Sny a podsvětí podle Jamese Hillmana

Sny a podsvětí podle Jamese Hillmana

Tisk

Hillman (2)

Pokud znáte amerického jungiánského psychologa Jamese Hillmana, pak bude tato nově vydaná kniha Sny a podsvětí z nakladatelství Portál pro vás opravdovou lahůdkou. Pokud jej neznáte, ale zajímáte se o Jungovu psychologii a sny, pak knížku rozhodně oceníte také. Co od ní čekat?

Kniha Sny a podsvětí není pro každého. Hillman je v podstatě filozof. Snová témata a náhled na sny předkládá v podobě filozofického zaujetí a z pohledu jungiánské hlubinné psychologie. Abyste knize rozuměli, je potřeba, abyste měli ponětí o tom, kdo to byl C. G. Jung, co je proces individuace, co je Stín a Jungovy archetypy, kdo byl Freud i Herakleitos, které Hillman často zmiňuje, nebo byste měli ideálně znát celou mytologii a religionistiku. Hluboký význam snové symboliky spočívá v kolektivním nevědomí a právě v této knize Hillman poukazuje i na temnější stránky člověka a veškeré podvědomé obsahy, jež se nám ve snech vynořují. A skutečně analyzuje podsvětí. Místo, kterému vládne Hádes a které hlídá trojhlavý pes Kerberos.

Nakonec zjistíte, že sny nám opravdu pomáhají zpracovávat obsahy, s nimiž se naše duše nedokáže jen tak snadno vyrovnat a které zatlačuje někam hodně hluboko na úroveň nevědomí. Hillman se v několika kapitolách věnuje různým snovým obsahům a nabízí opravdu hluboký a analytický pohled na výklad snů, vede a motivuje k hlubšímu porozumění našim snům. Pro mě výborná kniha o věcech, které patří k mým specifickým zájmům, takže její obsah mě nijak nepřekvapil, spíše mi umožnil si něco zvědomit či dokreslit, doplnit vědomosti. Přiznávám ale knize určitou složitost na pochopení pro laiky, kteří žádají popularizovaná a jednoduchá vysvětlení. Pokud mezi ně patříte, po knize raději nesahejte, neboť vám řádně zavaří mozkové závity.

Hillman

Název: Sny a podsvětí
Autor: James Hillman
Překlad: Hana Kašparovská
Nakladatelství: Portál
Rok vydání: 2023
Počet stran: 272

https://obchod.portal.cz/odborna/sny-a-podsveti/


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Cíl veškerých mých psavých snah je jediný – dělat dětem radost,“ říká s úsměvem spisovatelka Daniela Krolupperová


altDaniela Krolupperová je velmi pilná spisovatelka. V loňském roce vydala šest knížek ve čtyřech nakladatelstvích, letos k nim přidala další – dobrodružný příběh Společenstvo klíčníků. Protože její nová knížka m...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Lauro, ty jsi ale číslo

laur200Čtu od malička. Jakmile jsem se naučila rozpoznávat písmenka, každou volnou chvilku jsem trávila s knížkou v ruce. Nejraději asi vzpomínám na období, kdy jsem byla sedmačkou, osmačkou a hltala holčičí romány. Každé prázdniny jsem jezdila do Hradce Králov...


Literatura

Nebezpečná fáma, která může zabíjet

Fama perexSvobodná matka Joanna se spolu se svým synem Alfiem přestěhuje zpátky do přímořského městečka, ve kterém vyrůstala. Rychle si dokázala najít práci a je ráda, že bydlí blízko své milované matky, která je ochotná jí se vším pomoct, ale nedokáže me...

Divadlo

Open-air opera Čert a Káča bude uvedena na Vysoké u Příbramě, kde ji Antonín Dvořák složil

cert a kaca200Tři výjimečná letní představení pohádkové opery Čert a Káča Antonína Dvořáka uvedená v kouzelných kulisách anglického parku přilákají 16., 18. a 20. června diváky na Vysokou u Příbramě.

...

Film

Ženy v běhu pobaví i dojmou

ženy v běhu 1

Komedie mají v našich končinách dlouhou tradici. Bohužel v poslední době vychází celá řada špatných zástupců tohoto žánru, které se nebojím nazvat až za trapné. Naštěstí se čas od času objeví i snímek, který má naději...