Existuje přátelství mezi mužem a ženou? Slovenští zpěváci Mirka Miškechová a Juraj Hnilica v tom mají jasno

Existuje přátelství mezi mužem a ženou? Slovenští zpěváci Mirka Miškechová a Juraj Hnilica v tom mají jasno

Tisk

AktuálněMiliony lidí po celém světě si myslí, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje. Dodnes na toto téma vzniká mnoho rozdílných názorů a posudků z řad různých odborníků, psychologů i veřejnosti. Slovenští zpěváci Mirka Miškechová a Juraj Hnilica v tom však mají jasno. Svůj názor na toto téma zvěčnili v novém singlu Pa a Pi.

 

„Nikdy by sme neverili, že medzi mužom a ženou môže byť aj jednoduché priateľstvo…“ začíná refrén nové společné písně slovenských hudebníků Juraje Hnilici a Mirky Miškechové, kterou české publikum zná díky hitu „Cudzinka v tvojej zemi“, do kterého si zpěvačku pozval Xindl X.

Píseň o přátelství mezi mužem a ženou nese v sobě jasný odkaz. Mýtus, který se už dávno snažilo lidstvo vyřešit, má v jejich společném duetu jasnou odpověď.

V písni si Juraj a Mirka zavzpomínali na dětství a retrospektivně procítili, jak bylo milé být součástí časů, kdy ještě nebyla doba "tabletová" a "iphonová" a rovnou ze školy spěchali na dvůr, kde si hráli až do večera. V televizi se tehdy vysílala pohádka „Pa a Pi“ o dvou dobrodružných kamarádech z kočičí planety, podle které zpěváci nazvali samotnou píseň.

„Píseň jsem napsal mé dobré kamarádce jako narozeninový dárek, když slavila kulaté výročí. Téma přátelství mezi mužem a ženou mě nadchlo hned při první myšlence, a tak jsem se tohoto tématu chopil. Mirku jsem poznal na našem společném koncertě, kde mě hudebně i lidsky velmi zaujala. Pozval jsem ji na společný koncert a dostal jsem nápad požádat ji, zda by tuto píseň nazpívala se mnou. Mirka je skvělá, proto jsem moc šťastný, že souhlasila,“ říká slovenský zpěvák a muzikant Juraj Hnilica.

„Písnička mi byla od prvního poslechu velmi sympatická a milá. Jsem moc ráda, že v sobě nese i tajemství pohádky Pa a Pi, na které jsem vyrostla. Líbí se mi, že Juraj tvoří hudbu opravdu upřímně a není v tom cítit prvoplánový kalkul. Věřím, že se i klip bude líbit a vyčaruje svým divákům úsměv na rtech. Já osobně věřím v přátelství mezi mužem a ženou, protože sama mám takových dlouholetých přátelství vícero a jsou jedny z těch nejsilnějších, kdy nevadí ani to, že se rok, dva nesetkáme, máme však k sobě stále velmi blízko,“ vysvětluje slovenská zpěvačka Mirka Miškechová důvod, proč se spoluprací s Jurajem souhlasila.


 

PřihlášeníKdo zabil Malého prince?

Autor policejních detektivek Michel Bussi se nechal inspirovat záhadnou smrtí Saint-Exupéryho a napsal napínavý příběh, který je hrou nejrůznějších náznaků a stop a zároveň je výjimečnou poctou Saint-Exupérymu a jeho malému hrdinovi.


JOTA

Dobrodružství mývala Gianlucy začínají na půdě malířské dílny mistra Leonarda da Vinciho

Fantasy plná napětí, záhad a humoru, odehrávající se v renesanční Itálii, se sice tváří jako četba pro děti a mládež, ale vůbec tomu tak nemusí být. Autor knihy Adam Folta totiž stvořil hrdinu – mývala Gianlucu, šibala, pohádkáře, dobrosrdečného naivku – který je sympatický jak svými kladnými vlastnostmi, tak svými nedokonalostmi.


65. pole
Banner

Hledat

Epocha nároků: Christopher Caldwell o soumraku demokracie

Epocha nároků s podtitulem Zákon o občanských právech a soumrak americké demokracie popisuje na příkladu Ameriky od šedesátých let do současnosti, jak se může dobře míněný zákon zvrhnout ve svůj protiklad. Dílo v překladu Aleše Valenty vychází v edici Agora, ve které nakladatelství Leda představuje nekonformní knihy zaměřené na politiku a společnost.


LEDA

Literatura

Chcete se bát? Linda Greenová: Před pikolou za pikolou

 

pred pikolou za pikolou 200

V říjnu vydalo nakladatelství Bookmedia první román britské autorky Lindy Greenové v naší zemi, Před pikolou za pikolou. Připravte se n...

Divadlo

Muzikál Jane Eyrová podruhé v Brně

jana Eyre perexPo delší době, tedy přesně po roce, se Hudební scéna Městského divadla rozezvučela muzikálem, který mněl svou první premiéru těsně před zavřením divadel v nastávající pandemii korona viru.

...

Film

“Co jsem já?” ptá se robot

altFilm Já robot znázorňuje velmi povedenou vizualizaci ne příliš vzdálené budoucnosti. Pokud máte rádi technologie a fascinuje vás umělá inteligence, pravděpodobně si pokládáte celou řadu otázek, na které se odpovídá neradostným způso...