Babské rady vám pomohou nejenom s neduhy

Babské rady vám pomohou nejenom s neduhy

Tisk

babske rady200Babské rady po celý rok jsou volným pokračováním nejúspěšnější knihy roku 2021 s názvem Babské rady.

 

 

 

Autorka Jarka Rozsypalová-Vykoupilová v úvodu přeje čtenářům, ať se pustí do čtení se stejnou chutí, s jakou je ona posbírala a následně sepsala díky stejnojmennému pořadu Českého rozhlasu Brno. Kromě ní se na knize podílela bylinkářka Blanka Kocourová, která na několika místech přidala komentář a také Michaela Kopečková svými ilustracemi.

Babské rady jsou koncipované tak, že jsou zde vždy abecedně řazené nejrůznější pochutiny a k nim jsou uvedeny konkrétní rady a také nejrůznější recepty. Díky tomu můžete knihu číst buď postupně, nebo v ní hledat konkrétní inspiraci. S tím pomůže i rejstřík. Věřím, že každý tak najde spoustu zajímavostí a novinek.

Já jsem například nevěděla, že rajčata zlepšují náladu a jejich doporučené množství na den je 180 gramů, nebo že konzumací avokáda lze snížit zvýšenou hladinu hormonů a menstruační bolesti. Zaujalo mě, že se cuketa má před přípravou zakápnout trochou olivového oleje, protože se z ní uvolní vitamin a plánuji si připravit pivní zálivku na orchideje. Z receptů mě zaujal ten na citronové rozinky, mandlový slaný parmazán nebo čaj z melounových slupek pomáhající s detoxikací těla. A když budu příště dělat míchaná vajíčka, zkusím do nich přidat 2 lžíce majonézy – v knize se píše, že tak budou chutnější.

Babské rady na celý rok patří podle mě mezi ty knihy, které se hodí mít doma. Někdy člověk dlouho přemýšlí nad tím, co by mu mohlo pomoci, a přitom stačí jít do kuchyně. Tím, že je kniha od české autorky, tak jsou zde popsány samé dostupné věci a vše dává smysl.

babske rady

Babské rady na celý rok
Autor: Jarka Rozsypalová-Vykoupilová
Žánr: hobby
Nakladatelství: Radioservis
Rok vydání: 2022
Počet stran: 195
Hodnocení: 86 %

https://www.radioteka.cz/detail/crobook-822511-jarka-rozsypalova-vykoupilova-babske-rady-na-cely-rok


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media
Banner

Rozhovor

Petr Zuska: Od tanečníků očekávám andělsko-dábelské nálety na diváky

Petr Zuska perexChoreograf Petr Zuska, bývalý dlouholetý umělecký šéf Baletu Národního divadla, připravuje pro Pražský komorní balet nové představení s názvem "Carmina Vetera". Komponovaný večer na motivy starých lidových písní bude mít premiéru 27. ...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Toltéci a my: Láska, vztahy a přátelství

laska vztahy a pratelstvi 200O mimořádné oblíbenosti toltécké tradice a moudrosti hovoří i fakt, že kniha Láska, vztahy a přátelství vyšla v lednu v češtině již potřetí. Předavatelem učení starých Toltéků je Don Miguel Ruiz.

...

Literatura

Ptáci na zahradě

ptaci na zahrade 200V únoru nám nakladatelství Esence udělalo radost další publikací Alexe Gutjahra o ptácích, tentokráte půvabnou knihou plnou fotek s názvem Ptáci na zahradě s podtitulem Pozorování, určování, ochrana. A věřte mi - nemusíte být or...

Divadlo

První rande v Městském divadle v Brně

první rande perexNe, to není nějaká schůzka v divadle. Tak se jmenuje muzikálová komedie Alana Zachary, Michaela Weinera a Augustina Winsberga, která měla světovou premiéru v USA v roce 2012.. Tento typ příběhu je opravdu v dnešní době víc jak akt...

Film

Přehlídka španělsky mluvených filmů začala v Praze a skončí v Hradci Králové

La pelicula perexJako každoročně se i letos v druhé půli února vynořila LA PELÍCULA, přehlídka španělských mluvených filmů (película = film), což obnáší díla nejen ze Španělska, ale i ze španělsky mluvících zemí americkýc...