Galerie talentů vystavuje obrázky dětí na náměstí Republiky v Praze

Galerie talentů vystavuje obrázky dětí na náměstí Republiky v Praze

Tisk

Výtvarně nadané děti do 17 let mohou ukázat svůj talent v ojedinělém projektu Galerie talentů. Autorem bohulibého počinu je Václav Bárta (otec zpěváka a herce Václava „Noida“ Bárty), který dětem nabízí možnost prezentace dílek v internetové galerii a následně i možnost publikovat svůj výtvor v exkluzivně vypravené publikaci Knížka dětských obrázků. Patrony projektu jsou Lucie Bílá a Karel Gott.

Autor projektem upozorňuje širší veřejnost na dětské umění a podporuje tak úspěšné dětské výtvarníky. Děti zasílají své, výtvarně často velmi zdařilé, obrázky do Galerie talentů samy, nebo, v případě menších dětí, prostřednictvím svých rodičů či učitelek. V internetové galerii je u jejich obrázku uveden název v českém a anglickém jazyce, jejich jméno a věk. Dětské obrázky jsou rozčleněny do dvou kategorií podle věku autorů. První kategorii tvoří děti mezi 6 až 11 rokem a druhou od 12 do dovršení 18 let. I vy máte možnost objevit výtvarný talent u někoho z rodiny či dětí svých přátel!

alt

V současné době si můžete práce výtvarně talentovaných dětí prohlédnout i naživo. Na náměstí Republiky v Praze je rozložen stan Galerie talentů, kde visí spousta krásných obrázků. Pokud vás nějaký okouzlí natolik, že byste ho chtěli mít doma, připravte si 150,- Kč za jeden. Za dalších 50,- Kč vám obrázek na místě ochotně zapaspartují. Na místě je připraven i dostatek malířských stojanů k vytvoření dalších originálních dílek. Z již vystavených obrázků je vidět, že Česká republika, a zejména Praha, inspiruje k malování nejen české děti, ale i potomky návštěvníků z celého světa. Ve znamení hesla Děti dětem je část výtěžku z prodeje věnována Dětskému fondu OSN – UNICEF.

alt

Ochutnávku z nejnovějších knih projektu Galerie talentů, Praha očima dětí a Města a obce očima dětí, najdete na panelových poutačích, které by zde měly zůstat po celé léto. Je tu bravurně zachyceno mnoho známých i neznámých míst v Praze i po celé České republice. Mě například oslovily obrazy inspirované Prahou nazvané: Labutě na Vltavě, Žižkovský masopust, Planetárium – dalekohled a Tančící dům.  Z mimopražských prací bych ráda zmínila alespoň Hrad Hartenstein, U kolonády, Pravčická brána, Poutní místo u Hradce Králové či Ještěd.

alt

alt

 

alt
Výstava Praha očima dětí + Města a obce očima dětí + výtvarný ateliér
červenec, srpen, září, náměstí Republiky v Praze
Pořadatel: Galerie talentů

Zdroj foto: autorka článku


 

PřihlášeníMartin Němec o svém otci, kterému věnoval knihu Josef Němec – Obrazy a kresby

Košatost a význam umělecké tvorby zobrazuje kniha s názvem Josef Němec – Obrazy a kresby, která současně přiblíží pracovní i soukromou tvář pražského výtvarníka. Jeho synem je Martin Němec, dnes renomovaný malíř a hudebník, duše rockových kapel Precedens a Lili Marlene, jenž potvrzuje, že jablko nepadlo daleko od stromu. Právě on je spolutvůrcem zmiňované výpravné knihy. A protože ji čeká 18. dubna pražský křest v Galerii Malostranské besedy, tak nevím, kdo by o knižní novince, o Josefu Němcovi a o jeho tvorbě povyprávěl víc než jeho syn Martin.

Sebepéče pro pečující

Spousta z nás se může ve svém životě dostat do situace, kdy bude potřebovat pomoc nebo se ocitne v roli pečujícího, ať už na osobní úrovni, nebo té profesionální. Ve společnosti je často zmiňována a probírána role potřebného, ale již se opomíjí myslet na roli pečovatele. I pečující osoba je pouze člověk, se svými silnými i slabými stránkami, který na sebe převzal neuvěřitelný závazek a zejména velkou zodpovědnost. Je potřeba si uvědomit, že i on má svůj soukromý život, své limity a omezené zásoby energie, zvláště v případě, kdy nemá z čeho čerpat.

Banner

Hledat

Videorecenze knih

Rozhovor

Češtinářka měla pro moje básničky velké pochopení, říká Jaromír Šlosar

jaromir slosar2Básník a dramaturg České televize Jaromír Šlosar miluje Beskydy. Právě on je tím správným člověkem, který přijal ochrannou ruku nad naší soutěží Povídky z lesa. Popovídala jsem si s ním o jeho začátcích, básnic...

Daliborovy dubnové tipy. Co pěkného si přečíst?

Možná jsme podlehli neoprávněnému dojmu, že léto tento rok dorazilo dříve. Jenže příroda změnila názor. Takže co s pošmournými, chladnými a deštivými večery? Máme pro vás opět Daliborovy knižní tipy, které se určitě budou hodit!

Z archivu...

Čtěte také...

Jan Švankmajer, Naturalia

Svankmajer 200Variaci na starodávné kunstkomory renesance a baroka, a především na slavnou kunstkomoru Rudolfa II. na Pražském hradě, můžeme označit za Švankmajerův Gesamtkunstwerk, tedy souhrnné umělecké dílo, v němž se nejen uplatňuje široká škála jeho ...


Literatura

Příběhy příliš lidské jsou tak trochu nelidské

pribehy-prilis-lidske perexCo si má člověk počít, když samotná existence je utrpením? Možná, že právě na tuhle otázku se prostřednictvím prapodivných osudů nejrůznějších postav v knize Příběhy příliš lidské snaží najít odpověď její autor, píší...

Divadlo

Horečka sobotní noci může zachvátit opravdu každého!

Horecka 200Aplaus ve stoje, zpívající pódium a rozvlněné hlediště. Takový byl závěr muzikálového představení Horečka sobotní noci. Vytáhla jsem rodinku za kulturou a skutečně jsme nelitovali. Česká premiéra kultovního muzikálu se v pražském Kalichu uskute...

Film

Na skok na festivalu Jeden svět Zlín

jeden svet 20Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jeden svět Zlín se zde konal už podruhé díky neziskovce Asociace DICE. My jsme navštívili jeho zahájení včetně projekce filmu Normální autistický film.

...