Romantika + akce = Střemhlavý pád

Romantika + akce = Střemhlavý pád

Tisk

stremhlavy pad 200V listopadu vydalo nakladatelství Ikar další knihu z Edice světový bestseller, tentokráte zacílili na ženy a vsadili na tutovku v podobě Sandry Brown. Její Střemhlavý pád má ty správné složky, aby vytvořil napínavou akční knihu pro romantické duše.

 Autorka červené knihovny

Sandra Brown (* 1948) je úspěšná americká spisovatelka, jejíž dílo zahrnuje desítky bestsellerů. Českým čtenářům rozhodně není neznámá; vyšly u nás například tyto knihy: Alibi, Exkluzivně, Odražená střela, Ostrý střih, Nízký tlak a mnoho dalších.

V hlavní roli romance

Už samotný název evokuje příběh odehrávající se na pozadí letectví – a že si letadel a létání užijeme do sytosti! Na první pohled nerudný, ale zkušený pilot Rye Mallett letí ve špatném počasí na Díkůvzdání dopravit balíček klientovi. Věci ale dostanou rychlý spád, když havaruje a po jeho balíčku je sháňka od ne zrovna příjemných lidí. Do toho potkává krásnou doktorku Brynn O'Nealovou, která chce za každou cenu pomoct svému těžce nemocnému pacientovi. Podaří se jí to s pomocí Rye?

Jak vytvořit vzrušující slaďárnu?

Přece vsadit na sympatické hrdiny, kteří na první pohled nevypadají zrovna mile nebo příjemně, ale skrývá se v nich mnohem víc. A odkrývání jejich minulosti patří k tomu, abychom si je oblíbili. Dále tu máme poněkud nečekaný svět aviatiky a letců jako takových a přišlo mi, že v tomto šla autorka do sebe a za pomoci kamaráda, který pracuje jako soukromý pilot, do toho hodně investovala a vyplatilo se. Taky je fajn, že skoro celý příběh je rozdělen do kapitol a ty jsou uvozeny časem – dělá to příběh dynamičtější.

Co ale mnozí nepřekousnou, to je možná nereálnost takové situace. Ale od toho máme příběhy, abychom si odpočinuli od reality a podívali se do světa představivosti. Nereálnost, občas i nelogické chování postav a vykreslení typické americké společnosti, to jsou jevy, které nemusí být všem po chuti.

A závěrem?

Sandra Brown umí namíchat příjemně oddechové příběhy, kde střídá romantiku s akcí a napětím a nejinak je to i u tohoto příběhu. Pokud hledáte pohodovku, od které se jen tak neodtrhnete, zkuste vsadit zrovna na Střemhlavý pád!

stremhlavy pad

Název: Střemhlavý pád
Autor: Sandra Brown
Originální název: Tailspin (2018)
Žánr: romantický příběh
Nakladatelství: Ikar
Rok vydání: 2020, pevná
Počet stran: 392
Hodnocení: 85 %

https://www.euromedia.cz/stremhlavy-pad/kniha/11089/


 
Banner

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Rozhovor

Ladislav von Kokesch připravuje poctu Jiřímu Šlitrovi

lada kokes perexMuzikant Láďa Kokeš dělá radost posluchačům všech věkových skupin. Srdcem i duší miluje hudbu 20. a 30.let a svou vizáží jako by vypadl z nějakého parádního prvorepublikového večírku....

Videorecenze knih

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.

Z archivu...

Čtěte také...

Denní obrazy Václava Marhoula

Denik tvrdohlaveho rezisera perexProces, při kterém vzniká film, je postaven na dvou hlavních pilířích. Těmi jsou producent a režisér. Když se však tento opěrný a podpůrný systém sloučí v jeden blok, stává se architektonickým oř...


Literatura

Robert Galbraith: Hedvábník

Hedvabnik 200Když se na trhu objevila nová detektivka od jistého bývalého vojáka, nesklidila žádné velké ohlasy. Před vydáním ji údajně dokonce tři nakladatelství odmítla a po vydání se o ní hovořilo jen jako o ucházejícím debutu. Pak ale vyšlo najevo, kdo...

Divadlo

Premiéra muzikálu v Brně: Ženy na pokraji nervového zhroucení

foto perexPodle známé filmové komedie Pedra Almodóvara  z roku 1988 se v londýnském West Endu pustili naslovo vzatí odborníci muzikálového  žánru, Jefrey Lane (libreto) a David Yazbek (hudba a text písní) do divadelní...

Film

Dánská road-movie „Spi, děťátko, spi“ jde až na dřeň

detatko 200Žánr road-movie máme asi obecně spojený s nějakou americkou bláznivinou, jejíž protagonisté jsou během své cesty zahaleni nejmíň v alkoholovém oparu a mají na svědomí naprosté šílenosti. Dánský příběh, poslední z řady Severské kultovní filmy, které...