Tosha Silver: Myšlenky hojnosti, jedny z nejroztomilejších karet

Tosha Silver: Myšlenky hojnosti, jedny z nejroztomilejších karet

Tisk

myslenky-hojnosti perexAno, jsou to jedny z nejroztomilejších karet, které svým inspirativním sdělováním umí navodit příjemné rozmýšlení nad štěstím i zašmodrchanými životními cestami. Hojnost, kterou se nám snaží ukázat, pak podle mého vychází často z toho, že se zbavíme strachu, jak moc se dokážeme otevřít, jak umíme dávat, ale i příjemně brát s pocitem vděčnosti a právě té životní i lidské hojnosti.

 

Jak moc se otevřeme světu. A svět nám.

Tak pokud vám toto bytostně chybí a vůbec nevíte, kudy na to, abyste to zase mohli prožívat, směle se ponořte do poselství těchto kartiček.

Roztomilé, mandalové, tečkované

Koneckonců, Fena Gonzalez je doprovodila dokonalými obrázky, které zaujmou pozornost. Máte chuť si je prohlížet, tak jsou detailní. A to i přesto, že jsou kartičky tak maličké. Buddhistické, indické motivy, kočky, motýli, bohyně a všechno to barevné kolem!

Tolik možností, tolik cest aneb když jsou karty malé…

Když jsou karty takto malé, skoro kapesní, skýtají velké množství způsobů, jak je vykládat. Doslova mne lákaly, abych jich vytáhla co nejvíc a skládala si je do obrazců. Můžete si pak určit, co která strana nebo část obrazce představuje. A vnímat, jestli v tom není střípek něčeho, co v tuto chvíli potřebujete slyšet, cítit, vnímat, vidět.

Mohla jsem si je různě překládat. Dozvídat se tak, že bych měla bojovat s lpěním, nezdravým a neuctivým vůči sobě… a pak přijde vnuknutí a mír. Klid. Přijde do života důvěra. A také… hojnost.

Zdálo se, že karty mají logické následnosti.

A to z nich činí dobrého společníka. Takže milujete-li buddhistickou symboliku a hravé mandaly i roztomilé tečkované pečlivé obrázky, jsou to karty přímo pro vás!

myslenky-hojnosti

Myšlenky hojnosti
Autor: Tosha Silver
Ilustrátor: Fena Gonzales

Hodnocení: 90 %

Vydalo nakladatelství Synergie Publishing, 2022
www.synergiepublishing.com


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Tapír

  • TAPÍR 2/2024
    Vždycky to uteče jak voda…  Nedávno jsme ještě listovali prvním číslem Tapíra tohoto roku a už je tady číslo druhé....
  • TAPÍR 1/2024
    S novým rokem přichází i nové číslo vašeho oblíbeného humoristického časopisu Tapír. Letos jsme se zakousli už do sedmého ročníku!...
  • Tapír 6/2023
    Poslední číslo Tapíra pro rok 2023 je venku! V tomto vydání se můžete těšit na vtipy zaměřené na téma Na...
Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Herečka Veronika Kubařová: „Všechny role jsou jako moje děti“

200rozMladičkou Veroniku Kubařovou můžete znát z především z nejen teenagerovských filmů Rafťáci, Ženy v pokušení, Můj vysvlečenej deník či Lidice. Momentálně však tvrdě zkouší v Městských divadlech pražských Markétu. Kterou? Lazarovou! Její premiéra proběhne...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Čtěte také...

Nejen Svatební dny na zámku Sychrov

alt Plánujete v letošním roce svatbu? Máte představu romantického obřadu a následného fotografování v historických prostorách jednoho z nejkrásnějších zámků v Čechách? Ať už jste nevěsta, ženich či svatební organizátor, přijeďte o víkendu<...


Literatura

Zabij mě znovu

zabij me znovu 200V pořadí již čtvrtý, v České republice vydaný román britské spisovatelky Rachel Abbottové – Zabij mě znovu - představilo na konci roku 2016 nakladatelství Mladá fronta. Detektivním příběhem plným napětí a místy i strachu čtenáře prove...

Divadlo

Vánoce u Ivanovových aneb bezhlavé svátky naruby

vanoceV divadle Stará aréna uvádějí hru Vladislava Vveděnského Vánoce u Ivanovových čili Úplně předělaný snář. Jedná se o drama nebo komedii? Najdeme zde obojí. A jedno podtrhává druhé.  

...

Film

Jak ideologie pronikaly do filmu

Film Europe PEREXDistribuční společnost Film Europe, ačkoli na takovém podnikání sotva může něco vydělat, už drahnou dobu zásobuje českou i slovenskou veřejnost legendárními, ještě v dobách předzvukových vzniklými filmy, od jejichž natočení mnohdy uplyn...