Lenny: Zpíváním v angličtině spojuji své dvě vášně, muziku a cestování
Kultura21.cz

Lenny: Zpíváním v angličtině spojuji své dvě vášně, muziku a cestování

Lenny 200Zpěvačka a skladatelka Lenny byla hostem Music Studia Live Frekvence 1. Do éteru živě zahrála svůj velký hit Hell.o, čerstvou novinku live. laugh. cry a cover od Harryho Stylese Watermelon Sugar. Během rozhovoru s Lubkou Ponížilovou a Mírou Michálkem prozradila, proč zpívá a skládá v angličtině nebo jaké jsou její vzpomínky na hudební začátky. Hostem dalšího Music Studia Live Frekvence 1 bude ve středu 22. června od 9 hodin Sebastian.

 

V angličtině chystám další album, které vyjde po létě, a další songy i tvorbu. Na češtinu se zatím nechystám, ale nikdy nevím, co mi přijde do cesty,“ uvedla Lenny. Zpívání v angličtině má podle ní i tu velkou výhodu, že kromě českých může oslovit i zahraniční posluchače. Navíc tak spojí své dvě největší vášně, muziku a cestování.

Svoji oblíbenou angličtinu ale v minulosti již za češtinu vyměnila, a to v úspěšném hitu Samotní. Úvodní skladbu k seriálu Kukačky na téma rodičovství nazpívala společně se svojí mámou Lenkou Filipovou. „Nabízelo se to, obě jsme zpěvačky, jsme matka a dcera. A téma seriálu je přesně takové,“ odpověděla na dotaz, proč si myslí, že autoři seriálu oslovili právě je s nabídkou. Ještě doplnila: „My jsme moc dlouho neváhali, ačkoliv song není můj autorský, s čímž mám většinou problém, ale tady mi to přišlo jako něco tak hezkého, emotivního.“

Lenny1

Lenny píše songy nejen pro sebe, ale i pro ostatní interprety. Časem se naučila, že i když myšlenka jde z ní, tak skladbu nemusí nutně zpívat ona, ale klidně někdo jiný. Dopředu nepřemýšlí, zda bude skladba určená i pro zahraniční, nebo jenom pro české publikum. Vždy se snaží písničku napsat co nejlépe a doufá, že se bude líbit a prosadí se s ní. „Publikum je fantastické všude, co jsem měla možnost vystupovat. Samozřejmě lidí jsou jiní, jinak reagují. Někde jsou temperamentnější, jinde studenější. Jsou to lidi, kteří nasávají emoce z muziky, a to je to důležité,“ uvedla.

Do éteru Frekvence 1 zahrála Lenny i svoji úplně čerstvou novinku live. laugh. cry. „Souvislost - žít, smát se a nestydět se za to, že si občas pobrečíme – mi přišla prostě jako hrozně hezká,“ vysvětlila název songu. Se známým filmem Jíst, meditovat, milovat to prý nijak nesouvisí. Prozradila, že ona sama má ráda romantické filmy, přednost ale dává těm vtipným před ubrečenými, protože se ráda zasměje.

Během rozhovoru pro Frekvenci 1 Lenny zavzpomínala na návštěvy základní umělecké školy. „Chtěla jsem hrát Eltona Johna, což pro ně byla nižší forma umění. Hrál se tam Bach, Beethoven. Mozart a podobně,“ uvedla. K těmto etudám se ale nyní v dospělém věku vrací, když si chce procvičit prsty na pianě. Nervozita k životu a k vystupování sice patří, ale tam se to podle ní přechýlilo až do traumatické zkušenosti. „Jste v místnosti, kde je naprosté ticho, všichni na vás zírají jako na nepřítele a vy tam musíte předvést výkon. Navíc ještě všechno musíte umět zpaměti,“ posteskla si. Muziku přitom lze děti učit daleko zábavnějším způsobem, jak později poznala během studia v zahraničí.

V rámci Music Studia Live Frekvence 1 bývá zvykem, že jako poslední song zahrají hudebníci nějaký známý cover. Lenny si vybrala Watermelon Sugar od svého oblíbence Harryho Stylese, čímž udělala obrovskou radost moderátorce Lubce Ponížilové.


 

PřihlášeníBílá voda si zaslouží být knihou roku

Na jaře vyšla v nakladatelství HOST dlouho očekávaná kniha Kateřiny Tučkové s názvem Bílá Voda, která rozhodně stojí za to!
HOST

Pohádky z Kouzelného palouku si děti přečtou i samy

V nakladatelství Fragment vyšel unikátní Čtenářský systém, který má za cíl usnadnit orientaci v knižní nabídce pro začínající čtenáře. Soustředili se nejen na prvňáčky a druháčky, ale i na předškoláky a spolupracovali se zkušenou pedagožkou Kamilou Balharovou.
Fragment (Albatros Media)

Hledat

Rozhovor s Ondřejem Neffem. Jak se mu vyhodnocovaly soutěžní povídky?

Ondřej Neff se stal patronem naší literární soutěže sci-fi a fantasy povídka, jejíž výsledky jsme nedávno vyhlásili. Osobně měl tu čest vybrat tři nejlepší povídky a my jsme měli tu čest s ním spolupracovat. Jak se mu povídky hodnotily, kterou svou knihu má nejraději a co pro své čtenáře chystá do budoucna?
Sledovat články Ondřeje Neffa můžete zde.

Literatura

Sára má třetí knihu!

sara perexEsther a Jerry Hicksovi mě nesmírně potěšili! Pokračování Sáry jsem držela v rukou s něhou a pokorou a nesmírným čtenářským vzrušením. Jako zákusek, který si šetříte na chvíli, kdy budete doma sami nebo jen tak v pelíšku. Tak na takovouhle chvíli jsem...

Divadlo

Zdenek Merta oslaví 70. narozeniny!

Zdenek Merta 200Respektovaný skladatel a producent hudebního divadla Zdenek Merta se narodil v Hranicích na Moravě a své dětství trávil například u své tety ve Veselíčku u Lipníka nad Bečvou, prožil ale také čtyři roky v Bejrútu, kde byl jeho otec dipl...

Film

Čtení o filmu nejen česky...Věnujme se i četbě zahraniční literatury (pokud ji seženeme)

kinematografia-perexZatímco za vlády komunistů byly televizní programy i nabídka kina zahlceny sovětskými filmy, nyní se k nám z Ruska dostane – a to ještě ojediněle - nanejvýš nějaká ta pohádka. O filmovém dění tam a zejména v republikách, kter...