Jane Goodallová opět dodává naději
Banner

Jane Goodallová opět dodává naději

Tisk

kniha o nadeji 200Nedlouho po první knize Důvod k naději vyšla v nakladatelství Kazda další kniha Jane Goodallové. Tentokrát se jedná o formu rozhovoru s Douglasem Abramsem s názvem Kniha o naději a podtitulem Průvodce přežitím v těžkých časech.

 

 

 

Titul začíná Úvodem v podobě Pozvání na cestu za nadějí, následují tři velké části a v závěru se kromě dodatků a poděkování nachází také Poselství naděje od Jane. První část knihy rozebírá, co je vlastně naděje, druhá popisuje čtyři důvody k naději (lidský intelekt, odolnost přírody, síla mládí a nezdolný lidský duch) a poslední se věnuje poslu naděje a seznamuje čtenáře s posláním a poutí Jane Goodallové.

„Naděje je nakažlivá. Vaše jednání může inspirovat někoho dal¬šího. Mojí upřímnou touhou je, aby vám tato kniha pomohla najít útěchu ve chvílích úzkosti, objevit směr v období nejistoty a sebrat odvahu, když se vás zmocní strach. Následujte nás na našem puto¬vání za nadějí,“ píše v úvodu Jane Goodallová.

Byla jsem zvědavá, jak bude kniha koncipována z toho pohledu, že se jedná o rozhovor. Zde bývá totiž spousta věcí ošemetná, od opakování výrazů po zasahování dotazujícího do odpovědí a podobně. V tomto případě však nebylo třeba mít žádné obavy – šlo spíše o vyprávění, a navíc z něj prostupovala pohodová atmosféra. Jane Goodallová působila příjemně a pohostinně, Douglas Abrams se zase uměl ptát a hodně o ní věděl, takže dohromady vše fungovalo na jedničku.

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Nechte si dodat naději

Kniha o naději na mě působila jako takové volné pokračování Důvodu k naději, protože ještě více objasňuje postoje Jane Goodallové a její přístup k životu. Jedná se o velmi zajímavé čtení, které příjemně odsýpá a jediné, na co si čtenář musí zvyknout, jsou dlouhé věty. I když někdy zabírají několik řádků, tak ve většině případů drží myšlenku a patří k stylu autorů.

Komu se líbil Důvod k naději, ten by si tuto Knihu o naději rozhodně neměl nechat ujít. Dozvíte se díky ní spoustu zajímavého jak o životě této osobnosti, tak se třeba zamyslíte i nad vaším životem a přístupu k naději.

Britská antropoložka, bioložka a ekoložka Jane Goodallová (* 1934) se o zvířata zajímala už v dětství. Proslula tím, že v africkém pralese v Gombe studovala život a chování šimpanzů ve volné přírodě. Jejich výzkumu a ochraně přírody se věnuje celý život a patří mezi největší odborníky na chování primátů. V roce 1977 založila Institut Jane Goodallové (The Jane Goodall Institute), jehož cílem je výzkum, vzdělávání a ochrana divoké přírody. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí světa. Je autorkou řady knih a studií, o jejím pozoruhodném životě vznikají filmy i dokumenty.

Douglas Abrams je novinářem The New York Times a spoluauto¬rem bestselleru Kniha radosti: Jak být trvale šťastný v dnešním proměnlivém světě společně s Jeho Svatostí dalajlámou a arcibiskupem Desmondem Tutu, první knihy v edici Global Icon Series. Douglas je také zakladatelem a prezidentem společnosti Idea Architects, li¬terární agentury a společnosti pro rozvoj médií, která pomáhá vi¬zionářům vytvářet moudřejší, zdravější a spravedlivější svět. Žije v Santa Cruz v Kalifornii.

kniha o nadeji

Kniha o naději
Průvodce přežití v těžkých časech
Autor: Jane Goodallová, Douglas Abrams
Překlad: Martin Kupka
Žánr: příroda, zvířata
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2022
Počet stran: 256
Hodnocení: 85 %

https://www.knihykazda.cz/kniha-o-nadeji/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Barbara Semenov by si přála, aby byl čtenář knihou inspirován a motivován, že nic není nemožné, když se chce, když je vůle.

barbara semenov 200Barbara Semenov je novinářka, publicistka, básnířka a producentka, která vystudovala Fakultu žurnalistiky UK a v letech 1975 až 1981 působila jako redaktorka v Televizních novinách Československé televize. Pod tlakem odporu k t...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Z archivu...

Čtěte také...

EMěstečko Pines: Kniha, která Vám vyrazí dech

200litHned v úvodu se musím přiznat k jedné věci: rozhodně nepatřím mezi fanoušky knižního napětí. Román Městečko Pines se ke mně dostal víceméně náhodou, a když jsem zjistila, že se jedná o thriller s hororovými prvky, byla jsem k němu dost skeptická. Nakonec mě...


Literatura

Medicinské karty

medicinske karty200Moudrost indiánů nepřestane lidstvo nikdy fascinovat. Je hluboká a svým způsobem se dotýká podstaty lidského bytí, která snad ještě má být lidstvu skryta. Někdo ji vnímá dokonce jako nebezpečnou nebo minimálně rizikovou. Však také š...

Divadlo

Příhody lišky Bystroušky. Slavnostní otevření Janáčkova divadla po rekonstrukci

LB perexDalší fáze rekonstrukce budovy Janáčkova divadla je ukončena. Kolik se ozývalo škarohlídů, že se to k výročí sta let republiky nepodaří. Avšak 17.11. byl zahájen Mezinárodní hudební festival, věnovaný dílu Leoše Janáčka, právě operou, která zazněla ...

Film

Publicistický thriller ze současnosti: Čtvrtá mocnost

ctvrta mocnost200Do českých kin vstupuje německý koprodukční snímek Čtvrtá mocnost. Jeho autor Dennis Gansel, režisér mezinárodně oceněného filmu Náš vůdce (Die Welle, 2008), se opět vrací k tematice p...