Začtěte se do rozhovorů nejen o životě a spokojenosti

Začtěte se do rozhovorů nejen o životě a spokojenosti

Tisk

hausbot200V nakladatelství Universum vyšla kniha Hausbot s podtitulem Rozhovory o životě a spokojenosti. Jedná se o výběr z talkshow televizní stanice Prima ZOOM Hausbot Petra Horkého a z jeho youtubového kanálu.

 

 

Když člověk nestíhá sledovat (nebo poslouchat) všechny podcasty či talk show, může to poté dohnat knihami jako je takto a dialogy si užít prostřednictvím řádků. Petra Horkého sice nesleduji, ale vím, že toho má za sebou hodně a když jsem viděla, že jedním z jeho partnerů je například můj oblíbený spisovatel Robert Fulghum, Radůza nebo Jane Goodallová, dlouho jsem neváhala.

Čtení mě velmi rychle chytlo. Moc se mi líbilo, jak Petr Horký rozhovory vede, jak se umí ptát, nechává své hosty mluvit, i se jim zároveň nebojí prezentovat jeho názory. Psaná forma tentokrát ničemu neuškodila a výsledek stojí za to. Někdy jsem četla rychleji, jindy pomaleji, protože jsem na sebe text nechávala působit a zamýšlela se nad mnoha silnými myšlenkami.

Jednotlivé rozhovory nejsou příliš dlouhé, ale jsou aktuální a dokážou nastínit témata, kterými se lidé věnují, nebo která jsou důležitá. Velmi zajímavý je výběr osobností. Ukazuje se, že mnohdy ani nemusí být nejslavnější a nejznámější, aby mohly něco předat. V tomto ohledu mě zaujal například rozhovor s lovcem z kmene Waorani nebo s ředitelem Institutu štěstí a dánským spisovatelem Meikem Wikingem a líbila se mi také slova kouče Steva Jobse Johna Mattoneho.

Hausbot – Rozhovory o životě a spokojenosti je podle mě dobrá kniha, ke které je možné se vracet, protože vás v každém okamžiku života může oslovit něco jiného.

Petr Horký je svou základní profesí filmař dokumentarista. Za sebou má už šedesát dokumentárních filmů ze sedmdesáti zemí světa. Natáčel s velkým bílým žralokem a s tygřími žraloky bez jakékoli bariéry i na vybuchující sopce Merapi; u Malediv objevoval vraky starých lodí. P. Horký je ovšem i spisovatel - autor a spoluautor šesti knih a dvojnásobný držitel literární Ceny Egona Erwina Kische.

hausbot

Hausbot – Rozhovory o životě a spokojenosti
Autor: Petr Horký
Žánr: rozhovory
Nakladatelství: Universum (Euromedia Group)
Rok vydání: 2024
Počet stran: 248
Hodnocení: 89 %

https://www.knizniklub.cz/knihy/546474-hausbot-rozhovory-o-zivote-a-spokojenosti.html


 

PřihlášeníAneta Žabková: Největší radost mi uděláte kusem klacku z lesa

Vystudovala FAMU (katedra animované tvorby), vytvořila čtyři animované filmy, které získaly řadu ocenění, je úspěšnou ilustrátorkou mnoha dětských knih a přispívá do několika časopisů jako jsou Puntík či Tečka, spolupracovala i s Mateřídouškou a Sluníčkem. Řeč je o Anetě Žabkové.

Po Vodníkovi přichází neméně skvělá Dceřina kletba

Česká spisovatelka Tereza Bartošová zaujala tuzemskou čtenářskou obec předchozím titulem Vodník. Jednalo se o případ, který smrdí bahnem. Nyní přichází Dceřina kletba lákající na obálce na to, že si starý zločin žádá nové oběti.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Emily D. Beňová: Díky příběhům žiji hodně životů

archiv Emily D. Beňová3

„Píšu dlouho a nedovedu si představit, že bych to nedělala,“ přiznává Emily D. Beňová, autorka řady fantasy příběhů a románů pro ženy. Také vydavatelka a majitelka eshopu 1 000 knih. V současné době p...

Výborné herecké kreace a silné téma nabízí nový český film Sucho

Sucho to je tísnivé vesnické drama. Na jedné straně velkostatkář a na straně druhé chudý "kolchozník", který nutí rodinu k soběstačnému životu, ale také klíčící láska revoltujících mladých lidí. Zatímco ona je dcerou chudého farmáře, on synem vlivného agrárníka, který sice dává práci půlce dědiny, nicméně půdu, vodu a krajinu devastuje chemií. To je obrazově vytříbený a emočně nabitý film režiséra Bohdana Slámy, který je i autorem scénáře.

Čtěte také...

Skrz Prsty otevřou ve Zlíně diskuzi o poruchách příjmu potravy

SkrzPrsty Logo14|15 BAŤŮV INSTITUT opět ožije kontroverzním festivalem Skrz Prsty, který se nebojí otevírat témata, jež jsou stále pro velkou část společnosti tabu. Letos se zaměřuje na Body image a návštěvníci se na něj mohou těšit již 27. března 2024.


Literatura

Pohádkový zvoneček - jestlipak nakonec zazvoní?

pohadkovy zvonecek perexViktorka a Viktor Hrdličkovi jsou sourozenci. Jsou velmi hraví a jako ségra s bráškou se k sobě chovají moc hezky. Mají babičku Karlu a dědečka Karla a nedají jim ani chvilku odpočinout. Jakmile přijdou z družiny a ze školk...

Divadlo

Slovácké divadlo uvádí soudní drama Teror přímo u Okresního soudu

teror200V pátek 29. dubna se příznivci Slováckého divadla dočkají dalšího výjimečného zážitku. Soudní drama Teror německého dramatika a právníka Ferdinanda von Schiracha Teror budou hrát divadelníci v jednací síni Okresního soudu v Uherském Hradišti a o vině či n...

Film

Jak naše pradědečky a prababičky vábily pohyblivé obrázky

kinematografie 200Sotva bychom dnes nalezli pamětníka, jenž by na základě vlastní zkušenosti dosvědčil, jak vyhlíželo promítání filmů před první světovou válkou, jaký vztah se k nim tehdy prosazoval a z čeho všeho byly pohyblivé obrázky, samozřejmě č...