Vydejte se na cesty s Radkou
Kultura21.cz

Vydejte se na cesty s Radkou

s radkou na cestach 200V nakladatelství Pointa vyšla kniha cestovatelky Radky Darebné, se kterou se čtenáři mohou vydat na všech pět kontinentů.

 

 

Radka Darebná v úvodu říká, že si jako hlavní cíl dala, že by chtěla vidět všech sedm novodobých divů světa, což je její hnací motor. Jako první navštívila Koloseum v Římě, podívala se do Mexika a mnoha dalších destinací. Přišlo mi, že spoustu z nich si vybrala na základě fotografií, které ji nadchly v cestovatelských katalozích a tato informace se na stránkách knihy často opakovala.

U textů se mi občas zdálo, že autorka jen pluje po povrchu a tam, kde jsem se o daných místech chtěla dozvědět více, jsem takzvaně utřela. Některá vyprávění mi připomínala školní slohovku a něco mi v nich chybělo. Nedokážu přesně popsat co, ale zkrátka mi autorčin styl nesedl a nedokázala mě pro popisovaná místa nadchnout. Ostatně sama přiznává, že je knížka sbírkou jejich zážitků a peripetií z cest a není spisovatelka, ale ráda píše cestopisné články o tom, jak cestování prožívá. Ale ať jen nehaním, jsem ráda, že vím, co znamená thajská ping pong show a velmi mě zaujaly zážitky z akce Burning man.

Větší péči by si rozhodně zasloužily fotografie. Těch je v knize sice hodně, ale některé jsou hodně malé, jiné zase neostré a tmavé. Narazila jsem také na opakující se snímky a vadilo mi, že některým fotografiím scházely popisky. Tomu se dalo předejít kontrolou před finalizací knihy.

S Radkou na cestách je podle mého názoru kniha, která má význam především pro autorku a pro mě je jen jednou z mnoha titulů o cestování.

Radka Darebná je vášnivou cestovatelkou. V době psaní knihy navštívila 42 států a 5 kontinentů. Ráda svoje příběhy a zážitky sdílí s ostatními. Napsala už pár článků a také ráda vše sdílí na svém blogu Radka na cestách.

s radkou na cestach

S Radkou na cestách
Autor: Radka Darebná
Žánr: cestování
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2022
Počet stran: 152
Hodnocení: 65 %

https://pointa.cz/project/e9c533b9-fe4e-11ea-91ac-001dd8b72061


 

Pro dobrou náladu...

PřihlášeníSoutěže

Bílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Videorecenze knih

Rozhovor

Nechte se nalákat na Přehlídku netradičního filmu do Mladé Boleslavi

200fPřehlídka netradičního filmu se bude konat 26. až 28. září v Mladé Boleslavi a nabídne balkánskou kinematografii. Na naše zvídavé otázky nám u této příležitosti odpověděl Jan Černík, supervizor a vedoucí produkce festivalu a hlavní dramaturg Jan Gál.

...

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Z archivu...


Literatura

České krimi překvápko: Stvůra

stvura 200V srpnu vydalo nakladatelství Kalibr detektivní příběh stvůra od nové české autorky Kristýny Trpkové. Zaujal mě přebal knihy, ale její obsah mě naprosto pohltil a udivil – samozřejmě pouze v dobrém slova smyslu. Ráda bych na čtení navnadila i vás!<...

Divadlo

Epochální výlet rodiny Smolíkovy

smolikovi200„S písní bláznivou a s trochou smůly v patách čtyři klauni jdou, kam, kdo ví kam,…“ Přesně těmito slovy začíná úvodní znělka mnoha generacemi milovaného animovaného seriálu o maďarské rodince Smolíkových a jejich mrzoutském sousedovi Dr. Halířo...

Film

Tibetské rozjímání v kině Aero

altDruhý festivalový den tibetského filmu a filmu o Tibetu začal unikátním dvouhodinovým dokumentem Zrcadlo prázdnoty z odlehlého a veřejnosti nepřístupného kláštera Seršul. Ve vysokých horách, kde by lidé z nížin měli velké problémy ...