Malá půvabná kniha plná důležitých otázek o životě

Malá půvabná kniha plná důležitých otázek o životě

Tisk

LesCtyriOtazky200Nakladatelství Kazda se aktuálně zaměřilo na knihy, které vám mohou změnit život. Po Kavárně na konci světa se jedná o titul Les, čtyři otázky, život a já od Tessy Randau.

 

 

 

V prvé řadě musím pochválit formát, obálku a celkovou výstavbu a sazbu knihy. Tím, že je taková maličká působí roztomile a na obálce se krásně vyjímá zlatá barva. Tu doplňují barevné větve s lístky a vše má světlý, přírodní podklad. Vevnitř na stránkách se pak nacházejí drobné barevné ilustrace od Ruth Botzenhardtové. K takovému titulu se to vše skvěle hodí a opravdu se to povedlo.

Kniha je psána v ich formě a čtenář se tak seznamuje s hrdinkou v okamžiku, kdy se cítí unavená a vyhořelá. Ačkoliv má práci i rodinu, necítí se úplně dobře a nedokáže přijít na to, proč tomu tak je.

Odpovědi získává až na základě rozhovoru s jednou starou dámou, kterou potkává v při jejich procházkách po okolí. Působí jako přelud, dokáže naslouchat a také přesně odhadnout, co potřebuje slyšet. Jednotlivé otázky sděluje postupně a nechává ženu, aby nad nimi přemýšlela, a především je aplikovala ve svém vlastním životě.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Seznamte se s knížečkou o jednom setkání, které všechno změnilo

Les, čtyři otázky, život a já má jen necelých 130 stránek, navíc jsou jednotlivé kapitoly krátké a dobře se to tak čte. Navíc se zde střídají kapitoly, kde se vyskytuje stará dáma a kde ubíhá hrdinčin život. Osobně mi toto střídání moc vyhovovalo a byla jsem moc zvědavá, co dalšího rozhovory zase přinesou a jak to vše dopadne.

Podtitulem knihy je O jednom setkání, které všechno změnilo a také na jejím přebalu je zvýrazněno, že „tato kniha vám může změnit život“. Pro mě se opět jednalo jen o čtivý a zajímavý příběh navíc v pěkné podobě. Přesto věřím, že mnohým toto dílo sedne a třeba je otázky přimějí něco změnit nebo přehodnotit. Jednoduchý jazyk, čtivá forma a nízký počet stran k tomu přímo vybízejí a jsou podle mě i důvodem uváděné oblíbenosti knihy.

Tessa Randau (* 1976) pracovala jako novinářka, naposledy ve vedoucí pozici ženského časopisu. V roce 2016 odešla na volnou nohu a začala se věnovat poradenství pro lidi trpící stresem a vyhořením. V roce 2020 vydala svou první knihu Les, čtyři otázky, život a já, která se půl roku držela v první dvacítce německých bestsellerů. Podobně úspěšná byla i její druhá kniha. Od roku 2020 se profesionálně věnuje psaní. Žije s rodinou v německém Porýní.

LesCtyriOtazky obalka

Les, čtyři otázky, život a já
O jednom setkání, které všechno změnilo
Autor: Tessa Randau
Překlad: Martin Richter
Žánr: rozvoj osobnosti
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 128
Hodnocení: 82 %

https://www.knihykazda.cz/les-ctyri-otazky-zivot-a-ja/


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Pozor na žihadla aneb Vidíš-li vosu, nehýbej se

hous 200Že i něžné pohlaví umí jít za svým hlava nehlava, a třeba i za hranici zákona, o tom vypráví kniha šestnácti krimipovídek Evy Houserové, která právě vychází v nakladatelství JaS.

...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Čtěte také...

Každá odevzdaná tonerová kazeta šetří přírodu


Tonery perexHromadí se vám doma použité tonerové a inkoustové kazety, nebo je dokonce házíte do směsného odpadu? Od 26. dubna 2021 je můžete odevzdat do sběrného papírového boxu, který je umístěn u recepce budovy radnice městské části Praha 12 v u...


Literatura

Piš pravdu, nic než pravdu!

altNení lepší pocit pro čtenáře, než když si po dočtení poslední věty nějaké knihy může vnitřně oddechnout se slovy „Ty vogo, to je síla!“  Přesně tohle se mi stalo po zaklapnutí Paranoidní pijavice od Jany Jiráskové

Divadlo

Růžena Lysenková hrála hodně v televizi, ale velké role měla hlavně v divadle

lysenkova200Pamětníci a milovníci divadla si mohli všimnout, že letos 6. září to bylo deset let, co odešla ve věku 94 let vynikající herečka Růžena Lysenková. Naposledy si zahrála v roce 1997, a to v televizním filmu Čas jeřabin. A i když se objevila v řadě in...

Film

Vánoční romance z obchoďáku v režii strážných andělů

200filmV polovině listopadu vtrhne na filmová plátna novinka z pera scenáristky a zároveň režisérky filmu Karin Babinské Křídla Vánoc. Po drsné realistické sondě do hlubin duší a světa teenagerů provedené v jejím celovečerním filmovém debutu Pusinky, se tent...