Kolem světa za 80 tahů

Kolem světa za 80 tahů

svet 200Nakladatelství Edika ve společnosti Albatros Media přináší zvídavým čtenářům, lačnícím po cestování, zeměpisné omalovánky  Kolem světa za 80 tahů se spoustou úkolů a hádanek, jejichž autorem je Alexandr Golubev.


 Odvážní cestovatelé kocour Mourek, zajíc Bílý chlup a kráva Veronika si sbalí baťohy a svou cestu začínají v Arktidě, poté pokračují přes Grónsko do Evropy, kde navštíví Alpy, přes Rusko se vydávají do Asie, kde poznávají Čínu. Z Číny putují do Afriky a poté do Austrálie. Odtud do Antarktidy a nakonec do Jižní a Severní  Ameriky, kde jejich pouť kolem světa končí.


 Každý světadíl je uveden kapitolkou To je zajímavé, v níž jsou shrnuty nejzajímavější informace o kontinentu. Poté následuje černobílý obrázek s nejznámějšími pamětihodnostmi a přírodními zajímavostmi, který má cestovatel vybarvit a splnit úkoly (např. najít varana, tři palmy, masajského tanečníka, beduínského muzikanta). Malí čtenáři se též seznámí se zvířecími obyvateli tajgy, pouště, savany i pralesa.


 Autor nezapomíná ani kulturu jednotlivých oblastí. Děti se dozví zajímavé informace např. o Velké čínské zdi, terakotové armádě, afrických maskách nebo buremanzích a totémech Aboridžinců.
 Cestovatelé mají za úkol nejen obrázky vybarvit, ale některé i dokreslit. Dále mají hledat rozdíly, hledat nejkratší cesty, vybrat věci do baťohu či hledat stejné dvojice. Pokud mají vaše děti rády zeměpis a vybarvování omalovánek, mají se sešitem Kolem světa za 80 tahů postaráno o zábavu na několik hodin.


  svet
Kolem světa za 80 tahů
Autor: Alexandr Golubev
Překlad: Olga Čermáková
Žánr: zeměpisné omalovánky
Vydáno: 2015
Stran: 64
Vydalo nakladatelství: Edika ve společnosti Albatros Media a.s.
Hodnocení: 65 %


Zdroj foto: albatrosmedia.cz

www.albatrosmedia.cz


 

Soutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Organizátoři konference Symposium: „Letos jsme se hodně zaměřili na marketing, zdroje financování a obchod.“

symp200V Brně se bude 19. – 20. listopadu na Podnikatelské fakultě VUT konat podnikatelská konference Symposium. Ta návštěvníkům nabídne v sérii přednášek mnohé praktické informace. Přednášky upozorní na počítačové úskalí mladých podnikatelů, pomohou s přípra...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Výstřelem z děl to začalo, mohutnou bitvou skončilo

bitva 1 200Tak krátce se dají uvést akce na ústecku v souvislosti s 200. výročím bitvy u Chlumce a Přestanova. Od června až do srpna měli obyvatelé města a okolí možnost zúčastnit se i doprovodných akcí , které k tomu organizátoři naplánov...

Z archivu...


Literatura

Klidnou vodou pohne Vír od Frode Granhuse

Vir 200Pod podivně znějícím severským jménem Frode Granhus člověk netuší, co si představit. Ale lakonicky znějící název knihy Vír je  mrazivý norský detektivní román, a i proto byste mu měli dát šanci a  začíst se. Naprosto vás ...

Divadlo

Prague Shakespeare festival: ohromná událost!

Rutherford CravensPrague Shakespeare festival uvede od 21. září do 3. listopadu na scéně Národního divadla v divadle Kolowrat v originální angličtin...

Film

Pečlivě dávkovaná smrt
ImageVálečné drama ze současného divokého východu vypráví přímočarý akční příběh o tom, jak speciální francouzské komando zachraňuje odvážnou novinářku Elsu ze spárů teroristických únosců. Překvapivě snadná záchrana z vězení s...