Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika, říká o svém novém albu RED Tomáš Kympl
Banner

Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika, říká o svém novém albu RED Tomáš Kympl

Tisk

tomas kympl200Je dobré si pustit tohle album v klidu, třeba se zavřenýma očima, protože díky tomu oceníte nejen jeho zvukovou bohatost i světové parametry stejně jako tvůrčí potenciál Tomáše Kympla. Barevně rockové jiskření, rámus ve světě ticha, proměnlivá krása v zóně soumraku - to všechno lze slyšet a cítit z jeho aktuálního alba nazvaného RED. Je v něm síla, talent, um, krása i oduševnělost. Jedině tak se může vznášet až ke hvězdám.

Vychází nové album, který jsi vymyslel, nahrál i nazpíval. Jak bys jej čtenářům charakterizoval?

Nahrávka RED volně navazuje a rozvíjí loňské album Kernel Panic, z něhož singl Wifi zvítězil v prestižní britské mezinárodní hudební soutěži UKSC. Snažil jsem se dál posunout hranice svých skladatelských a producentských možností. Názvy skladeb jako Black, Red, White nebo Yellow jsou inspirovány multikulturním prostředím, ve kterém se pohybuji. Nervózní energie v bublavých beatech, třpytivé lehké textury, planetární smyčce a vzdálené vokály vykreslují obraz světa, který je pustý, ale ne prázdný. Nabitá elektronika a mysteriózní basy znějí jako prostředí, které se připravuje na odplatu za staletí lidského zneužívání.

Můj tip pro poslech desky je, dát si ji takzvaně na sluchátka a užít si naplno její panoramatický děj. Trochu si při ní zameditovat, nechat tvořit vlastní fantazii, ale především, unášet se svobodným chill out proudem.

tomas kympl foto1

S kým si na nahrávce a kde spolupracoval?

V první řadě s Vesmírem, s jeho nekonečností, laskavostí a inspirativní energií. Vlastně se jen ladím na jeho frekvence a snažím se je zachytit. Technicky - všechny elektronické i akustické nástroje jsem si nahrál v Praze a Londýně sám. Důraz jsem kladl na party bicích nástrojů, extatické trance akordy, basové a vokální linky. Dalšími partnery jsou OSA - Partner, Pexels, Cottonbro studio a Biotech studio.

Pro jaké publikum je tohle album určeno?

Myslím, že je určeno pro většinu hudbymilovného publika. Posluchače, kteří mají rádi elektronickou a filmovou hudbu a chill out.

Album můžete získat v naší soutěži: Vyhrajte nové album Tomáše Kympla

Jsi citlivá umělecká duše a máš za sebou zajímavou hudební kariéru. Co ti dala či přinesla vítězství ve světových soutěžích?

Kromě nových pracovních příležitostí je to možnost spolupráce s lidmi z hudebního průmyslu, skladateli, textaři, producenty a interprety. Také možnost stále a znovu se učit od lidí, kteří umí něco, co já ještě ne. A toho je nekonečné množství.

Máš hodně přátel v hudební branži?

Dalo by se říci, že ano. Muzikanti jsou prostě tak trochu jiní a navzájem jsou na podobné vlně. Velmi rychle najdou společnou řeč (nejen tu hudební) shodu a porozumění.

Co ty a volný čas, pokud ho máš? Při jaké činnosti si nejlépe odpočineš?

Čas je relativní a poslední dobou mám pocit, že snad ani neexistuje. Nejradši jsem v přírodě, která je pro mě nekonečným zdrojem inspirace. Když je u toho společnost blízkých bytostí, sluníčko a legrace, nemůžu být šťastnější.

tomas kympl foto2

Co je pro tebe, pro krasavce s uhrančivým pohledem, naprostý luxus?

Tradičně vnímaný luxus skoro neznám. Tím pravým, je pro mě nebýt sám sobě překážkou, nechat věci plynout a skutečně být a žít přítomným okamžikem.

Myslím, že nové album RED, které je venku, nese v sobě umění výjimečnosti. Co další plány, projekty a cíle?

V roce 2023, je to mé další Česko - Slovenské album Tempo. Pracuji na něm již několik let a opravdu se na něj moc těším. S každým následujícím rokem, pak přijde i jedno nové cd - Classic, Strings, Ave Maria, White. Na cestě jsou také další velmi zajímavé tuzemské i zahraniční projekty a singly.

Těšíš se na Vánoce? A jak je obvykle prožíváš?

Vánoce miluju. Ta doba je tak specificky magická a nádherná. Těším se na všechna ta láskyplná setkání s rodinou a blízkými lidmi. Saláty a kapry, koledy a svetry. Kulichy či čepice, na stromeček nejvíce... Vím, že doba není jednoduchá, a cítíme velký tlak. I proto si v srdci zkusme kousek té vánoční bezprostřednosti, harmonie a lásky uchovat po celý nový rok.

tomas kympl foto3

TOMÁŠ KYMPL CURRICULUM VITAE

Tomáš Kympl, hudební skladatel, multi - instrumentalista a producent se narodil v roce 1975 v Praze. V letech 1989 až 2001 studoval Pražskou konzervatoř a Hudební akademii (obory bicí, klavír a skladba). Rozsah jeho autorské činnosti sahá od vážné hudby, duchovní, přes populární, šansony, muzikál až k hudbě filmové. Od roku 2001 je zastupován mezinárodním nakladatelstvím Warner Chappell.

