Vydejte se do lesa za příběhy
Banner

Vydejte se do lesa za příběhy

Vitejte u nas v lese 200Nakladatelství Kazda přineslo další bohatě ilustrovanou knihu nejen o lese pro nejmladší čtenáře. Jedná se o titul Vítejte v lese od Henriette Wichové a Tessy Rathové.

 

 Kniha má podtitul Týden plný příběhů a obsahuje tak jedno vyprávění na každý den. V závěru knihy se navíc nachází týdenní kolo k vybarvování a vystřihování motivující k pozornosti čtenářů a také vedoucí k zaznamenávání. Tato aktivita mě překvapila a přišla mi zajímavá.

V příbězích se čtenáři setkávají s Frídou a její rodinou: bratrem Benjamínem, mámou Andreou, která je hajná a tátou Štěpánem. K tomu se objevují další postavy jako je babička Lada nebo sousedé Alena s Luďkem. Nechybí ani spousta zvířat: od těch domácích po ty lesní jako je například liška.

Některá vyprávění jsou ze života (vzrušující svatba), někde zase nechybí trocha nadpřirozena (kouzelné lesní jezírko) a ve všech je skryto nějaké ponaučení. Jako například, že se z lesa nesmí odnášet klády, nebo že ne vždy vyjde vše podle našich představ. Je to však nenucené a do příběhů to zapadá.

„Andrea si začne dělat starosti. „Doufám, že v lese nikdo negriloval nebo neupustil oharek od cigarety.“
„Taky střepy jsou nebezpečné,“ přidá se Benjamín. „Když na ně zasvítí slunce, fungují jako čočka a může začít hořet.“
Alenin otec to zaslechne a poleká se: „Ale ne! U kapličky jsem upustil lahev. Střepy jsem sice posbíral, ale možná jsem je nenašel všechny.“
Andrea okamžitě popadne brašnu a rozběhne se k autu. Srdce jí zběsile buší, ale zároveň je klidná. Hajná dobře ví, co je třeba udělat. (str. 18)

Vítejte u nás v lese je opět moc pěkná kniha pro mladé čtenáře, které je navíc může nalákat do lesa, kde se stále něco děje.

Henriette Wichová pochází z Landshutu v Německu, kde už jako dítě na zahradě v houpací síti četla všechny knihy, které se jí dostaly do rukou a často snila o tom, že až vyroste, bude knihy sama psát. Později, po studiích němčiny a filozofie, začala sbírat dětské knihy a tento koníček ji přivedl do knižního nakladatelství k práci redaktorky knih pro děti. V roku 2000 se jí splnil velký sen a stala se autorkou první vlastní knihy. Psaní knih pro děti a mládež se stalo jejím povoláním a její příběhy jsou vždy o odvaze a přátelství.

Tessa Rathová je německá ilustrátorka, která se specializuje na hravé ilustrace knih pro děti a mládež. Žije v Berlíně a její pestrobarevné hravé obrázky jsou součástí více než třiceti publikací z produkce několika německých knižních nakladatelství.

Vitejte u nas v lese obalka

Vítejte u nás v lese
Autor: Henriette Wichová, Tessa Rathová
Překlad: Michaela Škultéty
Žánr: pro děti a mládež
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2021
Počet stran: 64
Hodnocení: 85 %

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži.

https://www.knihykazda.cz/vitejte-u-nas-v-lese/


 

PřihlášeníSoutěže


Rozhovor

Už dávno jsem se smířila s tím, že nejsem a nebudu dokonalá

jidr200Asi ne náhodou jsem natrefila na tři knihy s líbivými a lákavě barevnými obaly. První se jmenuje Meč pánů z Velhartic, druhá Meč a dívka z Herštejna a ta třetí Meč, srdce čarodějky. Jsou to knihy pro malé čtenáře a mají společnou autorku – Jindřišku Mend...

Hledat

Videorecenze knih

Vymazlené dítě harfistky Jany Bouškové – sólové album Má vlast

Dokážete si představit harfu jako plnohodnotný sólový nástroj, který dokáže znít jako celý symfonický orchestr? Harfistka Jana Boušková pojala tuto otázku jako výzvu a v průběhu čtyř let upravila vybrané skladby českých velikánů, jakými jsou Smetana, Dvořák a Suk, do zcela unikátní podoby.
Supraphon

Literatura

Hellboy zasahuje popáté – Červ dobyvatel

Hellboy5 200Páté komiksové vystoupení největšího paranormálního vyšetřovatele na světě, obrovského tvora s koženým kabátem, upilovanými rohy a s kapsami nacpanými amulety, „čestného člověka“ (lidský status mu byl úředně přiznán Kongresem Spojených států ame...

Divadlo

Parchant v klobouku, víc než „konverzačka“ v BuranTeatru v Brně

BT 2Už je to skoro zvyk. Profesionální divadelní soubor, kterému se říká Burani uvádí na jevišti pravidelně nové, často provokující díla ze světového repertoáru. Tak i divadelní hra pro pět herců, Parchant v klobouku, má zde českou premiéru.

...

Film

MARKÉTA IRGLOVÁ nazpívala singl pro film POSLEDNÍ Z APORVERU

marketa irglova„Vezme nás vítr, zmizíš, zmizím“, zpívá Markéta Irglová v duetu s kapelou Zrní. Píseň s názvem Mejsó právě vychází v exkluzívní nabídce digitálního servisu SUPRAPHONline jako p...