Zelenina pro nedočkavé: Nejrychlejší úroda

Zelenina pro nedočkavé: Nejrychlejší úroda

nejrychlejsi uroda200V květnu vydalo nakladatelství Esence příručku německé autorky Ortrud Griebové Nejrychlejší úroda. Rady a tipy pro zahrádkáře pro snadné pěstování a rychlou sklizeň se hodí vždycky!

 Z obsahu

Tato brožovaná knížečka s klopami je plná barevných fotek, obrázků a nákresů a je velmi přehledně rozřazena do kapitol. Hlavní dělení je takové: Základy pěstování, Nejrychlejší listová zelenina, Hlízy a kořeny, Plodová zelenina, Bylinky jako partneři zeleniny. Nechybí rady tipu Udělej si sám, praktické Portréty rostlin a na závěr i Top 10 – nejrychlejší zelenina nebo Vše přehledně – výsev, výsadba, sklizeň; samozřejmostí je Rejstřík.

Co se týká salátů, na zoubek se podíváme listovým salátům, velmi oblíbené rukole a jejímu sekundantovi polníčku, salátové čekance, ne tak známé batolce a šruše a samozřejmě špenátu. Co se týká hlíz a kořenů, zde se autorka zaměřila na ředkvičky, vodnice, kedlubny, řepu a karotky a mrkve. Z plodové zeleniny se více dozvíme o keříčkových fazolích, hrachu, okurkách, cuketách a rajčatech. Potěšila mě sekce bylinek, kde jsme se mohli více dozvědět o řeřiše, kerblíku, kopru, pažitce, listovém celeru, petrželi, bazalce.

Co se mi líbí

Velmi kladně hodnotím rady před samotnou přípravou výsevu, tedy že bychom měli popřemýšlet nad vodou, světlem a teplem ale i půdou a měli bychom si promyslet, kam kterou plodinu zasadíme (a dostáváme tip třeba na praktické vyvýšené záhony). Líbí se mi, že autorka se věnovala i modernímu fenoménu a superpotravině ve formě microgreens. Také mě potěšilo zařazení bylinek, kde se sice ve zkratce, ale dostatečně dovídáme informace o stanovišti, výsevu a sklizni.

Zahrádkáři, pozor!

Nejrychlejší úroda je příjemnou knihou rad pro zahrádkáře, jaks e co nejrychleji a nejefektivněji dočkat sklizně oblíbených plodin. Potěší začínající zahrádkáře, ale spoustu cenných rad se dočkají i zkušení harcovníci na poli pěstování, proto vřele doporučuji všem, co se rádi hrabou v zemi!

nejrychlejsi uroda

Název: Nejrychlejší úroda
Autor: Ortrud Griebová
Původní název: Die schnellest im Beet
Žánr: zahrada, pěstování
Nakladatelství: Esence
Rok vydání: 2022, brožovaná vazba
Počet stran: 112
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/nejrychlejsi-uroda/kniha/14670/

( 0 hlasů )


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Přišel jsem na to, že i s harfou se dají dělat šílené věci, říká Michal Matejčík

michal matejcik perexVídeň, Hamburg, Berlín, Sapporo, New York... To jsou alespoň některá z měst, kde koncertoval slovenský harfista Michal Matejčík. Respekt mu zajistily precizní hra a originální úpravy skladeb různých stylů, což vyvrcholil...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Videorecenze: Zhubněte jídlem a svou váhu si udržte napořád

zhubněte jídlemKuchařská kniha s vlastními fotografiemi od nutriční terapeutky Pavly Janovské radí čtenářům jak zhubnout a najíst se nejen zdravě, ale také chutně. Knihu vydalo v roce 2020 nakladatelství Dona.

<...

Literatura

Škyťák cvičí draka – drak cvičí se Škyťákem

sky 200S draky to není vůbec jednoduché, dělají si, co si zamanou, poslouchají jen tehdy, když se na ně řve. Tedy podle dlouholeté vikingské praxe. Jenže Škyťák Šelmovská Štika III., následník trůnu a naděje celého kmene Chlupatých Chuligánů...

Divadlo

Kdo natropí nejvíce hloupostí?

Eva perexDivadlo Na Fidlovačce frčí letošní sezonu na „prvorepublikové“ vlně, a tak není divu, že přidalo na svůj repertoár vedle britské konverzačky z 20. let i oblíbenou českou retro komedii Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti

Film

Když musí tvrďák do školky

policajt ze skolky200Film Policajt ze školky (1990) ve své době ukázal, že i typicky akční hrdina jako Arnold Schwarzenegger musí jednou za život řešit problém, který má většina z nás. I královny musí chodit na zá...