Jane Goodallová opět dodává naději

Jane Goodallová opět dodává naději

kniha o nadeji 200Nedlouho po první knize Důvod k naději vyšla v nakladatelství Kazda další kniha Jane Goodallové. Tentokrát se jedná o formu rozhovoru s Douglasem Abramsem s názvem Kniha o naději a podtitulem Průvodce přežitím v těžkých časech.

 

 

 

Titul začíná Úvodem v podobě Pozvání na cestu za nadějí, následují tři velké části a v závěru se kromě dodatků a poděkování nachází také Poselství naděje od Jane. První část knihy rozebírá, co je vlastně naděje, druhá popisuje čtyři důvody k naději (lidský intelekt, odolnost přírody, síla mládí a nezdolný lidský duch) a poslední se věnuje poslu naděje a seznamuje čtenáře s posláním a poutí Jane Goodallové.

„Naděje je nakažlivá. Vaše jednání může inspirovat někoho dal¬šího. Mojí upřímnou touhou je, aby vám tato kniha pomohla najít útěchu ve chvílích úzkosti, objevit směr v období nejistoty a sebrat odvahu, když se vás zmocní strach. Následujte nás na našem puto¬vání za nadějí,“ píše v úvodu Jane Goodallová.

Byla jsem zvědavá, jak bude kniha koncipována z toho pohledu, že se jedná o rozhovor. Zde bývá totiž spousta věcí ošemetná, od opakování výrazů po zasahování dotazujícího do odpovědí a podobně. V tomto případě však nebylo třeba mít žádné obavy – šlo spíše o vyprávění, a navíc z něj prostupovala pohodová atmosféra. Jane Goodallová působila příjemně a pohostinně, Douglas Abrams se zase uměl ptát a hodně o ní věděl, takže dohromady vše fungovalo na jedničku.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Nechte si dodat naději

Kniha o naději na mě působila jako takové volné pokračování Důvodu k naději, protože ještě více objasňuje postoje Jane Goodallové a její přístup k životu. Jedná se o velmi zajímavé čtení, které příjemně odsýpá a jediné, na co si čtenář musí zvyknout, jsou dlouhé věty. I když někdy zabírají několik řádků, tak ve většině případů drží myšlenku a patří k stylu autorů.

Komu se líbil Důvod k naději, ten by si tuto Knihu o naději rozhodně neměl nechat ujít. Dozvíte se díky ní spoustu zajímavého jak o životě této osobnosti, tak se třeba zamyslíte i nad vaším životem a přístupu k naději.

Britská antropoložka, bioložka a ekoložka Jane Goodallová (* 1934) se o zvířata zajímala už v dětství. Proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě. Jejich výzkumu a ochraně přírody se věnuje celý život a patří mezi největší odborníky na chování primátů. V roce 1977 založila Institut Jane Goodallové (The Jane Goodall Institute), jehož cílem je výzkum, vzdělávání a ochrana divoké přírody. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Je autorkou řady knih a studií, o jejím pozoruhodném životě vznikají filmy i dokumenty.

Douglas Abrams je novinářem The New York Times a spoluauto¬rem bestselleru Kniha radosti: Jak být trvale šťastný v dnešním proměnlivém světě společně s Jeho Svatostí dalajlámou a arcibiskupem Desmondem Tutu, první knihy v edici Global Icon Series. Douglas je také zakladatelem a prezidentem společnosti Idea Architects, li¬terární agentury a společnosti pro rozvoj médií, která pomáhá vi¬zionářům vytvářet moudřejší, zdravější a spravedlivější svět. Žije v Santa Cruz v Kalifornii.

kniha o nadeji

Kniha o naději
Průvodce přežití v těžkých časech
Autor: Jane Goodallová, Douglas Abrams
Překlad: Martin Kupka
Žánr: příroda, zvířata
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2022
Počet stran: 256
Hodnocení: 85 %

https://www.knihykazda.cz/kniha-o-nadeji/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Barbara Semenov by si přála, aby byl čtenář knihou inspirován a motivován, že nic není nemožné, když se chce, když je vůle.

barbara semenov 200Barbara Semenov je novinářka, publicistka, básnířka a producentka, která vystudovala Fakultu žurnalistiky UK a v letech 1975 až 1981 působila jako redaktorka v Televizních novinách Československé televize. Pod tlakem odporu k t...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Z archivu...

Čtěte také...

Jan Guillou popisuje plíživé kroky vedoucí k válce

cervena 200Jan Guillou se rozhodl popsat zběsilé dvacáté století v osmidílné sérii. Na projektu usilovně pracuje a v Česku jsme se nyní dostali ke třetímu dílu. Do doby, kdy se země pomalu dostávaly z trosek po první světové válce a téměř nevědomky se hnaly k...


Literatura

Ukradli Monu Lisu, nebo ne?

Mona lisa kosmas200Píše se rok 1911. O originály věhlasných malířů je mezi soukromými sběrateli stále obrovský zájem. Obrazové galerie mají zabezpečení taková, jaká mají, tak je nasnadě, že k nějaké té loupeži může dojít – a opravdu tu a tam dochází. ...

Divadlo

Švandovo divadlo uvede Cyrana z Bergeracu v beatboxovém rytmu

cyrano 200Mimořádná divadelní lahůdka čeká hned v úvodu sezóny diváky pražského Švandova divadla: 18. září bude mít ve Velkém sále premiéru Cyrano z Bergeracu. Slavný milostný příběh o nosatém šermíři, který se nešťastně zamiluje do své sestřenky, se českému ...

Film

Intimní drama BLÍZKO (CLOSE) režiséra Lukase Dhonta v exkluzivní předpremiéře na MFF Karlovy Vary

blizko close 200Emocionálně silný portrét chlapeckého přátelství BLÍZKO získalo na 75. festivalu v Cannes Velkou cenu poroty - Grand Prix. (Cenu získal ex-aequo s filmem Stars at Noon reřisérky Claire Denis.) „Jemnost není slabost,“ prohlásil dojatý reži...