Zemřela Whitney Houston

Zemřela Whitney Houston

ImageAmerická zpěvačka a herečka zemřela včera v odpoledních hodinách v Los Angeles. Zde byla ubytovaná v hotelu Beverly Hilton jako host. V ranních hodinách onoho dne ještě byla viděna, jak opouští před-večírek k slavnostnímu předávání cen Grammy. Organizátoři Grammy ihned zareagovali na tragickou smrt  a slavnostní večer předávání cen Grammy by měl uctít její památku.

Hudební manažer Whitney Houston řekl, že v posledních dnech vypadala zdravě a krásně. Prý se jen snažila skrývat před paparazzi a reportéry, chtěla mít klid. Tělo zpěvačky bylo nalezeno, jejím osobním strážcem v pokoji Beverly Hilton. Měla pouhých 48 let. Příčina smrti je zatím neznámá.


Whitney Houston byla jednou z nejoslavovanějších zpěvaček všech dob. Její hity I Will Always Love You nebo Saving All My Love For You se staly dlouhodobými hity. Právě zmíněná skladba I Will Always Love You je nejprodávanější písní všech dob.


Bohatá kariéra Whitney Houston


W. Houstoun zpívala již od pěti let gospely, matce a to díky své matce Cissy Houston – gospelové zpěvačce. V mládí doprovázela svým hlasem matku i umělce jako Chaka Khan nebo Lou Rawls. V devatenácti letech dostala nabídku od Cliva Davidse, podepsala s ním smlouvu a otevřela si brány do velkého hudebního světa. První album vydané 1985 se okamžitě stalo nejprodávanějším, a některé skladby byly oceněny Grammy.

Léta největšího úspěchu a slávy tedy sklízela v 80. a v 90. letech. Na špičku hudebního průmyslu se vyšvihla neuvěřitelně rychle a nezůstala jen u něj. Její hlas a talent přilákal i Hollywood. Zahrála si ve filmu The Bodyguard. Na jednu stranu jí film přinesl největší hit kariéry I Will Always Love You, na druhou stranu se o ní začalo proslýchat, že je nedochvilná a není schopná spolupráce.

 

Image


Na velkou scénu se vrátila až v roce 1995. V tu dobu si však začala pohrávat s marihuanou a s jinými drogami. Chování zpěvačky se stávalo čím dál více nevyrovnané. Za nedlouho se provdala za Bobbyho Browna, se kterým měla dceru. Manželství zpěvákům nevydrželo, a v roce 2007 se pár rozvedl.

Celkem 11 songů se stalo jedničkou amerických hitparád. Za desetiletí a půl prodala 170 milionů desek.  Získala 6 cen Grammy, z toho tři za nejlepší popový vokál v ženské kategorii. Osobní strážce, stejnojmenné album jako film, patří k deseti nejprodávanějším albům všech dob. Whitney Houston měla neuvěřitelný talent a uměla ho využít.

Její smrt přinesla hudebnímu průmyslu nečekanou ztrátu a obrovský zármutek. V poslední době měla Houston problémy s hlasem. Nebyla schopna vyzpívat vysoké tóniny, které pro ni byly typické. Příčinou byly drogy, které užívala.

 

ImageZdroje foto:
wikipedie.cz

 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Představujeme Jumpboxing: „Cíl je jasný - zábavnou formou spojit radost a efektivitu.“

jumpboxing 200Jumpboxing je nový sport, který kombinuje kickbox se skákáním na trampolíně. Vyčerpávající výklad nám k němu podala jeho zakladatelka paní Zuzana Kubáňová. Nechte se nalákat na lekci jumboxingu!

...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Cesta do středu mozku se sympaťákem doktorem Benešem

200litV poutavé publikaci Cesta do středu mozku dává MUDr. Beneš, spolu s novinářem Martinem Čápem, možnost i laickým čtenářům zamyslet se nad fenoménem jménem „lidský mozek“. Sídlí lidská duše v mozku, jak vůbec náš mozek funguje a jaké jsou současné možnost...

Divadlo

Prokleté a dokonalé Úplné zatmění

uplne zatmeni 200Na zlínském jevišti se v sobotu 24. října 2015 představili herci z Městského divadla Mladá Boleslav v proklatém dramatu Úplné zatmění o Paulu Verlainovi a Arthuru Rimbaudovi. Představení režíroval Pavel Khek, ve Zlíně známý díky ins...

Film

Dlouhý příběh ve zkratce

sfz 200Znáte to - žijete v menší či větší skupině lidí, se kterou podnikáte různé akce a znáte se už tak dlouho, že je těžké to spočítat. I v té vaší skupince se dějí změny, zvraty, novinky. I Ellen, hlavní protagonistka Dlouhého příběhu ve zkratce, má takovou s...