Lola běží & Five O‘ clock Tea v Café klubu Slávie

Lola běží & Five O‘ clock Tea v Café klubu Slávie

lola perexKlubové dvojkoncerty kapel s různým projevem a pojetím hudby jsou vždy výzvou. Jednak pro ně samé, neboť zdravá rivalita vždy sedí tam někde vzadu za krkem a nenápadně šušká „buď lepší“, tak i pro samotné posluchače. Co si budeme namlouvat. Vznikem mladé uskupení mají určitý okruh skalních fandů, kteří často cestují s muzikanty po šňůře, tvoří základ kotle u pódia a snaží se strhnout „náhodné“ posluchače, kteří prostě přijdou do „svého“ klubu na koncert.

 

 


Bez mučení se přiznám, že bandu (jak sami sebe zvou na webu) Five O‘ clock Tea jsem nikdy neslyšel a byl jsem tudíž pln očekávání, jaký tok energie se bude valit z pódia. Již podle vzhledu osazenstva na prknech, jsem nabyl dojmu, že to bude „hustý“. A taky že bylo. Znáte takové ty nádrže na vodu, co jsou k vidění ve filmech? Pokud ne, představte si desítky až stovky kubíků vody uzavřené ve válci na čtyřech nohách a na dně nádrže uzávěr velikosti škopku na prádlo. Stojíte v parném létě pod tou masou, v tom se ten škopek protrhne a na vás se vyvalí neskutečný tok energie, co vás ochladí, ale zároveň vám podrazí nohy. Takhle na mě zapůsobila tahle banda.

lola1

Kapele to šlape, vokály se skvěle doplňují, a když Morgan seskočí mezi lidi s mikrofonem schovaným v dredech, roztančí i ledovou královnu a parket se rázem zaplnil i chlapíky s košilkou čouhající ze svetříku. Škoda jen, že zvuk je podoben obrovské kouli decibelů vystřelené na parket a člověk si jen stěží vychutná zajímavé autorské texty, které mají často co říci. Neumím posoudit, zda je to technikou, zvukařem, nebo jen extrémní hlasitostí, ale klub přes chodbu tím netrpí.

Šel bych na 5OT znovu? Jasně, ale chtěl bych lepší zvuk.

A kam Lola běží? Řekl bych, že mírně středním proudem. V tom dobrém smyslu. Tahle partička není sice tak živočišná jako Čaj o páté, ale dělá dobrou muziku! Má v repertoáru skvělou autorskou tvorbu, taky umí přitvrdit, nadevše milují živé hraní a to je znát. Od první minuty mne zaujal „bicman“ Petr svou energetickou prací s paličkami. Překvapen jsem byl, když jsem na pódiu spatřil Víťu Kopeckého, kterého mám spjatého spíše se slidovou trubičkou mazlící jeho bluesové dobro při doprovodu „foukačkáře“ Matěje. Hráč na kytaru je to prostě prvotřídní a do muziky téhle kapely zapadne jako kostka ledu do whisky. Že by záskok?

lola2

Když jsem u 5OT psal o složení parketu, tak v tomto případě silně převažovalo to, kvůli čemu vlastně lezou chlapi na stage. Ano, dámy nechtěly muzikanty pustit ani po druhém přídavku a nepomohl ani vtípek frontmana Aleše o tom, zda si někdo pamatuje první písničku, že by jí zopákli, protože jinou už nemají. Nerad bych vzbudil dojem, že Lola běží jen k holkám?! Tak to ani náhodou, já se taky vlnil a bavil. Jen ten zvuk!

Běžel bych za Lolou zase? Jasně a vzal bych s sebou ženu.

Café klub Slávie
2. 4. 2015
Lola běží & Five O‘ clock Tea

Hodnocení: 85%

Autor foto: Rudolf Hojdar


 

PřihlášeníSoutěže

Nevěřící, odejděte! (nebo vás zabijeme)

Nakladatelství Pavel Mervart vydalo cennou knihu o pronásledování křesťanů v zemích, které vyznávají islám (tedy zdaleka nejen v arabských). Nazývá se NEVĚŘÍCÍ, ODEJDĚTE! a sepsal ji MICHAL ŘOUTIL. Nakladatelství Pavel Mervart

Atlas ohrožených živočichů

Po více než roce od publikace Atlas vyhubených živočichů přichází duo Radek Malý a Pavel Dvorský (tentokráte i s pomocí manželky Pavly) pod hlavičkou nakladatelství Albatros s další poučnou knihou nejen pro děti Atlas ohrožených živočichů. Albatros Media a.s.

Rozhovor

Fotograf Radek Šich: „Není to jen o tom udělat si pár cvaků a užít si zadarmo koncert“

radek sich 200Pohodlně se usaďte a pojďte si přečíst dlouhý rozhovor s talentovaným mladým mužem Radkem Šichem, který se už několik let věnuje fotografování koncertů. Vyzpovídali jsme ho, jaké to je vidět své idoly, fotit pod pódiem a řeč padla i na ochra...

Live

Hledat

Videorecenze knih

Petr Janda užívá nekonečnej kyslík. Nové album Olympicu je plné živé muziky a silných příběhů!

„Jdu, kam mý nohy jdou, a tam, kde plyne proud. Nesmím se ohlížet, už vůbec ustrnout…,“ zpívá Petr Janda v písni „Šrám, co se nezahojí“, která má silnou melodii i text. Na novém albu Olympicu „Kaťata“, které vznikalo v době pandemie, je znát, že opravdu neustrnul. SUPRAPHON a.s.

Z archivu...


Literatura

Zopakujte si názvy zvířat s další Velkou knížkou pro malé vypravěče

velka-knizka-zvirata-pro-male-vypravece 200Nakladatelství Presco Group vydalo další Velkou knížku pro malé vypravěče, kterou tentokrát zaměřili na zvířata.

 

...

Divadlo

Sbor Dejvického divadla přinesl do Zlína hru Kakadu

kakadu 200Zlín ožil již 20. ročníkem mezinárodního kulturního festivalu Setkání/Stretnutie a měl tu čest přivítat i část sboru Dejvického divadla. Ti nám předvedli hru Kakadu, která nám v obrazech a útržcích ze života mladé autistické ženy reflektuje svět.

Film

Strážci galaxie

Strazci galaxie 200Do chvíle, než přišel konkurenční DC Comics s perfektním Mužem z oceli, neměli marvelovci problém. Ostatně, úspěch Iron Mana, Thora, či Avengerů to jasně dokázal. Jenže, i ti největší hrdinové se p...