Potěšte své blízké vyrobenými dárky

Potěšte své blízké vyrobenými dárky

darky 200V nakladatelství Kazda vyšla další kniha z edice Zkuste to doma sami od kolektivu Smarticular. Tentokrát se zaměřuje na Dárky a přináší více než 100 praktických návodů na vlastnoručně vyrobené dárky.

 

 

 

Návody se rozdělují na tyto kapitoly: Z kuchyně, Z přírody, Pro radost i užitek, Ruční práce, Krása a pohoda, Sladké mámení, Pro děti a Balení dárků. Na začátku knihy nechybí úvod a v závěru zase informace o Zkuste to doma sami! a také rejstřík.

Osobně jsem na knihu byla na jednu stranu moc zvědavá, na druhou nejsem úplně příznivce vyráběných dárků, a navíc nepatřím k úplně zručným a trpělivým jedincům. Obavy mě však záhy opustily a já si velmi často říkala, jak jde o skvělé nápady!

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Zkuste si doma vyrobit dárky

Potěšil mě hnedka první recept na zázvorový shot, na který nedám dopustit při nachlazení a se zájmem jsem si četla o čajových směsích. Zajímavým nápadem je také všestranně využitelné slané těst, které je kromě hraček, figurek nebo ozdob vhodné i na otisk dlaně nebo chodidel malých dětí. Dále mě zaujaly domácí vonné tyčinky, koupelnové bonbony, inhalační tyčinka proti rýmě, pražené mandle nebo kouzelná čokoláda. Děti se pak mohou vyřádit například díky prstovým barvám nebo mýdlové modelíně.

Podobně jako u bylinných čajů jsou na více místech v knize praktické tabulky. Například u mastí následuje po základním receptu čest variant se složením, a hlavně poznámkami o jejich účincích. To jsem hodnotila jako velmi praktické a vy díky tomu víte, komu daným výrobkem udělat radost.

Knihy z řady Zkuste to doma sami jsou pro mě sázkou na jistotu a ani tahle není výjimkou. Jedná se o studnici inspirace a každý si v ní něco najde!

Smarticular.net - Od roku 2014 zveřejňuje tento berlínský portál návody a tipy na jednoduchý a udržitelný život. Namísto pouhého poukazování na problémy, představuje denně nová řešení, recepty a alternativy, díky nimž může být život o něco jednodušší a ekologičtější. Návody a různá řešení se neustále vyvíjejí i díky nesčetným věrným příznivcům, kteří je sami zkoušejí a přinášejí své vlastní zkušenosti.

darky

Dárky
Zkuste to doma sami
Více než 100 praktických nápadů na vlastnoručně vyrobené dárky
Autor: kolektiv Smarticular
Překlad: Markéta Kliková
Žánr: hobby, domácnost
Nakladatelství: Kazda
Rok vydání: 2022
Počet stran: 194
Hodnocení: 89 %

https://www.knihykazda.cz/zkuste-to-doma-sami-darky/


 

PřihlášeníSoutěže

Za časů ušatých čepic…

Jo, jo, to bývaly časy. Venku nasněžilo, mráz lezl za nehty, děti sáňkovaly a koulovaly se, oblečení samý sníh a boty promáčené, dobře bylo. Prý tehdy světem chodil medvědář, který na poutích a jarmarcích předváděl svého medvěda.
Jonathan Livingston

Krása vsakující se do míst, kde žijeme...

Začala bych duchem místa. Odkazem mých předků. Nalezením svých silných míst. A začala kolem sebe tvořit krásu, která se podle autorky bude vsakovat do místa, na kterém žijeme. Zamyslela jsem se. Znáte ty lidi, kteří umí udělat domov kdekoliv? U kterých je vám krásně, protože z ničeho udělali mnoho? Tak tady bych si byla jistá, že tito lidé vědí, kam náleží.
GRADA
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Videorecenze knih

Rozhovor

Rozhovor s jednou ze zručných umělkyň sesterského dua Malypetrovy!

malypa perexVytvořit šperk, který svými vlastnostmi bude odpovídat představám potenciálních zákazníků, to není jen tak. Chce to nemalou dávku šikovnosti a trpělivosti, bez toho se zkrátka příkladný výrobce prostě neobejde.  O tom by mohla říct své J...

Hledat

Sylva Lauerová: V románu Hodina zmijí své pokušení hrát si se čtenáři posouvám až k hranici dokonalosti

Fanoušci spisovatelky Sylvy Lauerové se po třech letech konečně dočkali a jejich radost může být hned dvojnásobná. Je to jen pár týdnů, co vyšla její sbírka poezie s názvem Klóketen a nyní se na knižních pultech objevil i nový román Hodina zmijí.

Čtěte také...

Přemýšlejte o tom!

Gaarder To  je otazka200Tak málo slov a přitom tolik tajemství. Útlá knížka s názvem To je otázka, kterou napsal norský autor Jostein Gaarder (*1952), poskytuje nekonečný prostor pro přemýšlení. Téma lidské e...


Literatura

Kniha, po jejímž přečtení vaše procházka lesem už nikdy nebude stejná!

propleteny-zivot 200V nakladatelství Kazda vyšla kniha amerického biologa a spisovatele Merlina Sheldrakeho s názvem Propletený život a podtitulem Jak houby utvářejí svět, mění naši mysl a ovlivňují budoucnost. Vydejte se objevit tento fascinující ...

Divadlo

Divadlo v Řeznické do toho v červnu řízne českou premiérou Jeden německý život

reznicka 200Ani my v Řeznické nezahálíme, a mimo premiéry, připravujeme pro diváky program na letní scény. Věříme, že nám všechny naše plány vyjdou a stráví už letní večery v naší společnosti. V tuto chvíli prozradíme, že 25. a 26. června se můžeme potkat...

Film

Česká televize se vrací k Menzelovi

menzel rozmarne letoNa televizních obrazovkách znovu spatříme základní díla světové kinematografie, ať již se dotýkají hlubin lidské duše (jako Kieslowského triptych Tři barvy) nebo nahlížejí do soukolí mocenského zákulisí, v...