Made of Metal – festival plný hudebních zážitků – sobota

Made of Metal – festival plný hudebních zážitků – sobota

Tisk

mom so 200Druhý festivalový den na Made of Metal nenabídl zrovna nejvlídnější počasí, ale za to přinesl plno zajímavé muziky v čele s orchestrálními Haggard.

 

 

Sobotní program odstartovali úderem poledne brněnští power metalisti EAGLEHEART, kteří měli jedinou smůlu v tom, že začalo pršet a jejich vystoupení tak většina lidí sledovala nebo spíše poslouchala z nějakého krytého místa. Na to se velmi osvědčily přilehlé haly hangáru.

Dalšími hvězdami hlavní stage byli italští folk metalisté KRAMPUS pocházející z Udine. Kapela se dala dohromady v roce 2010, za tu dobu vydala demo, singly a v roce 2012 pak plnohodnotné CD Survival of the Fittest. Jejich hudba však žádným nováčkovstvím nezaváněla - slušně valili do kytar, zpěvák vyřvával hlasivky až death metalovým zpěvem a vše zjemňovala flétna a elektrické housle. Dohromady tato osmice předvedla něco trochu jiného, ale rozhodně dobrého a poslouchatelného!

mom so krampus

Melodický metal z Německa zahrála početnému davu čtveřice s názvem ORDEN OGAN z níž nejvíce zaujal zpěvák Sebastian SEEB Leverman s pneumatikou na rameni. Dav před songem The Things We Believe In sice ukázal, že slova nezná, ale brzy se naučil alespoň refrén a přidal se tak z plných plic ke zpěvákovi. Nebyla zde žádná věc, která by zabránila ve skákání, skandování a bavení se. Chlapi to dokázali náležitě ocenit, když se u děkování mezi písněmi rozplývali: „you are fu*king great audience, thank you fu*king much!“ Ti, kteří je neznali, mohli zase děkovat za novou skvělou hudbu plnou řízných kytar a melodií.

mom so orden ogan

Na druhém pódiu se v podvečer vyřádila brněnská skupina TEZAURA. Její jádro tvoří půvabná blondýnka Lori, která svou ukecaností a roztomilostí dostávala početný dav: „to mi nikdo neuvěří, že vás tu bylo tolik, vy jste boží“, „já tu vykecávám, protože je to strašně dlouhé intro“ a podobně. Tezaura hraje gothic rock, ve kterém hrají prim klávesy a především Loriin hlas. Vystoupení jim zpestřovaly také pool dance tanečnice z Dance Institutu Blanka, do kterého Lori dochází několikrát týdně a nejen muži byli spokojeni, že se u takové muziky mají i na co dívat. . Pod pódiem bylo hodně lidí a nadšení celé kapely z hraní i odezvy jen umocňovalo skvělou atmosféru, která se vznášela ve vzduchu.

mom so tezaura

Nádhernému opernímu zpěvu z hrdla Liv Kristine pozorně naslouchali fanoušci LEAVES´EYES. Ten doplňoval growling zpěváka Alexandra Krulla, který dav stále hecoval a neustále si točením rozcuchával své dlouhé vlasy. Mezitím se Liv na pódiu vlnila jako améba v oceánu a byla dobře nasvětlena – tak, že zářila jako bohyně. Největší odezvu pochopitelně měly známější písně v čele se skákací My destiny nebo To the France, ale celkově šlo o dobře odvedenou práci. „I love you“, lebedila si Liv v přestávkách mezi písněmi, kdy potlesk nebral konce.

