O talk show Piano vás na našem webu informujeme často, protože se nám moc líbí její cíl – inspirovat a ukázat, že všichni i ti z, té nejodlehlejší vesničky, mají možnosti a schopnosti se prosadit a udělat sebe i svět lepšími. O lidech s jasným názorem, kteří se nebojí se vystoupit ze své komfortní zóny a překonat strach z neúspěchu si můžete poslechnout díky Nadaci Tomáše Bati, práci týmu firmy Fundchaser a skvělému moderátorovi Jřímu Vedralovi.
Piano vychází každé druhé úterý a my jsme vás naposledy seznámili s příběhem Jakuba Kapušňáka, který ovládl poslední dubnový díl, proto je čas na rekapitulaci těch dalších.
Radek Danč: „Cestování mi pomáhá v tom, abych uvěřil sám sobě a ujasnil si vizi a hodnoty“
Radek Danč je mladý člověk, pro kterého jsou překážky vítanou příležitostí. Právě díky nim a cestování přišel na zajímavé podnikatelské příležitosti. V rámci bakalářského studia strávil čas ve Španělsku a při pokračování studia pak v Kolumbii.
Společně s Jakubem Tížkem založili dva zajímavé projekty. Prvním z nich je FairList, projekt, který chce zlepšit informovanost v oblasti jazykových kurzů a přispět tak ke zvýšení úrovně a dostupnosti jazykového vzdělání v České republice. Jde tedy o webový portál, kde můžete snadno podle daných kritérií hledat jazykové kurzy. Druhý projekt James Grunt je zaměřený na nezaměstnané – nabízí pracovní místa a spojují tak ty, kteří práci hledají s těmi, jež potřebují zaměstnance.
„Naše generace X a Y má mnoho možností, ať už pracovat nebo cestovat a musíme to nějak skloubit. Hlavně chceme, ať to dává smysl,“ zamýšlí se Radek Danč. Více z jeho myšlenek a především nových podnikatelských nápadů najdete ve videu…
Tomáš Černý: „Dobré věci se šíří samy“
Tomáš Černý je občas Fryštáku, malého města kousek od Zlína a nebojí se ukázat, že i tam se dají dělat pěkné akce.
Do organizování se Tomáš Černý vrhnul v roce 2010, kdy měl po rozchodu s přítelkyní v hlavě věci, které by šlo udělat. Měl tak čas na realizaci a chtěl přebít smutek. Z předvolební akce Strany zelených se vyklubaly dvě linky – farmářské trhy a především festival Fair Play.
Festival Fair Play je zaměřený na různé zajímavé sporty a je unikátní tím, že je nesoutěžní (sportuje se jen pro radost), nepije se na něm alkohol a pořadatelé pracují dobrovolně (odměnou je jim hlavně seberealizace). Cílem je spojit lidi z různých sportovních disciplín a podporovat pohyb a radost z něho.
Jaké jsou další hodnoty festivalu a co je nejdůležitější v začátcích i průběhu? To odhalí video.
Barbara Šušková: „To, co jinde zažijete za 10 let, prožijete za 1 rok“
V tomto díle se představí Barbara Šušková, cetifikovaná učitelka v tradici Srí Kalešvary. Učí a zprostředkovává prastaré učení staré tisíce let popsané na palmových listech prostřednictvím Univezity duše.
K duchovnu se Barbara dostala náhodou, když s maminkou narazila na zajímavé video jednoho starého pána. Pak poslouchala několik přednášek, jela do Německa a po setkání s oním starým pánem se vydala i do Indie a poznala, že to je ono.
Univerzita duše nemá nic společného s náboženstvím, jde o ucelený soubor technik, jejímž cílem je dostat se do rovnováhy a zjistit, kdo jsme. To souvisí s vyrovnáním pěti elementů (Země, oheň, éter, voda a vzduch).
Více o kurzech nebo palmových listech se dozvíte v díle talk show:
Jan Emler a Jiří Doležal: „Doller je nástroj k tomu, abyste si žili své sny“
Toto video mimořádně se dvěma hosty je první na novém Youtube kanále Piano a seznámí vás s Dollerem.
Dolleru mnoho lidí říká diář, ale přitom úplně o diář nejde. Jedná se o nástroj na pomoc s plánováním a nastavením svého cíle a toho, co člověk chce v životě splnit. Neobsahuje proto data, ale naopak různé vychytávky, například stránku „Kde se vidím za 5 let“, kde si máte cíl nakreslit a zapojit tak jiné části mozku. „Lidé nepotřebují čekat na 1. ledna, aby si dali předsevzetí,“ komentují kluci.
Jan Emler a Jiří Doležal přiznávají, že jsou velcí snílci a právě jim chyběla organizovanost a nějaký prostor, kde by si zapisovali a rozvíjeli své sny. Hovoří také o tom, jak jim pomohl crowdfunding a o svých plánech do budoucna – nenechte si to ujít!
Talkshow Piano se koná v Baťově vile ve Zlíně a jednotlivé díly jsou prezentovány veřejnosti pomocí Youtube kanálu s názvem Piano. Předchozí videa naleznete na Youtube kanálu Fundchaser, ta nová pak na kanále Piano. Pro veškeré novinky sledujte Facebook Piano, kde můžete také vyhrát zajímavé ceny.
< Předchozí | Další > |
---|