Cvičit můžete i při práci

Cvičit můžete i při práci

Tisk

cviky pri praci200V nakladatelství Esence vyšla kniha Cviky při práci – Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době od Kerrie-Anne Bradleyové. Přečíst by si ji měli nejen ti, kteří mají sedavé zaměstnání.

 

 

 

Kniha má šest kapitol: Co je to pohyb?, Sezení a stání, Cviky v práci, Další možnosti, jak se hýbat v práci, Nastavte se na více pohybu a Pár doporučených mini sestaviček. K tomu se dozvíte něco o autorce, můžete si přečíst poděkování, nebo poznámky a v závěru najdete i bibliografii, užitečné zdroje a rejstřík. Kromě toho v kapitolách najdete i stránky nazvané Na slovíčko obsahující názory různých odbornic a také případové studie se zkušenostmi jednotlivých pracovníků. U nich je popsáno, kde pracují, kolik hodin během dne sedí, jak se hýbou během práce, co jim připomíná, že je čas na pohyb a jak se cítí díky většímu množství pohybu.

Cviky jsou rozdělovány podle toho, co procvičují (například lokty, ramena, páteř), jsou vždy krátce uvedeny a pak je u nich popsán postup v číslovaných krocích. Nechybí ani názorné fotografie. Autorka vše srozumitelně vysvětluje a její řádky působí opravdu lidsky a sympaticky. Může za to možná i její všudypřítomný úsměv na fotografiích, ale i odlehčený styl jako například u cviku s názvem Robot: „Ruka, co byla nahoře, nyní půjde dolů a obráceně – nazdárek, robůtku!“ (str. 77)

Na knize se mi také líbilo, že autorka není striktní, nic nepřikazuje, neříká, co kdy musíte dělat, kolik mít opakování a podobně. Naopak k tomu přistupuje tak, že se počítá každý pohyb a důležité je z něj mít radost. V tomto ohledu jsem ocenila tipy z kapitoly Nastavte se na více pohybu, kde jsou třeba rady, jak připojit pohyb k věcem, které už děláte („Kdykoliv telefonujte, malujte kroužky nosem, abyste rozhýbali krk.“) nebo jak se hýbat při čekání („Při čekání ve frontě zvedejte prsty na nohou“).

Cviky při práci hodnotím jako velmi inspirativní počin a určitě řadu rad a pohybů zařadím do své každodenní rutiny a vám doporučuji to samé!

Kerrie-Anne Bradleyová je samozvaný bývalý profesionální hrbáč, lektorka pilates a zakladatelka Pilates at your desk (Pilates od stolu), což je program složený z jednoduchých cviků, které můžeze provádět i během práce. Miluje pohyb a svůj čas tráví prací s jednotlivci, skupinami i firmami. Nedávno spustila také platformu s názvem Move aut your desk (pohyb od stolu), kde každý týden najdete videa a živé pohybové lekce. Více najdete na www.pilatesatyourdesk.com nebo na Instagramu https://www.instagram.com/pilatesatyourdesk/.

cviky pri praci

Cviky při práci – Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době
Autor: Kerrie-Anne Bradleyová
Překlad: Anna Kučerová
Žánr: zdravý způsob života, populárně-naučná
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 216
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/600511-cviky-pri-praci-zbavte-se-bolesti-zad-a-ziskejte-energii-v-pracovni-dobe.html


 
Banner

PřihlášeníSlavná herečka a její studentka. Která z nich si zahraje v nově otevřeném Národním divadle?

Eliška Pešková (Miroslava Pleštilová) je divadelní hvězda, úspěšná učitelka herectví a žena divadelního podnikatele Pavla Švandy ze Semčic. Otýlie Malá (Iveta Hlubučková) je zas mladá dívka, která ze všeho nejvíc touží stát se herečkou.

Začala jsem svým snům rozumět a vykládat je i druhým

Nejdříve psala básničky, které, jak sama přiznává, byly spíše jakési přetlaky emocí a jejího silného vnímání. Pak přišly novelky ze života, v nichž mohla uplatnit svoji fantazii, která pracovala na plné obrátky. Později si jen tak vydala básnickou sbírku Proudy, novelku Mimo prostor a čas a v roce 2021 již pod nakladatelstvím Albatros Media knihu Tajemství snů a jak ho rozluštit, na jejímž pokračování pracuje. Také má rozepsaných několik románů a jako šéfredaktorka vede internetový magazín Kultura21.cz.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Markéta Baňková: Do fiktivních světů se ponořuji na dlouho – od začátku do konce!

malickost200Těšila jsem se na rozhovor s touto českou autorkou, především s otázkou, do jakéhože stavu vědomí se dostává při svém psaní. Protože tohle je opravdu talent, ať si o Maličkosti myslíte, co chcete. Má talent se dostat do čiré fantazie, vést př...

Tvrdý jak voda - varování před totalitou "kulturních revolucí"

Tvrdý jak voda je tvrdá politická satira, román, kde se mísí humor a emoce. Univerzální lidské drama o povaze moci, nebezpečí pýchy a síly touhy, jež se valí navzdory všemu a všem, jen směr nikdo z nás nezná. Román Tvrdý jak voda se odehrává v místech, kde se autor narodil, na Oradelské vrchovině uprostřed Číny. Je jaro roku 1968, zuří kulturní revoluce a hlavní hrdina, Kao Radboj odchází z armády, aby "přenesl plamen nového myšlení na rodnou hroudu".

Čtěte také...

Typograficky vymazlená kuchařka od vítěze Masterchefa

jazyk srdce mozek krev200Loňský ročník kuchařské soutěže Masterchef vyhrál Martin Pecina. Díky tomu, že se živí jako typograf je jeho kuchařka potěchou pro oko a opravdu originálním počinem.

...

Literatura

Nechte se také vtáhnout do kouzelného lučního světa

louka 200Nakladatelství Kazda vydalo další knihu z edice Živá příroda. Tentokrát není jejím autorem německý lesník Peter Wohlleben, ale biolog Jan Haft.

 

...

Divadlo

I rodiče chtějí do divadla. Studio ALTA zavádí parent-friendly přístup

alta200Pražské Studio ALTA přichází s výraznou novinkou ve svém programu. Na podzim zavádí parent-friendly přístup, který usnadní návštěvu rodičům malých dětí. Právě rodiče jsou z kulturního dění často nedobrovolně vyčleněni, ať už kvůli nevyhovujícím časům či nedo...

Film

Jak naše pradědečky a prababičky vábily pohyblivé obrázky

kinematografie 200Sotva bychom dnes nalezli pamětníka, jenž by na základě vlastní zkušenosti dosvědčil, jak vyhlíželo promítání filmů před první světovou válkou, jaký vztah se k nim tehdy prosazoval a z čeho všeho byly pohyblivé obrázky, samozřejmě č...