Přemýšlíte nad půstem? Pak si nenechte ujít tuto knihu

Přemýšlíte nad půstem? Pak si nenechte ujít tuto knihu

Tisk

pust200Půst – restart těla i mysli od Hellmuta Lütznera je nejúspěšnějším průvodcem půstem a práva vyšel v nakladatelství KAZDA.

 

 

 

Kniha je rozdělena na teorii a praxi, přičemž praktická část je mnohem delší. Čtenáři se dozví všechny základní informace o půstu, jako například jak je to u něj s nemocemi, výkonností, nebo jak to mají s půstem zvířata. Následují různé způsoby půstu a doporučení o tom, kdy se nesmíte postit sami bez dozoru. Praktická část se dělí na samostatný půst, návratové dny a období po půstu a půst jako terapie. V úplném závěru se nachází důležité informace v podobě informací a tipů, rejstříku a seznamu receptů.

Samozřejmě, že vím, o tom, že půst existuje, ale nikdy jsem nad ním více nepřemýšlela. Překvapila mě tak například informace, že každý má schopnost se správně postit a že stačí ji jen nově zažít a praktikovat. „Jakmile chybí jídlo, tak tělo, které je na půst zvyklé, se přirozeně přepíná rychleji než to, které na půst zvyklé není,“ píše autor na straně 13 s tím, že i jako začátečník v půstu člověk brzo zjistí, že je pro něj snadné po určitou dobu nejíst. Dále mě zaujalo, že ze svých rezerv žijí například vlci, kteří jí tehdy, když naleznou jídlo a jinak žijí ze svých tělesných rezerv.

Postní týden je v knize popsán v těchto bodech: denní plán, vylučování, pohyb/odpočinek, péče o tělo a vědomý prožitek a na dalších stránkách je podrobně rozepsán. Někdo určitě uvítá i meditační cvičení pro postní týden nebo například návody na to, jak odolat pokušení v každodenním životě. Jako cenné jsem vnímala i recepty především pro dny po půstu a se zájmem jsem si přečetla i pět skutečných příběhů s chybami při návratu k normální stravě.

Mě tento titul momentálně k půstu nepřesvědčil, ale přišlo mi moc zajímavé si o něm přečíst a rozhodně jsem myšlenku půstu nezavrhla a případně budu vědět, kam jít pro rady a návody.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Výhra pro všechny, které láká půst

Hellmut Lützner (1928–2020) byl uznávaný lékař a odborník na léčebný půst, který se stal těžištěm jeho celoživotní práce. Nejprve působil na vyhlášené soukromé Buchingerově klinice, a když byla v roce 1975 v Überlingenu u Bodamského jezera založena klinika specializovaná pro onemocnění související s výživou, stal se jejím vedoucím lékařem. Kniha Půst – restart těla i mysli (Wie neugeboren durch Fasten) vznikla v roce 1976 jako doplněk k úspěšnému televiznímu pořadu a stala se naprostým bestsellerem. V roce 1984 následovala kniha receptů Richtig essen nach dem Fasten (Správné stravování po půstu). Obě knihy jsou už desítky let považovány za základní díla. Hellmut Lützner založil Německou akademii půstu, jejímž cílem je školit lektory půstu a také obecně dávat podněty, jak žít jednoduše a zdravě.

pust

Půst – restart těla i mysli
Autor: Hellmut Lützner
Překlad: Martin Richter
Žánr: zdraví a životní styl
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2023
Počet stran: 128
Hodnocení: 75 %

https://www.knihykazda.cz/pust-restart-tela-i-mysli/?variantId=11693


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Tereza Kazan: „Dokud se o tu troubu nespálíte, nepoznáte, že je horká…“

creative zen tereza kazanNedávno se na pultech knihkupectví objevila její kniha Chameleonka. Tereza Kazan sepsala čtivé příběhy, které většinou jako modelka prožila na cestách světem. Některé jsou zábavné, ...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!

Čtěte také...

Chemie bez fobie. Je třeba se bát chemických látek?

Chemie bez fobieDnešní doba přináší velký zájem o alternativní styly života, stravování, používání kosmetiky, léčení, zkrátka celkově se preferování všeho přírodního dotýká všech oblastí života. Předním zájmem je vyloučit nadměrné používání chemických látek, kter...


Literatura

Polobohové se vydávají vstříc Smrti

haduvChram perexV životě polobohů dochází neustále k nějakým zvratům. K jednomu takovému neočekávanému, ale zato osudovému zvratu došlo, když se sedm vyvolených polobůžků pokoušelo v Římě zachránit sochu Athény Parthenonské. Nejenže tento obrat v ději o...

Divadlo

Mimefest 2023

mimeVe dnech 20. až 23. září 2023 se uskuteční 12. ročník tradičního festivalu pantomimy, tentokrát s podtitulem Mime & Smile. Zároveň, sté jubileum jednoho z nejvýznamnějších mimů Marcela Marceaua je příležitostí jak ke vzpomínkám na klasiky bílého umění, tak k setkán...

Film

Severské kultovní filmy odstartovala finská bláznivá komedie

Unno perexSkandinávský dům ve středu 2. září odstartoval přehlídku kultovních severských filmů v Komorním kině Evald. Uváděné filmy jsou ve svých domovinách známé asi jako české Pelíšky, avšak český divák se k nim může dostat úplně poprvé a navíc si užít ori...