Made of Metal – festival plný hudebních zážitků – sobota

Made of Metal – festival plný hudebních zážitků – sobota

Tisk

mom so 200Druhý festivalový den na Made of Metal nenabídl zrovna nejvlídnější počasí, ale za to přinesl plno zajímavé muziky v čele s orchestrálními Haggard.

 

 

Sobotní program odstartovali úderem poledne brněnští power metalisti EAGLEHEART, kteří měli jedinou smůlu v tom, že začalo pršet a jejich vystoupení tak většina lidí sledovala nebo spíše poslouchala z nějakého krytého místa. Na to se velmi osvědčily přilehlé haly hangáru.

Dalšími hvězdami hlavní stage byli italští folk metalisté KRAMPUS pocházející z Udine. Kapela se dala dohromady v roce 2010, za tu dobu vydala demo, singly a v roce 2012 pak plnohodnotné CD Survival of the Fittest. Jejich hudba však žádným nováčkovstvím nezaváněla - slušně valili do kytar, zpěvák vyřvával hlasivky až death metalovým zpěvem a vše zjemňovala flétna a elektrické housle. Dohromady tato osmice předvedla něco trochu jiného, ale rozhodně dobrého a poslouchatelného!

mom so krampus

Melodický metal z Německa zahrála početnému davu čtveřice s názvem ORDEN OGAN z níž nejvíce zaujal zpěvák Sebastian SEEB Leverman s pneumatikou na rameni. Dav před songem The Things We Believe In sice ukázal, že slova nezná, ale brzy se naučil alespoň refrén a přidal se tak z plných plic ke zpěvákovi. Nebyla zde žádná věc, která by zabránila ve skákání, skandování a bavení se. Chlapi to dokázali náležitě ocenit, když se u děkování mezi písněmi rozplývali: „you are fu*king great audience, thank you fu*king much!“ Ti, kteří je neznali, mohli zase děkovat za novou skvělou hudbu plnou řízných kytar a melodií.

mom so orden ogan

Na druhém pódiu se v podvečer vyřádila brněnská skupina TEZAURA. Její jádro tvoří půvabná blondýnka Lori, která svou ukecaností a roztomilostí dostávala početný dav: „to mi nikdo neuvěří, že vás tu bylo tolik, vy jste boží“, „já tu vykecávám, protože je to strašně dlouhé intro“ a podobně. Tezaura hraje gothic rock, ve kterém hrají prim klávesy a především Loriin hlas. Vystoupení jim zpestřovaly také pool dance tanečnice z Dance Institutu Blanka, do kterého Lori dochází několikrát týdně a nejen muži byli spokojeni, že se u takové muziky mají i na co dívat. . Pod pódiem bylo hodně lidí a nadšení celé kapely z hraní i odezvy jen umocňovalo skvělou atmosféru, která se vznášela ve vzduchu.

mom so tezaura

Nádhernému opernímu zpěvu z hrdla Liv Kristine pozorně naslouchali fanoušci LEAVES´EYES. Ten doplňoval growling zpěváka Alexandra Krulla, který dav stále hecoval a neustále si točením rozcuchával své dlouhé vlasy. Mezitím se Liv na pódiu vlnila jako améba v oceánu a byla dobře nasvětlena – tak, že zářila jako bohyně. Největší odezvu pochopitelně měly známější písně v čele se skákací My destiny nebo To the France, ale celkově šlo o dobře odvedenou práci. „I love you“, lebedila si Liv v přestávkách mezi písněmi, kdy potlesk nebral konce.

mom so leaves eyes1 

Po delší pauze určené na obtížné nazvučení se zaplnilo téměř každé místečko na pódiu. Vystupoval zde totiž metalový orchestr z Německa - HAGGARD. Jejich show byla opravdu neskutečná, šlo o něco, co se musí zažít. Housle, klávesy, bicí, kytary a k tomu kouzelný operní zpěv. Jednoduše řečeno Haggard jsou důkazem toho, že metal a vážná hudba umí jít ruku v ruce. Když vokalistka zpívala až neuvěřitelné výšky, v davu bylo posvátné ticho, jakoby všem vypadl dech a došla slova. Vše to v zápětí dohnaly v pořádném potlesku. Vtipné bylo, jak umělci klamali svým formálním oblečením a kdykoliv mohli, točili hlavami tak, jako by na koncertě byli jako diváci a ne hvězdy. Baskytarista si svou chvíli slávy užil i přímo pod pódiem, kde ho první řada velmi vlídně uvítala. Nejdůležitější člen kapely Asis Nasseri, zpěvák, kytarista a hlavně tvůrce hudby a textů, vzdal hold českým hudebním skladatelům a v závěru překvapil svou dceru slavící narozeniny hovorem se zazpívaným narozeninovým přáním. Potlesk po show byl hlasitý a rozhodně zasloužený.

mom so haggard

Made of Metal - sobota
Datum: 16. srpna
Místo: Hodonín
Pořadatel: GROWLING LION s.r.o.
Učinkující: Eagleheart, Krampus, Pathfinder, Orden Ogan, Crucified Barbara, Stream of Passion, Leaves´Eyes, Haggard, Dream Evil a další
Hodnocení: 95 %

Autor foto: Pavel Langer


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Spevák zo novomestskej skupiny Genuine Jacks Juraj Ondrejka

GenJ perex„Najlepšie sa nám hra doma. Máme tam svojich skalných poslucháčov, ktorí chodia na naše koncerty úplne od začiatku. Nemôžeme sa sťažovať ani na Bratislavu. Ľudia sú tu tiež úplne super,“ aj to sú slová

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

Nechtěj nic vědět

200lKdo zná Lisu Jackson, ví, že její thrillery jsou opravdu skvělé. Ale i přes to, že jsem od ní četla úplně vše, mě dokázala překvapit a hlavně uchvátit. Připadá mi, že je knihu od knihy lepší a lepší. Každopádně kniha „Nechtěj nic vědět“ je bezkonkurenčním vrch...

Divadlo

Příběhy a postavy Bohumila Hrabala ožijí na scéně Divadla Kolowrat

Dum foto perexInscenaci Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet uvede na scéně Divadla Kolowrat v pondělí 21. května v 19 hodin pod produkční záštitou ArtWay, z. s. herecké kvarteto Milan Mikulčík, Simona Vrbická, Jiří Bartoň a Kateřina Březinová -...

Film

Falešně!

falesne  perexInvestiční bankéř Markus Føns je podezřelý z rozsáhlých investičních podvodů. Není tedy divu, že skončí za mřížemi. Podmínky jsou zde pro něj hrozné, a tak se uchýlí do samovazby ve zvláštním oddělení určeném těm nejopovrhovanějším věz...