Cvičit můžete i při práci

Cvičit můžete i při práci

Tisk

cviky pri praci200V nakladatelství Esence vyšla kniha Cviky při práci – Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době od Kerrie-Anne Bradleyové. Přečíst by si ji měli nejen ti, kteří mají sedavé zaměstnání.

 

 

 

Kniha má šest kapitol: Co je to pohyb?, Sezení a stání, Cviky v práci, Další možnosti, jak se hýbat v práci, Nastavte se na více pohybu a Pár doporučených mini sestaviček. K tomu se dozvíte něco o autorce, můžete si přečíst poděkování, nebo poznámky a v závěru najdete i bibliografii, užitečné zdroje a rejstřík. Kromě toho v kapitolách najdete i stránky nazvané Na slovíčko obsahující názory různých odbornic a také případové studie se zkušenostmi jednotlivých pracovníků. U nich je popsáno, kde pracují, kolik hodin během dne sedí, jak se hýbou během práce, co jim připomíná, že je čas na pohyb a jak se cítí díky většímu množství pohybu.

Cviky jsou rozdělovány podle toho, co procvičují (například lokty, ramena, páteř), jsou vždy krátce uvedeny a pak je u nich popsán postup v číslovaných krocích. Nechybí ani názorné fotografie. Autorka vše srozumitelně vysvětluje a její řádky působí opravdu lidsky a sympaticky. Může za to možná i její všudypřítomný úsměv na fotografiích, ale i odlehčený styl jako například u cviku s názvem Robot: „Ruka, co byla nahoře, nyní půjde dolů a obráceně – nazdárek, robůtku!“ (str. 77)

Na knize se mi také líbilo, že autorka není striktní, nic nepřikazuje, neříká, co kdy musíte dělat, kolik mít opakování a podobně. Naopak k tomu přistupuje tak, že se počítá každý pohyb a důležité je z něj mít radost. V tomto ohledu jsem ocenila tipy z kapitoly Nastavte se na více pohybu, kde jsou třeba rady, jak připojit pohyb k věcem, které už děláte („Kdykoliv telefonujte, malujte kroužky nosem, abyste rozhýbali krk.“) nebo jak se hýbat při čekání („Při čekání ve frontě zvedejte prsty na nohou“).

Cviky při práci hodnotím jako velmi inspirativní počin a určitě řadu rad a pohybů zařadím do své každodenní rutiny a vám doporučuji to samé!

Kerrie-Anne Bradleyová je samozvaný bývalý profesionální hrbáč, lektorka pilates a zakladatelka Pilates at your desk (Pilates od stolu), což je program složený z jednoduchých cviků, které můžeze provádět i během práce. Miluje pohyb a svůj čas tráví prací s jednotlivci, skupinami i firmami. Nedávno spustila také platformu s názvem Move aut your desk (pohyb od stolu), kde každý týden najdete videa a živé pohybové lekce. Více najdete na www.pilatesatyourdesk.com nebo na Instagramu https://www.instagram.com/pilatesatyourdesk/.

cviky pri praci

Cviky při práci – Zbavte se bolesti zad a získejte energii v pracovní době
Autor: Kerrie-Anne Bradleyová
Překlad: Anna Kučerová
Žánr: zdravý způsob života, populárně-naučná
Nakladatelství: Esence (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 216
Hodnocení: 88 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/600511-cviky-pri-praci-zbavte-se-bolesti-zad-a-ziskejte-energii-v-pracovni-dobe.html


 

PřihlášeníBanner

Vznešená vyrovnanost hvězdné kariéry Dagmar Peckové pokračuje i po 43 sezónách

Vypadá to, jako by dosáhla met, přetěžko posunutelných dál. Ve svém žánru si udržovala několik desítek let pozici, u níž jsme nikdy zcela jasně neodhadli, není-li právě tou první – podle čeho se určuje nejtalentovanější a nejúspěšnější česká pěvkyně v zahraničí. Přitom vznešená vyrovnanost umělecké úrovně Dagmar Pecková pokračuje i v době, kdy „sestoupila“ z mezinárodních jevišť a pódií, ale přitom je stále hvězdou.

Otřesné svědectví o morálce dnešní doby

Možná vám to bude znít nadneseně, ale takový dojem ve mně zanechalo čtení knížky „Férová práce“ Kim Scottové. Sice píše o Americe, nemyslím si však, že u nás to bude o mnoho lepší. Nevím, jak je to v Česku s platy, zda je mzda mužů tolik odlišná od mzdy žen jako tam, avšak sexuální morálka, podle zjištění poslední doby (případy Feri, Cimický nebo šetření na vysokých školách), je přinejmenším stejná.


Jan Melvil Publishing
Banner

Hledat

Rozhovor

Merlin Jahodová: „Malování mě zachránilo!“

mer 200Říká, že ve své tvorbě se ráda vyjadřuje spontánně, rychle a podle momentálního rozpoložení. I když se u ní odmala projevoval výtvarný talent, k malování se dostala oklikou – až ve chvíli, kdy se jejímu synovi proměnil život. O to víc si váží daru, který...

Videorecenze knih

Anketa

Květen, měsíc lásky. Co vám láska připomíná?
 
Banner

Co se stane, když naše vnitřní dítě mrzne?

Mít nějaký životní plán. To je to, co starší generace očekává od svých potomků. Jasnou vizi, do detailů promyšlenou cestu, po které by šli. Potomkové však nic takového nemají. Ano, vědí, co nechtějí, ale není jim jasné, jak by vlastně se svým životem měli naložit. Důležité je ale pro ně pořádně se vůči rodičům vymezit. Tyto rozdíly v očekávání pak způsobují střet generací, ve kterém není ani vítězů, ani poražených. A někde v tom všem zmatku mrzne naše vnitřní dítě…


divadlodisk.cz

Čtěte také...

Pozor, opět je tu Máma v kuchyni

mama v kuchyni 2 200V nakladatelství CPress vyšel další díl kuchařky a blogerky Barbory Charvátové – Máma v kuchyni 2. První díl se mi moc líbil, tak jsem nemusela vůbec váhat.

 

...

Literatura

Vánoce s vraždou v pozadí

Nora Roberts smrtici vzpominkyNew York 2059 – čili blízká budoucnost. Eva Dallasová, jedna z nejlepších vyšetřovatelů místní policie by měla přemýšlet o vánočních dárcích a pomoci manželovi s velkolepou předvánoční párty pro známé. Jenže on...

Divadlo

Divadelní Rozmarné léto na počest Vančury

altNa počest spisovatele Vladislava Vančury, kterého před sedmdesáti lety popravili nacisti, byly uskutečněny Vančurovské dny 2012 konané v pražské Zbraslavi.

 

...

Film

Cesta k zemskému jádru nebezpečně žhne

cesta k zemskemu jadruV nedozírných hlubinách naší planety Země se ukrývá pevné jádro, jehož tajemství je chráněno vrstvou tekutého, žhavého magmatu. Po něm se posouvají tektonické desky, které tvoří dno oceánů a ovlivňují i procesy na pevn...