Tarot magické brány – K21

Tarot magické brány – K21

Tarot 200Tato tarotová sada, kterou s pomocí digitálních technologií vytvořil známý malíř Ciro Marchetti, vychází z tradičního Rider Waite Smith tarotu a zavede vás prostřednictvím magických výjevů přímo do středu říše fantazie. Tvrdí se na knize. Pravda je ovšem mnohem fantastičtější. Předpokládám, že každý čtenář si z této knihy odnese právě to své a tak nelze paušalizovat. Kniha je totiž obrovskou pokladnicí tarotových informací.

 

 

 

Vše je přehledné, stručné, jasné a hlavně je to na jednom místě

O napsání knihy se podělily CIro Marchetti, který je autorem také oněch přenádherných tarotových karet (jeho Zlatý tarot je už dnes snad kultovní stálicí a klasikou) a Leisa ReFalo, odbornice na tarot, která doplnila knižní vydání o spoustu praktických informací a způsoby, jakými lze nalézt s tarotem společnou řeč.

Ponořit se do své intuice

Je to umění, se kterým se opravdu nemusíte narodit, stačí ho trochu trénovat. Cviky, které jsou možná podivné, ale když to vyzkoušíte, zjistíte, že je to jeden z nejlepších způsobů, jak nechat odpočinout svou duši.

Prociťte sebe a procítíte i tarotové karty

Je to zvláštní, cviky jsem si zkusila a byla jsem nadšena. Zkuste si třeba jen představit, teď a tady při čtení tohoto článku (nebojte se, já na vás počkám), jak se asi v tuhle chvíli cítí každý kousek vašeho oblečení. Snažte si představit, že jste v kůži svého svetru nebo rukávu od košile, jak mu asi je, cítí teplo vaší kůže, studený stůl pod sebou. Jak se cítí kalhoty a jak ponožky, jak boty???  Vnímala jsem toto cvičení jako úžasné v tom, že jsem si najednou začala víc vážit svého oblečení,víc myslet na to, abych si správně uklidila boty apod… Dokážete se tak lépe vcítit i do druhého člověka nebo do výjevu na tarotové kartě.

Tarot titul

A do té můžete i vstoupit. Imaginace je báječná vlastnost, kterou lidský mozek oplývá. Při pohledu na některé karty není od věci si ji vyzkoušet na vlastní kůži. Zkuste do některé karty vstoupit. Po pečlivém očním prostudování karty a přípravě dýcháním můžeme začít:

„Když budete připraveni, zavřete oči.  Představte si kartu, jak se před vámi vznáši v temnotě. Snažte se v duchu znovu vytvořit každý detail, na který si vzpomenete. Když vám bude připadat, že karta vypadá tak, jak má, představte si, že se zvětšuje až do vaší životní velikosti.  Pozorujte sami sebe, jak vstupujete do karty.

Podívejte se kolem sebe. Zapojte všechny své smysly. Všímejte si, co vidíte, slyšíte, jaké máte pocity, jakou cítíte vůni a chuť.  Prozkoumejte budovy a předměty. Dejte se do hovoru s lidmi či stvořeními, požádejte je o radu, o pomoc nebo získejte nějakou informaci. Vnímejte, co se mění nebo co spontánně vzniká. Když se vám zdá, že to stačí, všem lidem i bytostem, které jste potkali, poděkujte. Přes okraj karty vystupte ven. Pozorujte, jak se karta mění zpět do původní velikosti. V myšlenkách se vraťte zpátky do místnosti.

 Je to naprosto ideální zážitek pro chvíle, kdy si chcete jen tak nějak nakrmit duši nebo prostě jen toužíte proniknout do tajů tarotových karet

Leisa ReFalo vytvořila malé dílo, které je malé jen svým formátem, ale jeho informační hodnota je obrovská. Najdete tu ke každé kartě informace o obecném významu, o negativním obráceném významu karty, astrologické přiřazení, elementy, čísla, planety, znamení zvěrokruhu a také jeden modelový příklad výkladu.

Na něm můžete ihned vidět, jak tarotové karty fungují a  pak si vytvořit výklad svůj nebo zkusit některý z dalších.  Pomocí tarotů můžete zjistit, co zrovna potřebujete ve svém životě, zjistit vyšší cíl svého konání a dozvědět se věci, které považujete za skryté nebo se k nim díky roušce tíhy reality nemůžete dostat a přesto cítíte, že tam někde jsou. A samozřejmě tu jsou i obecné informace, jak o karty pečovat, jak je čistit nebo dokonce nabíjet, na slunečním světle, ve světle úplňku nebo pomocí léčivých krystalů.

Tarot

Vaše karty se tak stanou duchovním společníkem a průvodcem v životě

A jestli ne, tak alespoň nádherná díla Cira Marchettiho potěší vaše oko. Však na nich autor nechal více než tři tisíce pracovních hodin a jejich významy propracoval do nejmenších detailů.

Ciro Marchetti je výtvarník pocházející z Velké Británie, který získal několik uměleckých cen. Poté, co v Londýně vystudoval umění, se věnoval kariéře v Evropě a Jižní Americe. Nakonec se usadil ve Spojených státech, kde v Miami otevřel designérskou agenturu. Kromě řízení své firmy pořádá Ciro Marchetti na floridském Uměleckém institutu ve Fort Lauderdale semináře a přednášky o digitální grafice a ilustracích a pokračuje ve vytváření svého vlastního vizionářského umění.

Originál: Legacy of the Divine Tarot a Gateway to the Divine Tarot
Vydal: Llewelyn Publications, 2009
Překladatelka: Jitka Ondryášová
České vydání: Tarot magické brány
Vydal: Synergie Publishing SE
Počet stran: 270
Počet karet: 78

www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Ředitel festivalu Voda, moře, oceány Jindra Soukal: celoroční práce se na konci tváří jako příjemně a bezproblémově běžící festival

TVMO Soukal perexakže jsem se opět ocitla v takovém středu vesmíru, vždyť to se přece o Bali říká, ne? Ale nebojte, nesedla jsem do letadla a nedala jsem se opět na tu děsivou dvoudenní cestu s cílem Denpasarského leti...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Jan Bauer: Knížata, králové, prezidenti

kral200Brněnské nakladatelství Moravská Bastei,  MOBA vydalo knihu Jana Bauera Knížata, králové prezidenti. Jedná se o rozsáhlý a přitom poutavý životopisný přehled všech panovníků a nejvyšších představitelů v historii českých zemí. Přehledný průvodce začíná prvn...

Z archivu...


Literatura

Jesličky: Staré nové písničky – duchovní písně, které rozšíří vaše kulturní obzory

Jeslicky 200Jesličky (staré nové písničky) je velmi obsáhlé dílo autora Fridricha Bridelia, které vydal Host – vydavatelství, s.r.o., Brno v roce 2012. Úkolem této edice je pohled na rozdílná zpracování duchovních písní z několika úhlů. Najdete tady ucelen...

Divadlo

Umělkyně světových parametrů mají kromě talentu vždy něco navíc

perex hvezdyMám rád umělce, ale nejvíc asi ty, kteří něco umějí, a přitom si na nic nehrají. Vypadá to jako protimluv, ale možná mi rozumíte. A pak mám rád umělkyně, které – ačkoliv jsou talentované, inteligentní a krásné – ma...

Film

Do kin míří filmový portrét Mira Žbirky

Meky 200Miro Žbirka, kterému všichni říkají prostě Meky. Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét Meky pře...