mom so leaves eyes1 

Po delší pauze určené na obtížné nazvučení se zaplnilo téměř každé místečko na pódiu. Vystupoval zde totiž metalový orchestr z Německa - HAGGARD. Jejich show byla opravdu neskutečná, šlo o něco, co se musí zažít. Housle, klávesy, bicí, kytary a k tomu kouzelný operní zpěv. Jednoduše řečeno Haggard jsou důkazem toho, že metal a vážná hudba umí jít ruku v ruce. Když vokalistka zpívala až neuvěřitelné výšky, v davu bylo posvátné ticho, jakoby všem vypadl dech a došla slova. Vše to v zápětí dohnaly v pořádném potlesku. Vtipné bylo, jak umělci klamali svým formálním oblečením a kdykoliv mohli, točili hlavami tak, jako by na koncertě byli jako diváci a ne hvězdy. Baskytarista si svou chvíli slávy užil i přímo pod pódiem, kde ho první řada velmi vlídně uvítala. Nejdůležitější člen kapely Asis Nasseri, zpěvák, kytarista a hlavně tvůrce hudby a textů, vzdal hold českým hudebním skladatelům a v závěru překvapil svou dceru slavící narozeniny hovorem se zazpívaným narozeninovým přáním. Potlesk po show byl hlasitý a rozhodně zasloužený.

mom so haggard

Made of Metal - sobota
Datum: 16. srpna
Místo: Hodonín
Pořadatel: GROWLING LION s.r.o.
Učinkující: Eagleheart, Krampus, Pathfinder, Orden Ogan, Crucified Barbara, Stream of Passion, Leaves´Eyes, Haggard, Dream Evil a další
Hodnocení: 95 %

Autor foto: Pavel Langer


 

PřihlášeníRomán Všechny naše životy je skvělé čtení na léto. Je snazší žít životy druhých, než ten vlastní

Jako závan letního vánku, který nese chvíle pohody, přátelské atmosféry a příslibu blížících se prázdnin. Takový je román „Všechny naše životy“ od francouzské spisovatelky Sophie Astrabie. Pohladí vás po duši a zahřeje u srdce. Nemusíte nad ním hlouběji přemýšlet, stačí se jen nechat unášet jeho jemným kouzlem. Co si více přát, když si potřebujete prostě jen odpočinout a uvítáte společnost nenáročné a milé knihy.

Setkání s C. G. Jungem poskytlo nakladatelství Portál. Schůzka je to parádní!

Pokud patříte mezi příznivce C. G. Junga, nová knížka z nakladatelství Portál bude pro vás opravdovou lahůdkou, která vám rozzáří oči. Publikace přináší výběr z Jungovy tvorby i pozůstalosti, ale i vzpomínky jeho blízkých či dalších osob, které se s ním setkaly a spolupracovaly. Knížka je velmi pestrá a zajímavá, můžete se k ní opakovaně vracet. Já jsem neskutečně nadšená, protože patřím mezi velkou obdivovatelku Junga a takovou knihu jsem si nemohla nechat ujít.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Radka Zaciosová: "Jsem to pořád já, jenom s drsnou životní zkušeností"

radka zaciosova200Právě vyšla kniha Radky Zaciosové Vozík a vězení je pro každého. Radka mi zhruba před dvěma lety poslala první verzi své knihy, neboť byla zvědavá na můj názor. Když jsem knihu dočetla, resp. „zhltla“, zůstala jsem v...

Výchova štěněte – ideální příručka nejen pro nováčky!

Nakladatelství Kazda vydalo v únoru úžasnou praktickou příručku Výchovu štěněte od trenérky psů Kathariny Schlegl-Koflerové. Pokud si plánujete pořídit malé chlupaté štěstí nebo vás zajímají aktuální trendy ve výchově štěňátek, tato kniha je pro vás nutnost!


Literatura

Detektivka od novináře nemusí být vždy sázkou na jistotu

cisti 200Nakladatelství Bizbooks vydalo dle jejich slov „drsnou detektivku z prostředí české politiky od ostříleného investigativního novináře“. Jedná se o knihu Čistí od Janka Kroupy.

 

...

Divadlo

I nadšencům patří prkna

zenitba tyjatr200Divadlo Tyjátr vzniklo v pěti lidech v roce 2002 pod Otrokovickou besedou. Nyní početnější parta nadšenců do divadla a hraní je zaměřena především na pohádky a komedie a nebrání se ani různým akcím města Otrokovice. Ve ...

Film

Hořké komedii Teorie tygra nechybí švih, vtip a černý humor


teorie tygra perexHořká komedie Teorie tygra je hodně i o spiklencích, kteří se nakonec postaví proti tichému ženskému teroru, byť je zahalen závojem přívětivosti a plků o tom, jak to vlastně ony myslí dobře. Povedený snímek Radka Bajgara to...