Zasmějte se u příběhů od vody

Zasmějte se u příběhů od vody

Tisk

rybar jarmil kolousek200V nakladatelství vyšla další kniha oblíbeného humoristického spisovatele Dominika Landsmana. Nese název Rybář Jarmil Koloušek a má podtitul Pravdivé příběhy od vody pro rybáře i nerybáře.

 

 

 Kdo zná knihy tohoto autora, tak by mu mělo být jasné, co od knihy očekávat. Jedná se o odpočinkové čtení plné humoru, nadsázky i nejrůznějších obratů, a to tentokrát z rybářského prostředí. Ukazuje se, že mu je blízké a stojí to za to!

Dominik Landsman nejprve v předmluvě představuje velmi svéraznou a originální postavu Jarmila a pak už se společně s ním vydává na kaprařské závody, na dírky, ale také na sumce, kapry, parmy nebo dravce. Vše má svá specifika a s osobou jako je Jarmil rozhodně nění nuda, takže se určitě zasmějete.

Sám autor Jarmila charakterizuje jako velmi podivného podivína a rybářského fanatika. „Je to muž lehce za hranicí středního věku, který nemá žádný osobní život. Je velmi inteligentní (možná až moc) a není použitelný do běžného života. Ačkoliv je v jádru dobrý člověk, neustále se mu stávají zlé věci. Jako akademik samozřejmě vždy dychtí po informacích a hlavně u rybařiny bedlivě sleduje všechny novinky, které musí okamžitě vyzkoušet,“ popsal v našem rozhovoru.

Celý rozhovor si můžete přečíst zde: Dominik Landsman: „Baví mě i naprosto nesmyslná přirovnání typu byl veliký jak mrtvý tučňák.“

Čtení takové knížky se rozhodně nemusejí bát ani nerybáři – pro ty si autor na začátku každé kapitoly připravil polopatická vysvětlení nejrůznějších pojmů. A občas se k Landsmanově nelibosti objevují i v textu, čím jej činí mnohem jasnějším.

„Čichni si, ale jenom přes pytlík. Napřímo by tě to mohlo zabít,“ dal mi Jarmil přičichnout k zabalenému boilies a opravdu jsem měl pocit, že nebýt toho pytlíku, přes který si čichám, že bych již zemřel na smrad. Kam se hrabe Paroubkovo hovno. Satanův sekret byl mnohem dál než jakékoliv možné i nemožné vůně. Byla to taková vůně, se kterou nechcete mít nic společného. Je to taková vůně, že si ještě milerád prdnete nahlas v přeplněném výtahu, abyste alespoň částečně zapudili byť jen myšlenku na Satanův sekret. Při manipulaci s boilies Satanův sekret jak výrobce, tak i ministr zdravotnictví důrazně doporučuje používat rukavice, což dokonce i Jarmil akceptoval.“ (str. 95)

Já jsem se při čtení zasmála, bavilo mě a myslím, že Rybář Jarmil Koloušek bude skvělým dárkem pro všechny, kteří rádi tráví čas u vody!

Knihu můžete vyhrát v naší soutěži: Vyhrajte humornou knihu pro rybáře i nerybáře

Dominik Landsman (* 14. října 1985) je český spisovatel. Autor vystudoval na Vysokém učení technickém v Brně obor Finance podniku, následně pracoval jako realitní makléř. V době, kdy dostal v zaměstnání výpověď, hledal novou práci, ale když konečně nastoupil, po čtrnácti dnech sám odešel. Rozhodl se tedy zůstat místo manželky na mateřské dovolené, které se syn narodil zhruba měsíc před výpovědí. O zážitky z mateřské dovolené se rozhodl podělit s ostatními, a jelikož v dětství zkoušel psát pohádky a povídky, rozhodl se napsat knihu. Nejdříve založit vlastní blog, kde humorně, s nadhledem a cynismem popisoval dny prožité se svým maličkým synem. Po ohromném úspěchu na blogu vydal své příspěvky knižně, a to se stejně velkým úspěchem: Deníček moderního fotra aneb Proč by muži neměli mít děti, Deníček moderního fotra 2 – aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech. Dominik Landsman aktuálně zveřejňuje své příspěvky v časopisech a na internetu, pracuje na knihách jiného zaměření a věnuje se svému koníčku – rybaření.

