Literární soutěž: Setkání s tajemnem

Literární soutěž: Setkání s tajemnem

Tisk

Banner tajemno1POd ledna 2024 bude probíhat nová literární soutěž, tentokrát na téma Setkání s tajemnem. Zkuste si představit všechno mezi nebem a zemí, co je vůbec možné i nemožné, anebo si vzpomeňte, co zajímavého, nadpřirozeného, mystického a nevysvětlitelného jste zažili. Sepište to a pošlete nám své dílo nejpozději do konce března. Patronství se ujal známý a oblíbený záhadolog a spisovatel Arnošt Vašíček.

Pojďte si s námi opět zasoutěžit! Tentokrát pod rouškou tajemství a záhad s patronem Arnoštem Vašíčkem, který napsal spoustu knih a také se podílel na vzniku takových seriálů a filmů jako jsou Strážce duší nebo Ztracená brána. Odměnou pro soutěžící budou právě jeho knihy a DVD s filmy nebo dokumenty. S vítězem soutěže také připravíme rozhovor. Nenechte si ujít též rozhovor s panem Vašíčkem, který pro vás připravujeme!

A nyní již k pravidlům soutěže:

  • Soutěžit můžete od věku 18 let.
  • Téma povídky je volné, ale musí se týkat záhad, tajemství, nadpřirozena nebo mystiky. Nemusí jít o přímou vlastní zkušenost, může to být i fikce.
  • Soutěž bude probíhat od 1. ledna do 31. března 2024. Vyhodnotíme v dubnu.
  • Vybereme tři nebo čtyři výherce, kteří budou odměněni.
  • Příspěvky posílejte na mailovou adresu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  • Do předmětu mailu napište název povídky a stejně pojmenujte dokument, do nějž vepište své jméno a příjmení, věk, případně pár informací o sobě, připojte svou mailovou adresu + poštovní adresu pro zaslání případné odměny.
  • Rozsah povídky je maximálně 12 000 znaků s mezerami.
Banner tajemno1

Dodatek redakce:

Samozřejmostí je, aby povídka byla originálním autorským počinem a nebyla dosud nikde publikovaná. Každý soutěžící může do naší soutěže přihlásit maximálně jeden příspěvek.

Názvy souborů s povídkami ponechte, prosím, bez diakritiky (háčků a čárek), aby nedošlo k destrukci a nečitelnosti znaků. Nepoužívejte neobvyklé fonty a formátování textu (například barvy nebo obrázky), porotcům se to nemusí zobrazovat správně.

Organizátoři si vyhrazují možnost při nedostatku příspěvků zrušit celou soutěž. Administrátor soutěže si taktéž vyhrazuje právo kdykoli v průběhu soutěže vyřadit z ní a jejího hodnocení práce prokazatelně nepůvodní, přepisy a odvozeniny prací již zveřejněných, stejně jako příspěvky s nevhodným obsahem.

Osobní údaje slouží pouze k účelům pořádání soutěže, pro lepší komunikaci se soutěžícími a statistickým účelům a nebudou poskytnuty třetí straně bez svolení autora. Autor zasláním svého díla do soutěže souhlasí s případnou publikací povídky na webu www.kultura21.cz a s možným sdílením na facebooku. Autor se nesmí účastnit soutěže jako porotce.

Těšíme se na vaše příspěvky!


 

Partneři

Hledat

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.


Literatura

Anders de la Motte uzavřel svou sérii ročních období

jarni obet 200Jarní oběť je závěrečným dílem z volné série oblíbeného švédského spisovatele Anderse de la Motta. Po Zimním ohni přichází jaro a s ním i oběť.

...

Divadlo

Homo eroticus - zajímavý projekt brněnského divadla Buran Teatr

Homo eroticus 2Koncem září uvedlo profesionální divadlo plné mladých lidí erotickou baladu Homo eroticus, aneb láska v době těla. Režisérka Gabriela Ženatá spolu s týmem realizátorů vytvořili férii, složenou z několika obrazů, ve kterých se bez obalu ...

Film

Nový dokumentární film Klusáka a Pecháčkové mapuje tři roky pandemie v Čechách, do kin půjde na jaře příštího roku

VelkeNic200Dokumentární režiséři Vít Klusák a Marika Pecháčková téměř tři roky sledovali českou společnost a její pojetí pandemie nemoci covid-19. V dokumentární tragikomedii Velké nic se autoři zaměřili na lidské příběhy, poetiku doby, bizarní obrazy nebo klí...