Laskončiny kuchařky pro malé šikuly

Laskončiny kuchařky pro malé šikuly

Tisk

pigy kucharka 200Dalšími počiny ze série o prasátku Pigym jsou dvě Laskončiny kuchařky. Ta první nese podtitul pro malé kuchtíky a druhá rychlé mňamky. Obě obsahují 12 zajímavých a jednoduchých receptů. Těšte se na usměvavou veverku, jedno spokojené prasátko a další známé přátele!

Obě kuchařky jsou opravdu  pěkně „vypečené“– každý recept obsahuje seznam ingrediencí a pomůcek s názornými obrázky a dále postup. Ten je vždy rozdělen do několika kroků s krátkým popisem a obrázkem, který napovídá co a jak. Tam, kde je nutná pomoc dospělého, je jasné označení červeným symbolem.

Na každé stránce nenápadně vykukuje některý z Pigyho přátel, nebo on sám jako malý zvědavec, který už se nemůže dočkat připravovaných dobrot. Pigy většinou jídla nadšeně hodnotí, zatímco sova Heda vysvětluje: „Avokádo vypadá trochu jako hruška. Však se mu také někdy říká „máslová hruška“! Oproti hrušce má ale silnou vrásčitou, tmavě zelenou slupku a uvnitř velkou a hladkou pecku.“

pigy kucharka

Podle receptů lze připravit samá zajímavá jídla a nutno podotknout, že i opravdu zdravá. Například na cottage s ovocem, toast se sýrem a špenátem nebo na borůvkovou limonádu. Příprava není složitá a měla by děti bavit. Navíc věřím, že na děti může fungovat přesvědčování typu „Ty nechceš jíst kuskus? Ale Pigymu moc chutnal.“ Takže i za tohle díky!

Jediná drobnost k doladění, kterou je třeba zmínit je umístění vysvětlivek, které jsou až na stránce s tiráží. Osobně bych je uvítala vepředu, protože na konci by je hledal málokdo.

Pokud máte doma malé kuchtíky, určitě se po těchto knihách podívejte!

pigy-kucharka mnamky

Název: Laskončina kuchařka pro malé kuchtíky a Laskončina kuchařka rychlé mňamky
Autor: Zuzana Pavésková, Zdena Chocholoušková
Ilustrace: Jan Vajda/Antimultivitamin
Žánr: dětská kuchařka
Nakladatelství: Fragment
Rok vydání: 2014
Počet stran: 31
Hodnocení: 95  %

Zdroj foto: Fragment

www.fragment.cz


 
Banner

PřihlášeníDokázali uniknout rozpojení. To ale neznamená, že mají vyhráno

Connor, Risa a Lev jsou teenageři, kterým se podařilo uniknout rozpojení, děsivé proceduře, která z nich měla udělat zdroje náhradních orgánů pro vyvolené. To, že díky náhodám dokázali přežít, ale neznamená, že je čeká šťastná a poklidná budoucnost, právě naopak. To nejtěžší mají teprve před sebou.


YOLI

Rozhovory, které jsou dveřmi k pochopení jinakosti

Kniha z pera Filipa Titlbacha, českého novináře, přibližuje skrze osobní rozhovory životy queer lidí žijících v českém prostoru. Filip Titlbach představil světu nejen soubor třinácti příběhů, ale hlavně soubor sedmnácti důležitých osobností, včetně jeho samotného. Skrze jejich odpovědi předkládá téma čtenářům hned z několika pohledů. O tématech queer komunity mluví zástupci z řad aktivistů, akademické obce a dokonce církve.


N media

Tapír

  • Tapír 6/2022
    Zimní číslo Tapíra je venku! Více na Časopis Tapír | E-tapír (e-tapir.cz)  
  • TAPÍR 5/2022
    Podzimní číslo Tapíra je venku! Těšit se můžete na rozhovor s Danem Černým, který to dotáhl až ke kreslení kačerů...
  • TAPÍR 4/2022
    Je léto, čas prázdnin a dovolených! A k létu patří samozřejmě zábava. A když zábava, tak proč ne s Tapírem?...
Banner

Rozhovor

Co odhalilo Tajemství rodu?

Helena Voldanova 200Na televizních obrazovkách České televize běžel cyklus Tajemství rodu, který představuje, jak pátraly po svých předcích nejrůznější známé osobnosti. Odbornou konzultantkou pořadu je Helen...

Hledat

Nalaďte se na jaro plánováním vyvýšených záhonů nejen na balkoně

Vyvýšené záhony na balkoně je název poslední novinky, která vyšla v nakladatelství Kazda. Dozvíte se v ní jak na bohatou úrodu nejen na malém prostoru.


Čtěte také...

Dírkaté zázraky

Merkur 200Poslední dobou ono známé pořekadlo „Zlaté české ručičky“ bere za své, Češi si přestávají s technikou rozumět. Pasivně sedící děti u počítačů jsou častějším jevem, nežli ti, co vlastníma rukama vytváří svá dílka.


Literatura

Chcete vědět, jaký je váš „chronotyp“?

sila praveho okamziku200Populárně naučná kniha Síla správného okamžiku láká čtenáře jak působivým názvem, tak i svým vysvětlujícím podtitulem, který zní: „Poznejte svůj CHRONOTYP a s ním nejlepší čas na jídlo, běhání, cvičení či rozhovor o zvýše...

Divadlo

Milostný příběh prokletých básníků v podání Matěje Stropnického a Daniela Krejčíka

foto La fabrika perexPoutavou výukou dějepisu je divadelní hra Úplné zatmění, kterou má na programu pražská La fabrika. Divoký život dvou přátel a milenců je totiž příběhem prokletých básníků Paula Marie Verlaine (30. března 1844 Mety – 8. ledn...

Film

Cobain – člen Klubu 27

cobain uvodkaKurt Cobain, rocková legenda, která patří do slavného Klubu 27 (Forever 27 Club), po boku Jimiho Hendrixe nebo Amy Winehouse a dalších. Mluvčí jedné generace – pozice, o kterou Cobain nikdy nestál. V novém dokumentu se otevírají dosud zamkn...