rybar jarmil kolousek

Rybář Jarmil Koloušek
Pravdivé příběhy od vody pro rybáře i nerybáře
Autor: Dominik Landsman
Žánr: humor, beletrie
Nakladatelství: Ikar (Euromedia Group)
Rok vydání: 2023
Počet stran: 224
Hodnocení: 82 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/638149-rybar-jarmil-kolousek.html


 

PřihlášeníŘeka pod hladinou – hra na samotné výspě teritoria život

Na knižním trhu se nedávno objevil titul, který by si zasloužil multižánrové zařazení. Řeka pod hladinou s podtitulem Vědomím proti času totiž není pouhým dobrodružstvím, ale románem s mnohem širším, filosoficko-psychologicko-vědeckofantastickým přesahem. Vypráví o muži, jehož v červnu roku 2018 objevili indiánští lovci na břehu řeky Tatshenshini v oblasti Yukon a přivezli jej s vážným poraněním do Nemocnice sv. Pavla ve Vancouveru. Neznámý v bezvědomí je později identifikován jako vodácký průvodce z Čech.

Bílá vlčice

Na první pohled mě Bílá vlčice zaujala svou nádherně ilustrovanou obálkou, která láká k samotnému prozkoumání obsahu knihy. Pojďme se tedy společně ponořit do dobrodružství maličké Pětky a jejího věrného druha havrana Raaka, který ji doprovází na její místy i strastiplné životní pouti. Budete zažívat nezměrná dobrodružství v hlubokých lesích, podél řek i na rozsáhlých pláních v samotném srdci hor, kdy se radostné chvíle, budou střídat s těmi smutnějšími, avšak rozhodně vás nenechají vydechnout.

Banner
CBDB.cz - Databáze knih a spisovatelů, knihy online, ebooky zdarma, eknihy ke stažení

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

„Inspiraci nacházím v každodenním životě,“ říká Daniel Barták, který uspěl v naší literární soutěži u poroty i čtenářů

daniel bartak literarni soutezNa jaře letošního roku jsme vyhlásili literární soutěž. Soutěžící měli napsat erotickou povídku. Je pravdou, že hned na počátku si porotci museli vyjasnit i to, co je ještě erotika a co už je za hranou… V ...

Fanouškovství i historie nejúspěšnějšího českého klubu

Úspěšný český autor Ota Kars přichází s dalším dílem, které se tentokrát věnuje jeho vášni pro fotbal. Fotbalová škvára je další knihou vydanou ke 130. výročí od založení letenského klubu. Popisuje jeho historii tak trochu jiným způsobem.

Z archivu...

Čtěte také...

Lenka Sobotová: Suchý konce

suchy konce perexDuševní samomluvy a suchý konce. Někdy máme chuť se začíst do něčeho, co je obyčejné i neobyčejné, zároveň tím, jak to proniká do nitra duše, jak nás to osvobozuje od vlastních myšlenek, protože zjistíme, že jiní lidé mají někdy v h...


Literatura

Je Dívka poslední neandrtálskou ženou?

Posledni neandrtalska zena, perex

Mám ráda příběhy z historie. Ukazují mi, čím naši předci procházeli, jak se jejich život vyvíjel a co ho ovlivňovalo. Z historických románů si vždy odnáším nějaké...

Divadlo

Kdo natropí nejvíce hloupostí?

Eva perexDivadlo Na Fidlovačce frčí letošní sezonu na „prvorepublikové“ vlně, a tak není divu, že přidalo na svůj repertoár vedle britské konverzačky z 20. let i oblíbenou českou retro komedii Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti

Film

I tlusté odborné časopisy by mohly zaujmout

kino ikon perexSpecializované časopisy, mnohdy čtvrtletníky nebo jen pololetníky, se k běžnému čtenáři téměř nedostanou. Jednak o jejich existenci neví, a i kdyby věděl, sotva by našel nějaké místo, kde se prodávají, a i kdyby takové místo objevil (třeba...