Album i videoklip Jiřiny Jandové symbolizuje jaguár

Album i videoklip Jiřiny Jandové symbolizuje jaguár

altJiřina Anna Jandová nedávno vydala nové album Narovnaná v zádech, kde nazpívala duet i s Antonínem Gondolánem nebo s otcem Daliborem Jandou. Zároveň natočila videoklip, kde se v závěru promění v jaguára. Ten pro ni symbolizuje sílu a odhodlání.

 


Vydala jste nové CD Narovnaná v zádech, v čem se liší od prvního?

Album Narovnaná v zádech se určitě liší tím, že jsem zase o něco starší s řekla bych, že mám i větší hudební rozhled. Nové album jsem připravovala víc než rok, a tak mám pocit, že je opravdu o dost víc propracovanější a vyzrálejší než to první.

Na albu je i váš duet s Antonínem Gondolánem? Jaká s ním byla spolupráce?

Duet s Antonínem Gondolánem pro mě byla velmi zajímavá a krásná spolupráce. Je to nesmírně nadaný člověk a podle mého názoru zároveň dost nedoceněný. Jeho písničku Čekej a neplakej jsem vždy obdivovala. O to větší radost jsem měla, když mi dovolil trošičku ji předělat a společně s ním nazpívat.

A co duet s vaším otcem Daliborem Jandou?

Duet s tátou je zajímavý v tom, že je vánoční. Vznikl na základě toho, že jsme oba už dlouhou dobu chtěli vánoční písničku nazpívat. Myslím, že se podařila. Táta složil krásnou melodii a Honza Krůta přidal opravdu nádherný text. No a píseň Dva týdny s tebou byla na světě.

U několika písní jste autorkou hudby. Skládáte ráda?

Skládání hudby mě baví úplně stejně jako zpívání. To, že mám možnost si hudbu sama vymyslet, beru jako skvělou příležitost být osobitá. Jestli se ale písničky budou líbit, záleží už na posluchačích. Pro mě osobně je skládání hudby obrovský koníček.


Na albu máte hvězdné obsazení autorů. Hudbu složili váš otec a Antonín Gondolán, texty Jan Krůta, Petr Rada, Petr Šiška či Miloš Skalka. Podle čeho jste písně vybírala?


Ano, co se týče významných jmen, je album opravdu pestré. Jsem velmi šťastná, že mám možnost spolupracovat s tak zvučnými jmény jako jsou Honza Krůta, Petr Šiška a Miloš Skalka. Patří jim má úcta a zároveň dík za to, že jsme nad každou písničkou a nad každým detailem dlouho přemýšleli.

alt


Co můžete říci ke klipu k písni Narovnaná v zádech? V něm i na CD vás doprovází jaguár. Je to vaše oblíbené zvíře? Co symbolizuje?

Klip k písničce Narovnaná v zádech vznikl z mých nápadů, které jsem si v hlavě už nějakou dobu promýšlela. Je to příběh dvou mladých lidí, kteří jsou obklopeni luxusem, ale po nějaké době jim nestačí k tomu, aby k sobě udrželi lásku. A tak začnou hádky, nevěra. Já v klipu působím jako pozorovatelka těchto situací. V prostřizích se stávám zpěvačkou v různých převlecích a hráčkou na nejrůznější hudební nástroje. Takže je to opravdu pestré. Jaguár je moje oblíbené zvíře, symbol síly a odhodlání, které symbolizuje na albu i ve videoklipu.

Zdroj foto: daliborjanda.cz, jirinaannajandova.cz


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner

Videorecenze knih

Banner

Rozhovor

Tvorba Karla Gotta mě přivedla k hudbě jako takové, říká zpěvák Josef Bouda

Gott revival 200Už devět let vystupuje v Česku i na Slovensku hudební formace Karel Gott revival Morava, jejímž frontmanem je Josef Bouda, jemuž nechybí znělý hlas, šarm a charizma. Po řadě koncertů v tuzemsku a na Slovensku čeká kapelu, která má základn...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Literatura

Po Věrném čtenáři přichází Krutá hra

kruta hra200V recenzi předchozího dílu Věrný čtenář jsem psala, že si jméno autora rozhodně zapamatuju a že se těším na jeho další knihy. Ani jsem se nenadála a byla tu Krutá hra.

 

...

Divadlo

Příhody lišky Bystroušky. Slavnostní otevření Janáčkova divadla po rekonstrukci

LB perexDalší fáze rekonstrukce budovy Janáčkova divadla je ukončena. Kolik se ozývalo škarohlídů, že se to k výročí sta let republiky nepodaří. Avšak 17.11. byl zahájen Mezinárodní hudební festival, věnovaný dílu Leoše Janáčka, právě operou, která zazněla ...

Film

Avatar nemůže své příznivce omrzet

altFilm Avatar (2009) se těšil obrovské popularitě a díky šmoulímu zbarvení mimozemšťanů si na něj dodnes každý vzpomene. Kvůli pěkným vizuálním efektům a nápadité anatomii různých mimozemských příšer se dá sledovat s úžasem. Napodruhé však může působ...