Když věci nejdou tak, jak chcete

Když věci nejdou tak, jak chcete

Tisk

Když věci nejdouTuhle knížku s milou obálkou, kterou zdobí trefná ilustrace, zkrátka musíte mít! Proč? Zenová moudrost pro těžké časy se hodí každý den. Autorem je buddhistický učitel Haemin Sunim, autor bestsellerů Věci, které uvidíte, jen když zpomalíte a Láska k nedokonalým věcem. Vydalo ji nakladatelství Jota.

 

Když jsem knížku uviděla, zaujal mě už její název, který jako první připoutal mou pozornost. V tu chvíli jsem věděla, že už proto stojí za to tuto knihu mít u sebe. Protože právě Když věci nejdou tak, jak chcete, potřebujete průvodce na své cestě životem a občas nějaké nakopnutí ve formě motivačního citátu, který vám umožní si zvědomit či uvědomit jisté skutečnosti a okolnosti svého života, své pocity a myšlenky vedoucí k tomu, že něco na svém životě změníte. Už samotné pochopení přítomného okamžiku z něj udělá něco jedinečného, na co nikdy nezapomenete, ať už vám z očí zrovna tečou slzy od smíchu či od pláče.

Jednotlivé kapitolky příjemně ilustrované knížečky, kterou si můžete snadno vzít s sebou takřka do kapsy, jsou rozděleny do několika okruhů, které můžeme klidně vyjmenovat:

 • Když věci nejsou tak, jak chcete
 • Když vás bolí srdce
 • Když se cítíte vyhořelí a smutní
 • Když vás navštíví osamělost
 • Když čelíte nejistotě
 • Když má osvícení teprve přijít

Autor popisuje i krátké a poučné příhody ze svého života, většinu části knížky ale tvoří odstavečky různých moudrostí a citátů druhých lidí či známých osobností. Knížku vnímám jako laskavého průvodce pro chvíle, kdy Věci nejsou tak, jak bychom chtěli… Doporučuji!

*Nemodlete se z pozice nedostatku, ale z pozice hojnosti a vděčnosti, protože vesmír odpoví spíše na to, co jste, nikoli na to, co chcete.

*Nenuťte lidi, aby dosahovali vašich cílů, protože nejlepší výsledky se vždycky dostaví, když nastanou přirozeně s pocitem lehkosti a proudění.

Když věci nejdou

Autor: Haemin Sunim
Překlad: Alena Švomová
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2024
Počet stran: 256
Hodnocení: 85%

https://www.jota.cz/kdyz-veci-nejdou-tak-jak-chcete.html


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

 • TAPÍR 2/2024
  Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
 • TAPÍR 1/2024
  S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
 • Tapír 6/2023
  Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Arch of Hell: „Pokud si chcete pořádně zablbnout, zapařit nebo i zaběhat, jsme pro vás ta správná volba!“

arch of hell 200Jednou z českých kapel vystupujících na festivalu Made of Metal jsou brněnští Arch of Hell. Vystoupí zde v sobotu od půl čtvrté odpoledne. Jak se těší a na co se můžete těšit, to prozradila Tereza Nesvatbová.<...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Luštění s Garfieldem

Lusteni s garf perex„Potrénuj si své mozkové závity s nejpopulárnějším kocourem na světě! Garfield ti přináší obrovskou porci zábavných úkolů a kvízů, a navíc ty nejlepší stripy.“ Tohle se píše na úplně zadní straně z...


Literatura

Nové Velké knížky pro malé vypravěče tentokrát potěší hlavně kluky

velka-knizka-muj-den-pro-male-vypravece 200Nakladatelství Presco Group přidalo v poslední době další tituly do série Velkých knih pro malé vypravěče. Po Praze, Farmě, Stavbě nebo Zvířatech jsou tady nyní Hasiči, Porsche a Mů...

Divadlo

Kdyby Nestroy vědel…premiéra PRO NIC ZA NIC v Městském divadle v Brně

pro nic za nic perexKdyby Johann Nepomuk Nestroy věděl, že po něm bude ve Vídni pojmenováno náměstí i zastávka metra, asi by se moc divil. On to byl totiž už za svého života na jedné straně miláček publika, měšťanského i lidového, ale mocn...

Film

Jak potrestat lidstvo? Vzít mu všechny smysly!
ImagePerfect sence je uměleckým filmem na pomezí mezi sci-fi a romancí. Dvojice mladých lidí se potkává v místě, kde muž pracuje a žena bydlí, a začínají spolu nejprve mluvit, a potom i trávit intimnější chvíle. Proží...