Nenechte se ovládat lžemi od ostatních

Nenechte se ovládat lžemi od ostatních

holka vzchopse200Rachel Holis je ředitelka digitální společnosti, spisovatelka a také oblíbená řečnice, která se nyní rozhodla napsat knihu určenou k podpoře žen. Nese název Holka, vzchop se! s podtitulem Nevěř lžím o tom, kdo jsi a buď sama sebou.

 

 

 

Už ze samotného názvu je trochu patrné, jakým směrem se bude kniha ubírat. Autorka „holkám“ tyká a moc se s nimi nemazlí. Přímo je oslovuje, je k nim upřímná a unikátním způsobem je vede k zamyšlení. Knihu nejlépe vystihují tyto řádky z úvodu: „Tato kniha je o spoustě zraňujících lží a jedné velké pravdě. Tou velkou pravdou je, že jen ty jsi zodpovědná za to, kým se staneš a zda budeš šťastná. A to je celé. Abych to vysvětlila – povím ti stovky vtipných, divných, trapných, smutných a šílených příběhů, ale z každého z nich vyplývá stejné ponaučení: za svůj život jsi zodpovědná jen ty sama.“

Na stránkách knihy je celkem 20 kapitol, kdy se každá zaměřuje na jednu lež. Ve zmíněných lžích se určitě spousta žen najde, týkají se totiž oblastí, které často musí řešit. V knize najdete například tyto lži:

  • Začnu hned zítra
  • Nejsem dost dobrá
  • Jsem špatná máma
  • Záleží na tom, kolik vážím
  • Neumím říkat pravdu

Rachel Hollis v každé kapitole přináší nějakou vzpomínku nebo událost, k tomu přidá nějaké poučky a na závěr vše shrne v bodech nazvaných Co mi pomohlo… Tyto tipy se mi často zdály jasné s tím, že po krátkém zamyšlení by na ně přišel každý…

Autorka vystupuje jako jedna z nás, jako jedna z žen, tak podobná, tak stejná, ale přesto na mě působila nadřazeně, jako nějaká lepší. Ukazuje sice i své pády, nepříjemné zážitky nebo zkušenosti, ale její styl mi nesedl a nefungoval na mě. Nad něčím jsem se zamyslela, ale že bych po přečtení knihy byla jinou „holkou“, to určitě ne. Nicméně jsem přesvědčená, že někdo se s Rachel Hollis ztotožní a pomůže mu.

Rachel Hollis je autorka bestsellerů, televizní moderátorka, žádaná motivační řečnice a zakladatelka a ředitelka společnosti Chic Media, která vytváří prémiový digitální obsah určený pro ženy. Je autorkou bestsellerů série Girls, do které patří knihy Party Girl, Sweet Girl a Smart Girl a také kuchařky Upscale Downhome. Žije v Los Angeles s manželem a čtyřmi dětmi. Více informací najdete na webové stránce msrachelhollis.com.

holka vzchopse

Holka, vzchop se! – Nevěř lžím o tom, kdo jsi, a buď sama sebou
Autor: Rachel Hollis
Překlad: Theodora Klimentová
Žánr: pro zdraví a volný čas
Nakladatelství: Anag
Rok vydání: 2020
Počet stran: 192
Hodnocení: 70%

https://www.anag.cz/holka-vzchop-se-never-lzim-o-tom-kdo-jsi-a-bud-sama-sebou/pA91.5994/


 

PřihlášeníSoutěže

Hana Zagorová dokázala oživovat písničky, byla v nich krása, oduševnělost a poetika

I kdyby nazpívala třeba jen třetinu toho, co ve své kariéře Hana Zagorová skutečně natočila, tak by byla pořád tou milovanou zpěvačkou. I když nevyzpívala tři oktávy, uměla chytit za srdce, zaujmout. Už od svých uměleckých začátků dokázala oživovat písničky. Textem, výrazem, atmosférou a pak ještě čímsi, co v sobě nemá každý zpěvák.

Bouřlivé ticho po pobřežní cestě

Po tisícikilometrové Jihozápadní pobřežní cestě se manželé Raynor a Moth snaží vrátit k normálnímu životu a zase žít mezi čtyřmi zdmi. Jenže to pro ně není vůbec jednoduché. Raynor bojuje se strachem z lidí i z budoucnosti a Moth vzdoruje postupující nemoci. Ale postačí neuvěřitelné gesto někoho, kdo si přečetl o jejich putování a ztrátě domova, a znovu se v nich probudí síla a odhodlání.
Kazda
Banner

Videorecenze knih

Rozhovor

Karel Sedlecký: „Můj běžný pracovní den je plný kávy, rozhovorů s lidmi, schůzek, telefonních hovorů a taky faktur a smluv.“

karel sedlecky 200Karel Sedlecký se narodil 17.3. 1985 v Sušici. Studoval na místním gymnáziu, poté pokračoval na pražskou ČVUT, kde získal titul inženýra. Po nedokončeném doktorandském studiu, se stal ředitelem kulturního centra v Sušici ( SIRKUS, p.o...

Hledat

Odvážná rebelka, která jako jediná může zachránit království

Malá Mia je sirotek žijící ve středověkém městě, v němž zná každý kout. Je samostatná a velmi vynalézavá, a tak se jí a jejím třem lasičkám daří přežít na ulici, a to zejména díky krádežím jídla. Jednoho dne Mia prchá před strážemi a narychlo se převlékne do princeznovských šatů.
Kazda

Čtěte také...

Inspirujte se, co připravit vašim nejmenším

mami mam hlad 200V nakladatelství Grada vyšla kuchařka s názvem Mami, mám hlad obsahující recepty pro děti do jednoho roku.

 

...

Literatura

„Žižkov je fakt dobrej“

vsichni-sou-trapny 200V nakladatelství HOST vyšla kniha Simony Bohaté s názvem Všichni sou trapný pojednávající o radostech a strastech pražského Žižkova v časech normalizace.

 

...

Divadlo

Etiketa je životní styl

dobre mravy 200Už v předminulé sezóně, v červnu roku 2016 mělo premiéru představení Dobré mravy, které se inspirovalo a vycházelo z nikoho jiného z etikety Ladislava Špačka, guru českého společenského chování. Co toto ztřeštěné představení přineslo?

Film

VŠEMI SMĚRY – cestou necestou za publicistikou

altNašim pravidelným čtenářům nemohla uniknout pozvánka na festival nezávislé publicistiky Všemi směry, který roztočil kolotoč otázek, diskuzí a workshopů na téma reportérství. Že jde o výjimečnou událost, sliboval i rozhovor s manažerkou projek...