Vydejte se na cesty s Radkou

Vydejte se na cesty s Radkou

s radkou na cestach 200V nakladatelství Pointa vyšla kniha cestovatelky Radky Darebné, se kterou se čtenáři mohou vydat na všech pět kontinentů.

 

 

Radka Darebná v úvodu říká, že si jako hlavní cíl dala, že by chtěla vidět všech sedm novodobých divů světa, což je její hnací motor. Jako první navštívila Koloseum v Římě, podívala se do Mexika a mnoha dalších destinací. Přišlo mi, že spoustu z nich si vybrala na základě fotografií, které ji nadchly v cestovatelských katalozích a tato informace se na stránkách knihy často opakovala.

U textů se mi občas zdálo, že autorka jen pluje po povrchu a tam, kde jsem se o daných místech chtěla dozvědět více, jsem takzvaně utřela. Některá vyprávění mi připomínala školní slohovku a něco mi v nich chybělo. Nedokážu přesně popsat co, ale zkrátka mi autorčin styl nesedl a nedokázala mě pro popisovaná místa nadchnout. Ostatně sama přiznává, že je knížka sbírkou jejich zážitků a peripetií z cest a není spisovatelka, ale ráda píše cestopisné články o tom, jak cestování prožívá. Ale ať jen nehaním, jsem ráda, že vím, co znamená thajská ping pong show a velmi mě zaujaly zážitky z akce Burning man.

Větší péči by si rozhodně zasloužily fotografie. Těch je v knize sice hodně, ale některé jsou hodně malé, jiné zase neostré a tmavé. Narazila jsem také na opakující se snímky a vadilo mi, že některým fotografiím scházely popisky. Tomu se dalo předejít kontrolou před finalizací knihy.

S Radkou na cestách je podle mého názoru kniha, která má význam především pro autorku a pro mě je jen jednou z mnoha titulů o cestování.

Radka Darebná je vášnivou cestovatelkou. V době psaní knihy navštívila 42 států a 5 kontinentů. Ráda svoje příběhy a zážitky sdílí s ostatními. Napsala už pár článků a také ráda vše sdílí na svém blogu Radka na cestách.

s radkou na cestach

S Radkou na cestách
Autor: Radka Darebná
Žánr: cestování
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2022
Počet stran: 152
Hodnocení: 65 %

https://pointa.cz/project/e9c533b9-fe4e-11ea-91ac-001dd8b72061


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Kytarista německé skupiny Xandria: „Dostáváme se na level, který od nás lidé opravdu očekávají!“

xandria marco 200Německá skupina Xandria servíruje symfonický metal v čele s novou vokalistkou Manuelou Kraller. Nejen na ni a jejich poslední desku Neverworld´s end jsme se zeptali kytaristy a kláves...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Z archivu...


Literatura

V tátových stopách

zena v bilem kimonu200Mám ráda knihy se silnou myšlenkou, dobře vypointované. Proto mne oslovil román Any Johns Žena v bílém kimonu, který vydala před časem LEDA. Tenhle příběh o osudech japonských žen, které se zamilovaly do amerických vojáků a tě...

Divadlo

Záhada Jablůňkov witch

altČarodějnici, která stojí za ztrácením dětí, nemají jen v Blair. Jedna jí podobná řádí i ve vesnici Jablůňkov. Tu z Blair “jen” mapovali studenti s kamerou v ruce, proti čarodějnici od Jablůňkova byl nasazen detektiv Lupa. Její záhadu rozpl...

Film

Dokáže Zkáza Dejvického divadla nahradit Most?

5c1252519f2ac63478beddc7Po velkém úspěchu fenomenálního Mostu přichází Česká televize s další seriálem, který má velice dobře našlápnuto. Zkáza Dejvického divadla údajně předčí i kolegu ze severu, kterého už velice brzy nahradí. Viděli jsme prvn...