Irské tance aneb kopytem sem, kopytem tam

Irské tance aneb kopytem sem, kopytem tam

Tisk

irske tance 200Když se někoho zeptáte, co si představuje pod pojmem irský tanec, většina lidí řekne, že to jsou tanečnici, kteří stojí souvisle v jedné řadě a synchronně klapou nohama o podlahu. A mají velkou pravdu! Toto se dostalo do povědomí hlavně díky známým irským tanečním show jako je Lord of the dance a Riverdance, které jsou již 20 let úspěšně na scéně a jejich představení jsou do posledního místa vždy vyprodaná.

Před dvěma lety v Dublinu se dokonce konal pokus o vytvoření nejdelší taneční stepové řady irských tanečníků na světě, která byla následně zapsána do Guinnessovy knihy rekordů. Pokusu se tehdy zúčastnilo 1693 tanečníků ze 44 zemí, viz video:

Irské tance jsou zkrátka ohromující. Dneska mají různé rozdělení a mnoho stylů, které se mohou tančit. Vrcholoví tanečníci soutěží v rámci celého roku a cílem je pro ně každoroční světový šampionát. Nebo je můžete vidět v irských hospodách, ale kdo umí hledat, tak i v českých, na irských sessions. To jsou srazy hudebníků, kteří hrají irské melodie, a kdo má chuť k tanci, tak si může zatančit takzvané ceili nebo set dancing. Ceili a set dancing jsou především společenské tance a jsou určené pro všechny bez rozdílu, ať umíte tančit nebo ne.

Všechny tyto úžasné taneční styly vyučuje pražská taneční škola SonaSól, což ve volném překladu z irštiny znamená Veselá Kopýtka. Nejdůležitější pro tuto taneční skupinu je jejich motto “Irské tance pro radost” a v tomto duchu se snaží tanec vyučovat a šířit. To ale nesmí ubírat na jeho kvalitě. Na kurzech v SonaSól se nenaučí lidé jen tančit, ale dozví se zde spoustu informací z irské historie, kultury a současných tanečních trendů. Kromě toho si všichni lektoři pravidelně osvěžují vědomosti z oblasti fitness, které se snaží nenásilně aplikovat ve výuce a dbát tak na to, aby pro tanečníky byl pohyb co nejméně zatěžující.

Chtěli byste se také naučit tyto zajímavé taneční styly? Lektoři ze SonaSól jako každý školní rok nabízejí kurzy pro začátečníky, které jsou úplně pro každého bez ohledu na pohlaví a věk. Veselá Kopýtka nám pro vás nabídli 10% slevu právě na tyto kurzy, ale nebude to zadarmo. Mámu tu pro vás menší jednoduchý úkol.

irske tance letak

Pokud si nebudete jistí, můžete se podívat na první video, kde na začátku uvidíte postoj tanečníků, než začnou stepovat. Fotku prosím pošlete přímo do školy na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript do 30. 9. 2015 a do předmětu zprávy dejte: "Sleva irské tance pro radost", a pokud budete chtít, můžete jim do emailu i něco veselého napsat.

Více informací: www.sonasol.com


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Černobílá fotka má své kouzlo, může obsahovat tajemství i příběh, říká Robert Rohál

robert perexI když nechtěl letos vystavovat, nakonec bude mít od druhé poloviny července fotografickou výstavu v kroměřížské cukrárně Amadeus. Záměrně prý plánoval na tento rok pauzu s tím, že musí vymyslet něco nového. A zatímco přemýšlí o novém proje...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Čtěte také...

Post Bellum představuje novou mobilní aplikaci, která přinese příběhy pamětníků a „rozhýbe“ výstavy

pn 200Nezisková organizace Post Bellum už téměř 20 let vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století. Jejím stěžejním projektem je sbírka Paměť národa, která obsahuje vzpomínky konkrétních osobností, fotografie, deníky a další dokumenty ...

Z archivu...


Literatura

Jak dnes probíhá bitva o samotnou „duši Ruska“?

znicim jim zivot 200V posledních letech se na českém trhu vyrojila řada titulů věnovaných osobnosti současného ruského prezidenta či vztahu Ruska k Západu. Nyní vychází publikace, která se z tohoto scénáře vymyká – ZNIČÍM JIM ŽIVOT. Putinova válka s ...

Divadlo

Společenstvo vlastníků ukazuje přehlídku typických Čechů

spolecenstvo vlastniku 200V rámci festivalu Setkání Stretnutie do Zlína přijelo také pražské Divadlo Vosto5 se svou hrou Společenstvo vlastníků. Letošní ročník se nesl v duchu biografií, ale také tématu „co dnes znamená být jiný“, což se v n...

Film

A JE TO TADY!!!! - Rychle a zběsile 8

RZ perexUž je to skoro šestnáct let, co vyšel první díl nejznámější a nejsledovanější filmové série Rychle a zběsile. A dnes je tady osmička - jeden z filmů, které nejrychleji vydělaly miliardu dolarů a šestý nejúspěšnější a nejpopulárnější film na pokračování ...