V roce 2021 jeho skladba Wifi (z alba Kernel Panic) zvítězila v kategorii EDM prestižní britské mezinárodní skladatelské soutěže the United Kingdom Songwriting Contest. V roce 2016 jeho skladba New York zvítězila v kategorii Instrumental prestižní britské hudební soutěže UKSC. V roce 2015 jeho skladba Ave Maria zvítězila v kategorii Open prestižní britské hudební soutěže UKSC.

Mezi tuzemské a zahraniční hvězdy klasické i populární hudby, kteří interpretují skladby Tomáše Kympla patří: Peter Dvorský, Jana Sibera, Jiří Suchý, Petr Janda, Naďa Urbánková, Michael Kocáb, Helena Vondráčková, Jiří Korn, Hana Zagorová, Josef Laufer, Jitka Zelenková, Kamil Střihavka, Radka Fišarová, Daniel Landa, Ladislav Křížek, Petr Kolář, Natalie Kocábová, Bohuš Matuš, David Kraus, Honza Jareš, Jaroslav Satoranský, Josef Dvořák, Jiří Lábus, Jan Hrušínský a mnoho dalších umělců.

tomas kympl foto4

Zdroj foto: archiv Tomáš Kympl

Více informací: https://www.tomaskympl.com/


 
Banner

PřihlášeníRáda bych si zazpívala s Jaroslavem Svěceným

Zpěv ji okouzlil již v dětství. Studium na konzervatoři nevyšlo, touha po zpěvu ale zůstala a nakonec se na základě konkurzu dostala do operetního souboru Divadla J. K. Tyla v Plzni, kde pak zpívala i v opeře. Po odchodu z angažmá v divadle nadále hostovala. Pak několik let vystupovala v Německu a skandinávských zemích. Po návratu do Čech působila ve finančnictví a nakonec se ke zpěvu Miriam Čížková vrátila. Dnes nejen koncertuje, ale také vede dětský pěvecký kroužek Svět kvítek.

Olomoucká Liška B. je inscenace půvabná a svébytná i díky silné hudební složce

Kdysi jsem viděl v hukvaldském amfiteátru operu Příhody lišky Bystroušky, což na mě natolik zapůsobilo, že jsem se stal milovníkem hudby Leoše Janáčka. Jenomže očekávaná premiéra inscenace nazvaná Liška B., která proběhla v pátek 19. ledna v Moravském divadle Olomouc, je přece jenom jiná písnička. Nicméně i hudební stránka nové inscenace je velmi silná.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

TEREZA KOSTKOVÁ: K PLNOHODNOTNÉMU ŽENSTVÍ PATŘÍ MUŽ

Tereza Kostkova 200Krásnou herečku a moderátorku Terezu Kostkovou čeká náročný podzim – natáčení seriálu, moderování nového pořadu, představení v divadle. Na tiskovou konferenci FTV Prima v Mikulově dorazila odpočatá...

Machiavelliho Vladař – cynik nebo realista?

Politika je umění, jak zacházet s mocí, aby se dosáhlo úspěchu. Má se zabývat tím, co je, nikoli tím, co by mělo být. V politice neexistují zcela bezpečné směry, obezřetnost spočívá ve výběru těch nejméně nebezpečných.

Čtěte také...

NEZAPOMÍNEJME DĚTEM VYPRÁVĚT - Rozhovor se Spolkem Storytelling

Storytelling200Spolek Storytelling se věnuje vyprávění příběhů už několik let. Vypráví na nejrůznějších akcích, ve školách, knihovnách, na festivalech, v divadlech i kavárnách. Učí také zájemce na seminářích, jak poutavě a zajímavě vyprávět, ať už dětem ...


Literatura

Robert Bryndza – Chladnokrevně

chladnokrevne 200Nakladatelství Grada vydalo v listopadu další detektivní případ britského autora Roberta Bryndzy, který je u nás oblíbený i proto, že žije s manželem na Slovensku. Chladnokrevně pro mě znamenalo první setkání s tímto autorem a musí...

Divadlo

Ženy na pokraji nervového zhroucení: Nový muzikál v divadle JAMU, na scéně v Orlí ulici, v Brně

zeny na pokraji 200Divadelní fakulta Janáčkovy akademie v Brně má vlastní muzikálovou scénu, kterou jim může kdekdo závidět. Na představení si mohou studenti vyzkoušet před publikem své dovednosti, pedagogové úspěšnost svého vedení, no je to prostě t...

Film

Do kin míří filmový portrét Mira Žbirky

Meky 200Miro Žbirka, kterému všichni říkají prostě Meky. Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život zná ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét Meky pře...