Cesta do blikajícího pekla aneb může se to stát i vám

Cesta do blikajícího pekla aneb může se to stát i vám

Tisk

cesta-do-blikajiciho-pekla 200V nakladatelství Pointa vyšla kniha Šárce Medkové, kterou někteří mohou znát z jejího blogu na iDnes.cz. V Cestě do blikajícího pekla přináší velmi osobní zpověď.

 

 

 

Milena se živí jako bankovní úřednice a doma má malé děti i milujícího manžela. Na první pohled vede běžný a spokojený život, ale je gamblerkou. Celou dobu, co je doma jen přemýšlí nad tím, jak zmizet z domu k automatům. Tam se před ní otevírá úplně jiný svět, kde je to jen nahoru nebo dolů, buď anebo, výhra nebo prohra. A je jasné, že ta prohra přichází vždy častěji.

Čtenář napjatě sleduje, jak to v těchto kruzích chodí a především, jak to člověku ovlivňuje, a hlavně ničí život. Pro Milenu jako by neexistovalo nic jiného než automaty – kamarády a známé využívá k půjčování peněz, zanedbává manžela i děti a přistupuje také k několika riskantním krokům jako je například půjčka od nebankovní společnosti.

„Zůstala jsem doma sama, jen s Beou. Sama na všechny ty výčitky a sebeobviňování. Matějovy uplakané oči mě hodně mrzely. To jsem asi fakt přehnala. Ale mohla jsem odejít z herny, když jsem zrovna měla v kreditu tři litry a jelo to furt nahoru? Ať si všichni trhnou nohou. Tak jsem prošvihla nějakou podělanou besídku, no. Zboří se snad kvůli tomu svět? Já mám úplně jiné starosti. Na účtu jsem v minusu, po kapsách maximálně osmdesát korun. To jsou ty opravdový problémy! Proč už nevyhrávám? Že bych si vybírala špatný stroje? Nebo to chce změnit hernu? Už ani sama sobě neslibuju, že to bylo naposledy. Mám novou mantru. Příště vyhraju. Příště vyhraju. Příště vyhraju.“ (str. 67)

Knihy jako je tato mám moc ráda, protože čtivou formou dokáží ukázat něco, co člověk nezná. Šárka Medková si někde pomohla fikcí, ale je jasné, že moc dobře ví, jak to se závislostí na hraní chodí. Vše popisuje tak, že si uvědomíte, jak jednoduše se takové vybočení z normálu může stát každému a jak složitá je z něj cesta. Vždyť kdo by někdy nechtěl vyhrát tisíce za dvacetikorunu? Nebo najít milion na stíracím losu?

Cesta do blikajícího pekla se velmi dobře četla, jedná se o krátkou knihu ovšem se silným příběhem. Mileně budete fandit, v duchu nadávat a hlavně jí to nebudete závidět.

Šárka Medková je v první řadě matka. Také je blogerka. Po deseti letech psaní na portál Idnes.cz se tak už může nazývat. A pak ji napadlo, že se stane i spisovatelkou. Psaní ji totiž nabíjí energií, která jí častokrát schází při výchově. Vystudovala zemědělskou školu, ale kromě lásky ke zvířatům si z ní nic neodnesla. Vlastně něco ano. Maturitní vysvědčení, na které sedá už 25 let prach, a umění kydat hnůj. To druhé se jí možná bude ještě v životě hodit.

cesta-do-blikajiciho-pekla

Cesta do blikajícího pekla
Autor: Šárka Medková
Žánr: beletrie
Nakladatelství: Pointa
Rok vydání: 2022
Počet stran: 152
Hodnocení: 85 %

https://pointa.cz/project/fb247435-9302-11eb-9d7d-4a5df0861c6d


 
Banner

PřihlášeníVzpoura oceánů ohrožuje lidstvo

Tento fascinující ekothriller, v němž autor zobrazuje vzpouru přírody proti lidstvu jako hororový scénář, nad nímž se tají dech, se stal světovým bestsellerem. Jeho druhé vydání přináší na knižní trh nakladatelství Laser ze společnosti Euromedia Group. První díl už leží na pultech knihkupectví, díl druhý je aktuálně v předprodeji a můžeme se na něj těšit již v únoru 2023.


Laser

Zjistěte, jak přežít ve městě i v přírodě

Kurz přežití je název knihy od Amara Ibrahima, který se dlouhodobě věnuje přežití – pořádá kurzy i o něm přednáší. Tento titul by si měl přečíst každý.


BizBooks
Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Rozhovor

Cocotte Minute: Baví mě, jaký mají Pio texty, a jak pracují s češtinou

cocotte-pio-700x420Cocotte Minute zanedlouho vyjedou na své další turné. Tentokrát sebou na něj vezmou hiphopery Pio Squad a slovenské BijouTerrier. O turné, dětech i kariéře jsme si povídali s Martinem Zellerem a Czendou....

Hledat

Je libo dystopii?

Kdo sleduje knižní svět, nemohl minout knihu Znamenitá mrtvola od argentinské spisovatelky Agustiny Bazterricy. Jaká je?


Fobos

Z archivu...

Čtěte také...

Covid 19 podrobně i emotivně

PandemiePandemie koronaviru ovlivnila knižní trh nejen tím, že zavřela kamenná knihkupectví. Zároveň nabídla i poměrně dost titulů, které v současné době obávanou nemoc probírají. Zřejmě prozatím nejpodrobnější z nich je Pandemie od českých autorů Michala ...


Literatura

Pomalý konec Transmetropolitanu?

transmetropolitan 200Hubatý Spider Jerusalem spolu s krásnými „ohavnými asistentkami“ Shannon a Yelenou jdou stále proti zkorumpovanému americkému prezidentovi Garymu Callahanovi v osmé části série s podtitulem Žalozpěv, který je ...

Divadlo

„Psaní je líbání v hlavě“

dobry proti severaku200Únor začal v Městském divadle Zlín premiérou půvabného díla Dobrý proti severáku od Daniela Glattauera. Já jsem se do Dílny vydala hned na první reprízu, protože mě tato kniha dostala a byla jsem moc zvědavá, jak se s ní di...

Film

Nepohodlné masakry

foto k filmu perexVe čtvrtek 30. listopadu tohoto roku jsem se v Berlíně zúčastnila premiéry filmu ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze. Během 110 minut filmu jsem střídavě zatajovala dech, plakala a smála s...