Kniha pro všechny milovníky burgerů

Kniha pro všechny milovníky burgerů

Tisk

bajecna kniha o burgerech200Nakladatelství Esence si připravilo knihu pro všechny, kteří mají rádi burgery, ale hledají inspiraci, čím si je ozvláštnit. Nese jméno Báječná kniha o burgerech a grilování a na obálce najdete podtitul S masem i bez masa.

 

 

 

Kniha začíná úvodem, kde najdete například informace o přípravě a ingrediencích a také tipy a triky. Následují dvě velké kapitoly: Vše o burgerech obsajující části zaměřené na burgerové bulky, přílohy, saláty, dipy a omáčky a Recepty burgerů rozdělené na hovězí a telecí, vepřové, jehněčí a zvěřinu, drůbeží, z ryb a mořských živočichů a vegetariánské. V závěru se nachází seznam receptů.

Osobně jsem na tento titul byla zvědavá, ale také trochu skeptická ohledně toho, co nového může přinést a jestli v něm nebude jen několik málo kombinací. Hned po několika prvních stránkách jsem však byla nadšená a musím říct, že kromě nejrůznějších variací mě zaujaly i doprovodné recepty jako například paprikový relish, jablečný křenový dip a meruňkové chutney.

Hned u bulek jsem si říkala, že musím vyzkoušet tu ciabattovou a ukládám si i jednoduchý recept na přílohu v podobě nachos. Z receptů na burgery jsem okamžitě měla chuť na ten středozemní, se salátem caesar, parmskou šunkou a mozarellou nebo například snídaňový se slaninou, čedarem, volským okem a fazolemi. Překvapivou kombinaci nabídl i burger aloha s vepřovou panenkou, ananasem a koktejlovou třešničkou nebo burger tandoori s květákem na curry.

U každého receptu je v úvodu informace o počtu porcí a kaloriích a složení a také doba přípravy. Následuje rozpis surovin rozdělený na bulky, burgerové placky a náplň. Ve druhém sloupci se nachází číslovaný, a především srozumitelný postup a na další straně je pak fotografie často doplněná o výše zmíněný recept, který k danému burgeru skvěle chutná. Konkrétně u burgeru s jehněčím a špenátem je to relish z granátového jablka. Stejně jako jsou rozmanité a nápadité recepty, jsou originální i fotky lišící se především okolím burgeru.

Báječná kniha o burgerech a grilování mě velmi mile překvapila a myslím, že především nyní v létě bude v kuchyni mým věrným parťákem!

bajecna kniha o burgerech

Báječná kniha o burgerech a grilování
Autoři receptů: Sabine Durdel-Hoffmann, Elke Eβmann, Brigitte Lotz
Poradenství: Burhard Schrőger
Žánr: kuchařka, hobby
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 112
Hodnocení: 91 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/637156-bajecna-kniha-o-burgerech-a-grilovani.html


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Rozhovor

Lucie Roubínová: „Na každém koncertě při rozloučení a poděkování přeji lidem, ať jsou zdrávi. A vše ostatní přijde samo.“

lakoma barka 200Českokrumlovská dívčí folková kapela Lakomá Barka v září oslavila 15. narozeniny. Velký to důvod k oslavě a třeba i zamyšlení, čím si děvčata za ta společně strávená léta prošla a jak to bude dál. To se sice nikdy ned...

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Čtěte také...

Nový pořad má předejít vážným nehodám na elektrokolech

neriskuj 200Předejít vážným zraněním na elektrokolech chce nový pořad s názvem Ne-riskuj, kterým provázejí moderátor Jan Rosák a biker Richard Gasperotti. Uživatelé elektrokol se v něm dozví, jak jezdit bezpečně a snížit pravděpodobnost nehody nebo pádu a ...


Literatura

Vyšla Velká kniha komiksů Jana Štěpánka

velkaa kniha komixu200Jan Štěpánek je můj oblíbený autor komiksů, proto jsem s nadšením přivítala počin Tomáše Krejčího a redaktorů nakladatelství Edika, kteří pro jeho fanoušky připravili Velkou...

Divadlo

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

perex hvezdyMám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – ma...

Film

Mamma Mia! Pokračování letního hitu je konečně tady

mamma-mia 1Muzikál Mamma Mia! si před deseti lety získal srdce diváků po celém světě a ti od té doby doufali, že se dočkají pokračování osudů bláznivé Donny a jejich blízkých. Jejich čekání je konečně u konce – a mohou se těšit hned na dva příběhy!