem, a jaká je dnešní realita?

Především do mých představ a práce zásadně zasáhla covidová doba. Běžný stav jsem zažil jen půl roku. Organizace akcí je nicméně kolektivní záležitostí. To si myslím, že funguje. Jsme schopní se o věcech radit, koordinovat, korigovat. Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité.


Foto Robert Rohál

Přišel jsem do dobrého týmu, to je důležité, říká Pavel Sedláček

 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

SKUPINA KRAUSBERRY SLAVÍ: JEDENATŘICET LET S JEDENATŘICETI PECKAMI

kraus200Zaplaťpánbůh za některé vyhazovy! Kdyby nemusel Martin Kraus odejít z kapely Bluesberry, asi by nevznikla kapela Krausber ry. Scéna české populární hudby by byla ochuzena o energií nabitou, originální skupinu, o písničky jako třeba Vlakem na Kolín, S...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Ohlédnutí za POŠEMBEŘÍ TOUR

Posemberi 200POŠEMBEŘÍ TOUR je název řady koncertů českobrodské rockové kapely CZ (Celé Znova), které proběhly v první polovině roku na území Pošembeří. Za turné jsme se ohlédli společně s baskytaristou a zpěvákem kapely Stanislavem Potměšilem.


Literatura

Temná tajemství v srdci amazonské džungle

amazonie james-rollins 200Nakladatelství BB/art vydalo v listopadu 2012 paperbackový román Jamese Rollinse, Amazonie. James Rollins má na svém kontě již mnoho dobrodružných románů pro dospělé a mládež. Narodil...

Divadlo

Recitál Marta se pro velký úspěch bude na Letní scéně Musea Kampa hrát také v září!

marta 200Zájem diváků o divadelní recitál k 80. narozeninám Marty Kubišové s přibývajícími reprízami neklesá, všechna červencová a srpnová představení jsou vyprodaná. Pořadatelé proto zareagovali na intenzivní poptávku po vstupenkách přidáním dalších termínů ...

Film

ANIFILM začíná již za týden a představuje své porotce, hosty a program

anifilm perexMezinárodní festival animovaných filmů ANIFILM začne v Liberci promítat své filmy už za týden a na svém webu www.anifilm.cz již zveřejnil svůj denní program. Vedle programu mezinárodních i národních soutěží nejnovějších animo...