Tomáš Kympl a moderní trendy současné elektronické hudby? To je jeho album RED

Tomáš Kympl a moderní trendy současné elektronické hudby? To je jeho album RED

Tisk

tomas kyml200Aktuální album RED Tomáše Kympla volně navazuje a rozvíjí jeho loňskou nahrávku Kernel Panic, z níž singl Wifi zvítězil v prestižní britské mezinárodní hudební soutěži UKSC. Snažil se dál posunout hranice svých skladatelských a producentských možností. RED obsahuje celkem jedenáct skladeb, které je určeno pro všechny zvukové a hudební požitkáře, pro které to může být balzám pro uši i pro duši. Posluchače tak vtáhne do planetárních cest v nekonečném vesmíru. Stačí přivřít nebo zavřít oči a vychutnávat si, co tvůrce vymyslel...

 

Názvy skladeb jako Black, Red, White nebo Yellow jsou inspirovány multikulturním prostředím, ve kterém se Kympl pohybuje. Nervózní energie v bublavých beatech, třpytivé lehké textury, planetární smyčce a vzdálené vokály vykreslují obraz světa, který je pustý, ale ne prázdný. Nabitá elektronika a mysteriózní basy znějí jako prostředí, které se připravuje na odplatu za staletí lidského zneužívání.

"Můj tip pro poslech desky je, dát si ji takzvaně na sluchátka a užít si naplno její panoramatický děj. Trochu si při ní zameditovat, nechat tvořit vlastní fantazii, ale především, unášet se svobodným chill out proudem," tvrdí Tomáš Kympl.

Na otázku, s kým a kde nahrávce spolupracoval, odpověděl: "V první řadě s Vesmírem, s jeho nekonečností, laskavostí a inspirativní energií. Vlastně se jen ladím na jeho frekvence a snažím se je zachytit. Technicky - všechny elektronické i akustické nástroje jsem si nahrál v Praze a Londýně sám. Důraz jsem kladl na party bicích nástrojů, extatické trance akordy, basové a vokální linky. Dalšími partnery jsou OSA - Partner, Pexels, Cottonbro studio a Biotech studio..."

tomas kympl foto1

A moje pocity a nálady z alba? RED? I když už v první skladbě Black cítím jakési varování, stejně mě to láká pokračovat v započatém letu, navíc když mi vzápětí další skladba Green připomene něco, jakýsi moment či pocit, na který jsem už téměř zapomněl. A když mám dojem, že mi skladba Brown napovídá, že bych měl lehce zpomalit, tak dokonce zastavím a spočinu, abych se mohl porozhlédnout. Příjemné spočinutí či snění pokračuje i v následujícím chvílích, když ve mně i kolem mně zní Purple. Umím si to vychutnat, ale jízda pokračuje dál. V následující Pink si chvíli připadám jako v území nikoho, tak krásně sám, ale stejně mám pocit, že to brzo ožije, protože už jsem zase někde jinde. V Grey se ztrácím v říši zrcadel a vábivých ozvěn, ale šťastný let pokračuje i ve skladbě Red, kde čiší radost, temperament a energie, ale já dobře vnímám také zdravý vokál. Extáze a zároveň uvolnění mi dopřává Orange, ale vlastně i Blue, kdy mám navíc pocit, že mě někdo očekává v zóně příletů. A pak je tu najednou Yellow, známé lidské hlasy a zvuky, a poté poslední nahrávka White - a mě napadá, že vystupuju na pevnou zem, a i když se svět žene dopředu jak zběsilý, já si stejně jedu ve svém rytmu.

Všechny elektronické i akustické nástroje na albu si autor nahrál sám. Zvláštní důraz kladl na party bicích nástrojů, extatické trance akordy, basové a vokální linky. Použití klasických analogových syntetyzátorů v kombinaci s moderními VST instrumenty (tzn. virtuálními nástroji) dodává nahrávce charakteristický zvuk.

tomas kympl foto2

„Snažil jsem se dál posunout hranice svých skladatelských a producentských možností. Můj tip pro poslech této desky je, dát si ji takzvaně na sluchátka a užít si naplno její panoramatický děj. Trochu si při ní zameditovat, ale především, nechat se unášet jejím svobodným chill out proudem. Věřím, že se posluchačům budou líbit také moderní trendy současné elektronické hudby," říká Tomáš Kympl.

tomas kympl foto3

Album můžete získat v naší soutěži: Vyhrajte nové album Tomáše Kympla

Zdroj foto: archiv


 

Hledat

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.


Literatura

Karel IV. jako komiksový superhrdina

karel iv komiksovy superhrdina 200Zdeněk Ležák společně s dalšími svými kolegy Jonášem Ledeckým a Matyášem Namai zpracovali velmi vděčné téma – příběh mládí českého krále a císaře Svaté říše římské Karla IV. Dlouhodobým působením v re...

Divadlo

Inscenace 1000 tváří Adiny přináší dobovou atmosféru a přitažlivý pohled za kulisy

adina200Jeden barvitý život přinesla v živých barvách premiéra nové hry Daniely Sodomové. Inscenace, jejíž režisérkou a choreografkou je Adéla Stodolová, nese název 1000 tváří Adiny, což mnohé napovídá. Samozřejmě že jde o filmovou hvězdu Adinu Mandlovou. A není ...

Film

Vymazlené DVD Super 8
ImageSuper 8, film režiséra J. J. Abramse, který se proslavil seriálem Ztraceni a natočil například Mission: Impossible III a Star Trek, byl dychtivě očekávaným blockbusterem, který vsadil na strategii přitáhnout do...