Autory vystavených realizací jsou nejen přední čeští architekti a ateliéry jako AP ateliér Josefa Pleskota, D3A, OK Plan, DaM, Kamil Mrva, ADNS, Jan Jehlík či Ivan Kroupa, ale i tvůrci nejmladší generace. Všechny stavby spojuje důraz na ekologickou udržitelnost a šetrnost k životnímu prostředí a také skutečnost, že investory všech realizací byly soukromé subjekty (firmy i jednotlivci).
„Čím známější architekt se zapojí do procesu vzniku nové továrny, tím větší věhlas to pro budoucí stavbu přináší, protože se stává nositelem kvality. Samotná architektura pak ve své podstatě představuje další, a to velmi podstatný marketingový nástroj firmy, která se ji nebála využít,“ soudí kurátor výstavy Petr Volf a dodává, že mnohým realizacím předcházely architektonické soutěže.
V prostoru A-Lab v 2. patře Galerie Jaroslava Fragnera je souběžně vystaveno sedm studentských projektů s tematikou průmyslové architektury. Jde o semestrální a diplomové práce řešící konverze průmyslových objektů, jež byly vybrány na základě výzvy na architektonických portálech.
Ve čtvrtek 19. ledna od 19 hodin provedou zájemce výstavou její kurátoři Dan Merta a Petr Volf. Po prohlídce následuje od 20 hodin koncert industriální formace DekadentFabrik.
Současný český industriál- Podoby soudobé průmyslové architektury
Kurátoři: Dan Merta, Petr Volf
Autoři koncepce instalace: Petra Skalická, Jakub Fišer
Galerie Jaroslava Fragnera
Betlémské náměstí 5a, Praha 1
8.12.2011- 22.1.2012
zdroj: www.gjf.cz
< Předchozí | Další > |
---|