Když jsem tě viděla naposledy

Když jsem tě viděla naposledy

Tisk

kdyz jsem te videla naposledy 200V listopadu nás nakladatelství domino láká na napínavý thriller s názvem Když jsem tě viděla naposledy od sesterského dua píšícím pod pseudonymem Liv Constantine. Dáte knize šanci i vy?

 Liv Constantine je pseudonymem dvou amerických autorek – sester Lynne Constantine a Valerie Constantine. Na vzdálenost tří států se Lynne a Valerie rozhodly napsat společně knihu – při vymýšlení příběhu strávily dlouhé hodiny hovory na Skypu a vyměnily si nekonečné množství mailů. Podařilo se jim vytvořit neotřelý příběh s až mrazivě temnou zápletkou. Thriller Poslední paní Parrishová je jejich společným debutem.

V knize se setkáváme s mladou, krásnou a bohatou doktorkou Kate Englishovou, která má vše, co si může přát – malou dcerku, milujícího manžela, práci snů. Idylka se ale zhroutí jako domeček z karet ve chvíli, kdy jí násilně umírá matka. Kate se sesype, a aby toho nebylo málo, někdo jí začne nechávat děsivé vzkazy, že se k matce brzy připojí. Dokáže Kate najít odvahu a dostat se ze začarovaného kruhu? A komu může doopravdy věřit?

Nalákala mě anotace, která slibovala strhující thriller s překvapivými zvraty, které nám vyrazí dech. Ale senzace se nekonala. Postavy jednaly nelogicky a opakovaně se chovaly na facku. Také mi žádná z postav nepřirostla k srdci, tudíž mě jejich osudy nechaly chladnou. Zvraty zde najdeme, to ano, ale nepopsala bych je jako překvapivé. Už ze začátku knihy jde odhadnout, jak to asi dopadne a když v thrilleru chybí napětí, jedná se pořád ještě o thriller?

Když jsem tě viděla naposledy nepřináší v žánru nic nového a předkládá nám povrchní postavy s nudnou zápletkou. Na jedno přečtení se to dá, ale vracet se k autorce už nikdy nehodlám.

kdyz jsem te videla naposledy

Název: Když jsem tě viděla naposledy
Autor: Liv Constantine
Žánr: thriller
Originální název: The Last Time I Saw You (2019)
Nakladatelství: Domino
Rok vydání: 2019, pevná
Počet stran: 256
Hodnocení: 60 %

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/58506807/kdyz-jsem-te-videla-naposledy/


 
Banner

PřihlášeníObčanská válka, draci a dvě dívky. Jak nás ovlivňuje původ naší rodiny?

Aurora a Eva. Dvě odlišné dívky. Aurora je sirota, o kterou se stará její babička. Eva má milující rodiče. Jejich cesty se protnou během války, která obě poznamená.

Knihy s úsměvem

Dagmar Pecková nežije z podstaty, neusíná na vavřínech a je kreativní, což dokládají i její alba

Mezzosopranistky Dagmar Peckové si vážím nejen pro její umění, ale je mi sympatická i tím, že je taková, jaká je. Přímá, bezprostřední a neskutečně agilní co se týče nejrůznějších uměleckých projektů – ať už je to hudební festival Zlatá Pecka nebo činoherní inscenace Mistrovská lekce, kde má hlavní roli. Jako jako jediná z pěvkyň své generace neustrnula, nežije z podstaty a neusíná na vavřínech. Jde o umělkyni hodně širokého záběru, o čemž svědčí i její tři „různobarevná“ alba…

www.dagmarpeckova.com

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Rudolf Neuls o blížícím se 40. ročníku Československého jazzového festivalu v Přerově

rudi200Zatímco v říjnu proběhne v Přerově jubilejní 40. ročník Československého jazzového festivalu, další neméně významné jubilem oslaví i Rudolf Neuls. Už třicet let působí jako ředitel tohoto velkého jazzového svátku. Dříve profesionální hudebník a velká osobnos...

Videorecenze knih

Kdo jsem a co tady dělám?

Novinkou nakladatelství Portál je knížka supervizora, lektora a poradce obětí trestných činů Rostislava Honuse s názvem Kdo jsem a co tady dělám? Tato publikace vycházející z existenciální filozofie nabízí praktickou sebezkušenost pro každého, kdo by jen na okamžik zapochyboval o tom, že je právě tam, kde má být a že jeho život má svůj smysl.

Portál

Z archivu...

Čtěte také...

V Ledovém království řádí Ledová příšera

ledove kralovstvi 200Nakladatelství Egmont přináší všem, kteří si oblíbili animovaný muzikál Ledové království (Frozen) z produkce společnosti Disney, další příběh princezen Anny a Elsy tentokrát nazvaný Ledová příšera.


Literatura

Vím, kdo jsi – identita k zapůjčení

VímkdoAimee Sinclairová je herečka a miluje svou práci. Líbí se jí předstírat, že je někdo jiný a žít život někoho jiného. Má v tom docela praxi, přesně tohle totiž dělá téměř celý svůj život.

Divadlo

Sen noci svatojánské : Shakespeare by se nejspíš divil

sen noci svatojanskeV sobotu 13. října 2012 se ve zlínském Městském divadle uskutečnila premiéra komedie z pera mistra svého oboru Williama Shakespeara Sen noci svatojánské. Přicházející noc byla říjnová a ch...

Film

Poslíček s blondýnami v drahém Audi

kuryr200Film Kurýr: Restart (2015) je nový díl filmové série o přepravci zásilkového zboží. Samozřejmě nejde o chlapíka, který s dodávkou objíždí firmy, ale o akčního superšpióna, kterému někdo každou chvíli míří pistolí na hlavu a občas, aby za sebou zahladil...