Zapomeňte na botox nebo plastické operace – stačí obličejová jóga

Zapomeňte na botox nebo plastické operace – stačí obličejová jóga

oblicejova joga 200V nakladatelství Anag vyšla jedinečná publikace zaměřená na Obličejovou jógu od Světlany Mihulové. Zacvičte si ji i vy!

 

 

 

Jedná se o knihu určenou pro začátečníky a mírně pokročilé, přičemž se jedná o I. fázi zvanou budovací. Následuje liftingová – intenzivní fáze a závěrečná udržovací fáze.

Kniha je rozdělena na několik větších částí – po úvodu následuje anatomická část, kapitoly účinky obličejové jógy, zásady a doporučení, fáze tréninková jednotka obličejové jógy, nejčastější chyby a zajímavé tipy a praktická část s konkrétními cviky. V závěru pak najdete seznam cviků, použitou literaturu, poděkování a informace o autorce a spoluautorce – její sestře Jiřině Mihulové stojící za anatomickou částí knihy.

Anatomická část je velmi přehledná, obsahuje spousty nákresů a dokážete ji tak přečíst během několika minut. A můžete si z ní hodně odnést, například, že 20 minut v soláriu je pro kůži tak náročné jako celý den na pláži. Účinky obličejové jógy vás zase rychle přimějí s ní začít – kolem 30 zpomalíte stárnutí, ve 40 nebo 50 omládnete o 10 let a navíc aktivujete mozek a zbavíte se různých zlozvyků.

Obličejová jóga se dá cvičit během nejrůznějších činností – něco můžete zvládnout při ranní hygieně, ostatní můžete provádět například při hraní s dětmi, při domácím úklidu, v kanceláři na procházce nebo v klidu na toaletě. :-)

Co se týče praktické části, tak každý cvik se skládá z názvu, účinku cviku, provedení cviku, počtu opakování a upozornění. Nechybí ani názorná fotografie autorky provádějící daný cvik. Její pleť je opravdu hladká a je tak názorným důkazem z teoretické části. Moc se mi v tomto ohledu líbí také její sladění s grafikou knihy – cviky pro začátečníky jsou laděny do růžové, ty pro pokročilejší potom do modré barvy. Celkově je typografie knihy velmi zdařilá a chválím také kvalitní křídový papír, na kterém vše pořádně vyniká.

O obličejové józe jsem předtím neslyšela a na normální jógu jsem příliš divoká a netrpělivá, ale musím uznat, že mě kniha velmi zaujala a do cviků se určitě pustím. Už se tedy těším na další díl.

Světlana Mihulová se narodila v roce 1976. Je cestovatelka, trenérka, cvičitelka, lektorka a poradkyně v oblasti zdravé výživy. Od roku 2006 cvičí obličejovou jógu a následně přidala funkční cvičení se zdravotním zaměřením, SM systém a hormonální cvičení. Se svou sestrou Jiřinou Mihulovou založila školu SELAVIS, kde učí klienty obličejovou jógu nejen pro krásu, ale i pro zdraví. Nabízí zde funkční cvičení, spirální stabilizaci, program pro hormonální aktivitu těla a poradenství v péči o sebe samé. V roce 2019 byla škola Selavis v čele se Světlanou Mihulovou nominována do finále firemních oskarů – Český Goodwill. Lekce obličejové jógy pořádá po celé České republice.

 

oblicejova joga
Obličejová jóga pro začátečníky a mírně pokročilé
Autor: Světlana Mihulová
Žánr: životní styl, zdraví
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2019
Počet stran: 200
Hodnocení: 85 %

https://www.anag.cz/oblicejova-joga-pro-zacatecniky-a-mirne-pokrocile/pA91.5870/


 

PřihlášeníSoutěže

Strhující závěr oblíbené dystopické trilogie o smrtkách

Po potopení plovoucího města Trvalka a zmizení Citry a Rowana stačilo několik let, aby se celý svět od základů změnil. Smrtka Goddard se stal vrchním sekáčem ve StředoMerice a tím jeho plány rozhodně nekončí. Chce, aby svět ovládli smrtky nového řádu. Nakladatelství YOLI

SMRTELNÝ HŘÍCH - psychologický román pro ženy

Jedenáctiletá Erika vede úplně normální život, což se ale změní v době, kdy její matka odjíždí pečovat o nemocnou babičku. Zůstává tak na čas sama s otcem, který dceru začne sexuálně zneužívat, přičemž své jednání omlouvá rodičovskou autoritou. Nakladatelství MaHa

Rozhovor

Andrea Buršová: „Chci zpívat s patřičným ponorem i nadhledem.“

aandrea-bursova200Herečka brněnské scény Husa na provázku Andrea Buršová nedávno vydala báječné album s názvem Nůž na ticho. Dvaadvacet písní svědčí o silném vztahu k šansonu a poezii. Pokud hledáte něco, co se jen tak...

Hledat

Videorecenze knih

Láká vás včelařství? Pak si nenechte ujít tuto audioknihu

V nakladatelství Kazda vyšla po knize i audioverze titulu Srdce včely má pět komor s podtitulem Jak jsem se stala včelařkou od autorky Helen Jukes. Nakladatelství Kazda

Čtěte také...

Zdravé Valentýnské recepty

V MTDen svatého Valentýna je v Česku poměrně oblíbeným svátkem, a tak se okolo 14. února všechno kolem barví do růžových a červených odstínů. Už vás tyhle barvy nebaví? Zkuste na to letos jít jinak a vsaďte na zelenou s MatchaTea! 

...

Literatura

Český krtek v CIA aneb Spletitá cesta jednoho podivína do nitra nejdůležitějších tajných služeb světa


krtek200V poslední době jsou knihy o skutečných agentech a tajných službách dost populární a na trhu jich najdete celou řadu. K těm nejprodávanějším patřil loni titul Český krtek v CIA, který vyšel v nakladatelství Prostor.

...

Divadlo

RADIO TYGR odvysílá živě rozhlasové hry, rozhovory i koncert kapely DebbiLove

RADIO TYGR 200Divadelní soubor Tygr v tísni připravuje další živé vysílání online RADIA TYGR z Divadla VILA Štvanice. V sobotu 30. 1. mezi polednem a půlnocí nabídne poslouchačům atraktivní rozhlasový program pro dospělé i pro děti. Těšit se mohou na aut...

Film

Divoká dvojka? Spíš potřeštěná

divoka dvojka 200Skvělou komedii, u které se od srdce zasmějete, najdete poslední dobou horko těžko. Nicméně se filmaři neustále snaží takový film natočit. Reese Witherspoon v jedné z hlavních rolí by mohla být pozitivní známkou úspěchu, ale…