Poznejte program Bez léků

Poznejte program Bez léků

bez leku 200V nakladatelství Anag vyšla kniha Bez léků odhalující čtyři pilíře přirozeně dobré kondice od Madisyn Taylor.

 

 

 

Kniha začíná předmluvou doktora Davida R. Allena, který zde například píše, že každý musí přijmout odpovědnost za svůj vlastní život a nespoléhat se na zázračnou pilulku. Pokračuje autorčiným úvodem a poté představuje program bez léků. Mezi čtyři pilíře patří: Očistěte svou mysl, Hýčkejte svou duši, Posilujte tělo, Najděte svou komunitu. V závěru je program shrnut, nechybí doslov a informace o dalších zdrojích a o autorce.

Madisyn Taylor hned v úvodních větách zmiňuje, že se jedná o příběh, jak překonala nezdravou závislost na lécích, tedy především na antidepresivech a zklidňujících lécích. To je jádrem celé knihy, a hlavně omylem v mých očekáváních. Když jsem si knihu vyhlédla, myslela jsem si, že se bude zabývat léky obecně, případně se zaměří na nějaké nejčastější potíže a nabídne jejich řešení bez léků. Místo toho však poskytuje návod hlavně na psychickou pohodu, která má samozřejmě vliv i na tu fyzickou.

První pilíř se zabývá očištěním mysli a podrobně popisuje meditaci a také důležitost návštěv přírody. Další pilíř vede čtenáře k psaní deníku (slouží k vypsání ze svých strachů, nebo popisu pocitů a běžného života), dopisů sobě a dalším tvůrčím činnostem. Třetí pilíř je zaměřen na tělo: na pohyb, výživu i kvalitní spánek a poslední se zabývá komunitou a zdůrazňuje důležitost mezilidských kontaktů.

Popisované čtyři pilíře rozhodně dávají smysl a jsou logické, nicméně si myslím, že by na ně přišel každý a například pro psychology musí být takové rady denním chlebem. Autorka tak v této knize předkládá činnosti, které ji zaměstnávají a tím jí pomohly zbavit se prášků. Jedná se tedy o její přístup, ne nějaký pevně předepsaný scénář. Ten, kdo potřebuje, si tento program může vyzkoušet, nebo si z něj zkrátka „vyzobnout“ to, co se mu bude hodit a třeba najde to, co na něj bude fungovat.

Madisyn Taylor je spoluzakladatelkou a šéfredaktorkou webových stránek DailyOM. Za své dva předchozí bestsellery Daily OM: Inspirational Thoughts for a Happy, Healthy, and Fulfilling Day a DailyOM: Learning to Live získala ocenění a její knihy byly dosud přeloženy do více než patnácti jazyků. Madisyn také přispívá do Oprah.com a vytváří online kurzy a řízené meditace pro webové stránky DailyOM. Madisyn Taylor bydlí v kalifornské Santa Barbaře a ve volném čase jezdí na koni, medituje na pláži nebo pracuje ve své zahradě. Její práce najdete na webech DailyOM.com a MadisynTaylor.com.

bez leku

Bez léků
Čtyři pilíře přirozeně dobré kondice
Autor: Madisyn Taylor
Překlad: Bronislava Grygová
Žánr: životní styl, zdraví
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2020
Počet stran: 176
Hodnocení: 70%

https://www.anag.cz/bez-leku-ctyri-pilire-prirozene-dobre-kondice/pA91.5973/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Kolikrát si připadám jak na houpačce, říká herec Martin Vrtáček

vrtacek 200Za dvacet let ve Slováckém divadle v Uherském Hradišti toho získal herec Martin Vrtáček požehnaně. A nejsou to jen ceny publika i kritiky a ovace. Početná plejáda rozmanitých postav a charakterů z něj vybrousily osobnost, které nechybí pokora i sc...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Jste pořád unavení? Na vině může být stres

vse o adrenalni unave 200Nakladatelství Anag vydalo knihu Vše o adrenální únavě, která je v dnešní době velmi aktuální a zajisté pomůže mnohým z nás. Jejím podtitulem je Oživte svou energii, posilte imunitu, zlepšete koncentraci a žijte šťast...


Literatura

Zjistěte, co je to Podzimní boogie-woogie

podzimni boogie woogie 200V listopadu vyšla u nakladatelství Pointa detektivní novela Podzimní boogie-woogie, ve které si brněnský autor Jan Švancara pohrává s žánrem noir – a jde mu to výborně! Příště prosím nebát se víc rozepsát. A já pevn...

Divadlo

Děvky od Arbesa, herecký nářez v podzemí

arb 200Pokud máte pro strach uděláno, jděte se podívat do podzemí Švandova divadla na pražském Smíchově. Petra Hřebíčková a Zuzana Onufráková se v prostorách alternativního Studia proměňují v dračice, které maj...

Film

Mezinárodní filmový festival ovládl film Bob a stromy

Karlovy Vary 200Slavnostním zakončením 50. Mezinárodního filmového festivalu, který se konal 11. července v hotelu Thermal, provázel moderátor Marek Eben. Po krátkém úvodu, kdy zažertoval na téma jubilejních festivalových padesátin, pozval na podium ...