Bulharsko, Srbsko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina offroadem, pěšky, na kajaku i na lyžích

Bulharsko, Srbsko, Černá Hora, Bosna a Hercegovina offroadem, pěšky, na kajaku i na lyžích

Tisk

Balkan 200Dobrá zpráva! Balkán stále zůstává rájem dobrodruhů i svobodného cestování!

 

 

 

Desítky cest a stovky prožitých dobrodružství. Putování pěšky i veteránem VW BUS T3. Hory, jeskyně, divoká voda, skialpy, setkávání s místní pohostinností, vodácké zážitky v mořském kajaku i při prvosjezdech řek, speleologické expedice a objevování nových jeskyní – to vše v poutavých cestopisných povídkách.

Knihu doplňují geografické a historické informace o známých i neznámých atraktivních místech, která se jistě stanou inspirací každému svobodnému cestovateli.

V knize najdete i orientační mapky a QR kódy s GPS souřadnicemi, které snadno načtetedo svých mobilních aplikací.

Součástí knihy jsou 3D fotografie, které vás dokonale pohltí. Neznamená to ale, že v pohodlí domova uvidíte všechno. Uprostřed lůna Evropy vás čekají rajské zahrady. Stačí jen vyrazit na cestu!

Marek Audy (*1969) je dobrodruh a romantik. Těžko ho potkáte na turistickém chodníku. Pokud ale zabloudíte z cesty do neschůdných zarostlých strání nebo vás rozvodněná řeka spláchne do divoké soutěsky, můžete jej zahlédnout, jak šťárá pod skalním převisem a hledá nějakou díru. Stál u několika významných speleologických objevů. K těm nejvýznamnějším patří největší pískovcové jeskyně světa na venezuelských stolových horách, o kterých napsal několik knih. Cenou Egona Ervína Kische byla oceněna kniha Brány do Ztraceného světa (Jota, 2008). Do balkánských zemí začal jezdit již v dětství. Touha poznat poslední zbytky čisté jihoevropské přírody přerostla v lásku až posedlost, která provází příběhy na stránkách této knihy.

Z rozhovorů s Markem Audym:

  • Objevit novou jeskyni? To je jako vstoupit na novou planetu. Český rozhlas, 31. ledna 2019
  • Jeskyně jsou stále jako neprobádaný vesmír. iDnes, 11. dubna 2021
  • Dobré ráno na téma Do hlubin. Česká televize, 18. ledna 2019

Srdečně vás zveme na brněnský křest knihy 16. června 2022 v Café Práh.

Balkan

Marek Audy : Balkán – ráj svobodného cestování
Vychází 18. května 2022
Pevná vazba bez přebalu / 178 stran / celobarevná publikace

Vychází také jako e-kniha.

Více informací:

Databáze knih: https://www.databazeknih.cz/knihy/balkan-raj-svobodneho-cestovani-495298
Ukázka z knihy: https://issuu.com/nakladatelstvijota/docs/balkan_raj_svobodneho_cestovani
https://www.jota.cz/balkan-raj-svobodneho-cestovani


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Prostě na mě zapomněli

proc200Tak tohle bych nechtěla nikdy zažít – aby na mě moji blízcí zapomněli. Aby na mě vůbec někdo zapomněl. Není snad nic smutnějšího, než když člověk zůstane sám až do svých posledních dnů a nakonec sám odejde a vlastně nikomu neschází. Takhle to přesně bylo ...

Divadlo

Umělecký šéf zlínského divadla Patrik Lančarič získal cenu Trilobit 2023

Trilobit200Umělecký šéf Městského divadla Zlín Patrik Lančarič dostal cenu Trilobit za režii svého dokumentárního filmu DEŽO HOFFMANN - FOTOGRAF BEATLES.

...

Film

V únoru bude mít v kinech premiéru rodinný snímek Děti Nagana

deti nagana200Rodinný film Děti Nagana připomene divákům atmosféru devadesátých let, konkrétně roku 1998, kdy čeští hokejisté slavili velkolepé vítězství na olympijském turnaji století v Naganu. Rekvizity, hudba a kostýmy vrátí diváky zpět v čase, největší ...