Ať vás nepohltí Dlouhé stíny

Ať vás nepohltí Dlouhé stíny

dlouhe stiny 200V listopadu nám nakladatelství Kalibr vydalo temnou detektivku Dlouhé stíny od amerického autora Charlieho Donlea. Máte-li rádi atypické protagonisty a komplexní zápletku, kde se slévá minulost s přítomností, jistě si přijdete na své.

 Pár slov k autorovi

Charlie Donlea je autorem mezinárodního bestselleru Nevěřte tomu (česky 2019) a mnoha dalších úspěšných knih, vždyť už byly přeloženy do více než dvanácti jazyků a vyšly ve dvaceti zemích. Dlouhé stíny jsou první knihou ze Série Rory Mooreová a Lane Phillips, která v originále čítá zatím tři knihy.

Zapeklitý příběh

V parném létě roku 1979 v Chicagu zmizí beze stopy pět mladých žen a policie tápe. Násilník známý veřejnosti pod přezdívkou Zloděj uniká, ovšem jen do té doby, než se na zločin podívá svýma zvláštníma očima Angela Mitchellová. Ta však posléze také zmizí. To je jedna rovina příběhu, který postupně odkrýváme a dozvídáme se, že pravda je mnohem nečekanější, než nás mohlo napadnout. Zpátky v přítomnosti se setkáváme s excentrickou Rory Mooreovou, která dokáže rekonstruovat případy i dávno vychladlé a nachází tak spravedlnost pro oběti násilných činů. Zasáhne ji náhlá smrt jejího otce a při vyklízení jeho právnické kanceláře narazí na případ, který si vynutí její pozornost. Rory se musí vrátit do minulosti, aby dokázala najít pravdu, která jí změní život jednou provždy.

Jádro, to je origoš postava

Tento příběh je kromě dvou časových linií a velmi přesvědčivého popisu Chicaga (kde autor bydlí a čerpá tedy z první ruky), postavený na postavách, které se vymykají společenským konvencím. Jak Angela v minulosti, tak hlavně Rory se svými manýry a vrtochy a neobratným společenským chováním, tak i svými netradičními koníčky. A ono to funguje, klidně si dovedu představit i seriál, který by byl vytvořen na základě této knihy.

Někdo dá průchod temným myšlenkám…

A někdo jiný se stane jejich obětí, tak nás lákají na tento příběh na přebalu knihy. Jen doufám, že se dočkáme i pokračování, protože by bylo škoda, opustit tak netradiční hrdinku a její způsob vyšetřování. Kniha přináší zvraty, hodně napětí a nahlédnutí do duše zvláštního člověka, tak se zkuste začíst i vy!

dlouhe stiny

Název: Dlouhé stíny
Autor: Charlie Donlea
Originální název: Some Choose Darkness (2019)
Žánr: detektivka, krimi
Nakladatelství: Kalibr
Rok vydání: 2020, pevná vazba
Počet stran: 256
Hodnocení: 70 %

Odkaz: https://www.euromedia.cz/dlouhe-stiny/kniha/10848/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

MUDr. Jan Hnízdil vydává svou knihu i na Slovensku: Není v ní nic, co byste nevěděli

hnozd200Léčí svým celostním přístupem k pacientovi. Zdraví netvoří jen tělo, ale především duše, styl života a to, jakým způsobem sami se sebou zacházíme. Když ale necháme vzletných slov, můžeme MUDr. Jana Hnízdila charakterizovat jako člověka, který se svým...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Zkurvenej příběh

zkurvenej pribeh200Bernard Minier, jeden z populárních francouzských spisovatelů, přichází s novou knihou. „Zkurvenej příběh“ je i přes svůj vulgární název inteligentní román, další mrazivá detektivka s jedinečným podpisem svého autora.


Literatura

Co odkáže Clara v dědictví své rodině?

Clařino dědictví, perexTentokrát mne na čtení knihy Clařino dědictví nalákala hezky zpracovaná obálka z rukou Roberta Imrycha. Je z ní cítit tajemství, nostalgie a do toho všeho voní francouzský venkov. Hned jsem byla zvědavá, co a jaké dědic...

Divadlo

Slam poetry exhibice vol.8

slam poetry report200První letošní pražská exhibice se uskutečnila ve čtvrtek 7. února, již tradičně v Rock Café. Osm slamerů, finálový rozstřel a značně vypjaté emoce. Letošní start do soubojů básníků se rozhodně povedl, vydali ale...

Film

Petr Jákl pozval oscarového Michaela Caina do Karlových Varů a další film produkuje v zahraničí

Foto perex Michael Caine, foto © Stanislav Honzík (2)Nebylo snad sportovního fanouška, který by nesledoval olympijské hry, které byly pro českou výpravu velmi úspěšné. Se světem tohoto svátku sportovců je úzce spja...