Dajme šancu majstrovskému dielu!

Dajme šancu majstrovskému dielu!

Tisk

midilidi 200Takýto názov nesie nové CD kapely Midi Lidi – Give Masterpiece a Chance! A oplatí sa mu tú šancu dať! Tak rýchlo, ako si zapamätáme nepodstatné detaily dňa, tak rýchlo sa zomelie Masterpiece, a tak rýchlo si tie nepodstatné detaily Masterpiece-u zapamätáte.

 

To je blbost! ozýva sa prvým singlom, ako odpoveď na všetky iracionálne rady speváka Petra Mareka. Album Give Masterpiece a Chance ale určite je v istom zmysle tiež blbosť. Je to blbosť z pohľadu, ak nepoznáte tvorbu elektronickej formácie MIDI LIDI, ktorá valcuje tohtoročné festivaly jeden po druhom a po niekoľkých zaslúžených rokoch driny si vydobila dokonca časy po západe slnka (kapely po západe slnka spadajú do kategórie „lepšie ako denné kapely, ešte nie headliner“). Je to blbosť, ak sa pozeráme na texty z pohľadu prísnej logiky a ak nemiešame umenie a iracionálno. V tých ostatných prípadoch je to koláž premyslených textov alebo aj návod na život.

Dvanásť nových singlov sa objavilo pod obalom, na ktorom sa usmieva biela raja. Hlavným singlom albumu, ktorý získal právo prvého „releasnutého“ , sa stal Lux. Na videoklipe k tejto piesni sa podieľal i Marek Vašut, ktorý sa ukázal ako veľký fanúšik kapely. To, že Midi Lidi pokračujú v dobre našliapnutom chodníčku je jasné, no na albume si môžu dovoliť ešte viac elektronických setov ako na koncertoch. Takýmto takmer čistým elektro-setom je napríklad skladba Duch.

Album obsahuje jednu pomalú skladbu Koupalište tajemné, ktorá sa javí ako jedna z najsignifikantnejších na albume, no rovnako na ňu dosahujú rýchlejšie skladby Poď ven!, Volám, či Pokec s tátou.

CD Midi Lidi Give Masterpiece a Chance! je kvalitné a svieže, má v sebe dynamiku a humor – základné ingrediencie pre majstrovský kúsok.

midilidi

Interpret: Midi lidi
Název: Give Masterpiece a Chance!
Datum vydání: 15. 06. 2016
Vydavatelství: Indies Records
Hodnocení: 100 %

http://www.indiesrec.cz/alba/1342/give-masterpiece-a-chance/?idn=1


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner

Rozhovor

Turistický seriál K21: Slatiňany

slatinany 200Milí čtenáři, s blížícími se prázdninami jsme se u nás rozhodli podívat se pod pokličku různých turistických cílů. Seznámíme vás s životy kastelánů několika hradů a zámků, podíváme se na zoubek strašidlům a představíme pár mu...

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Literatura

O Srdečníkovi, Jaterníkovi a Kebulákovi z Mise Afghánistán

Mise Afghanistan perexŽili, byli…Lékaři bez hranic. Jeden z nich, český chirurg Tomáš Šebek, se vydal do země lovců draků, aby pomohl kolegům v jedné velké nemocnici v Kundúzu. Cestou potká i krásnou Šeherezádu...

Divadlo

Jára Cimrman na Vás dýchne v několika českých kinech

jara cimrman ceske nebeGénius samotný se nám ukáže skrze Divadlo Járy Cimrmana, které slaví 45 let od svého založení. U této příležitosti dojde 4. října k historicky prvnímu přímému satelitnímu přenosu z České republiky, díky kterému se na p...

Film

Znovu ožívá Prokofjevova pohádka Péťa a vlk

petr-a-vlk 200Česká televize zase prokázala ignoranci v používání názvů. Pod drnčivým, neosobně znějícím, protože z angličtiny přeloženým titulem Petr a vlk se totiž skrývá Prokofjevova skladba odjakživa ...