Nervy drásající psychologický thriller návykový hned od první strany. Jeho autor Michael Robotham ho nazval Druhá žena

Nervy drásající psychologický thriller návykový hned od první strany. Jeho autor Michael Robotham ho nazval Druhá žena

Tisk

Druha zena200Bravurně napsaný thriller plný zápletek a zvratů od jednoho z nejlepších současných spisovatelů krimi Michaela Robothama je v pořadí již devátý ze série s profesorem a klinickým psychologem Joem O´Loughlinem.

 „I ty nejvíc neobvyklé Robothamovy příběhy mají vždy základ v tom, co lidé opravdu prožívají… Druhá žena je o tom, jaké to je být otcem, a o způsobech vyrovnávání se s minulostí, které nám dovolí posunout se dál.“ THE AGE


Do češtiny thriller Druhá žena Michaela Robothama z originálu The Other Wife přeložila Martina Williams-Buchlová.

William a Mary jsou svoji už šedesát let. William je uznávaný chirurg, Mary oddaná manželka. Oba mají pevné morální zásady. Alespoň to si jejich syn, Joe O'Loughlin, myslí. Jenže když je Joe přivolán do nemocnice poté, co byl jeho otec brutálně napaden, jeho svět se otočí vzhůru nohama. Kdo je ta cizí žena plačící u Wiliamovy postele, celá od krve? Kamarádka, milenka, blázen, nebo vrah?

Navzdory radám policie se Joe pouští do vlastního vyšetřování a rozkrývá případ, který se ho osobně dotýká. Čím víc informací objevuje, tím víc se mu odhaluje druhá tvář jeho otce, kterou nikdy nepoznal.

Jisté je jen to, že nic není takové, jak se to na první pohled jeví. A Joe si je bolestně vědom toho, že pravda něco stojí.

Rodilý Australan Michael Robotham působil čtrnáct let jako novinář nejen ve své vlasti, ale také v Británii nebo Americe. Na začátku 90. let se rozhodl stát profesionálním spisovatelem a od té doby již napsal mnoho knih včetně biografií známých osobností. Populárními se staly zvláště jeho psychologické thrillery, které byly přeloženy do 26 jazyků, publikovány ve více než 50 zemích a pravidelně se objevují mezi bestsellery. Dvakrát vyhrál cenu Neda Kellyho za nejlepší australskou detektivku, a to za Amnézii v roce 2005 a za Střepy v roce 2008. Robotham žije s manželkou a třemi dcerami v Sydney.

Druha zena

Dubnové novinky nakladatelství MOBA:

  • Suzanne Kelman, Když zpívá slavík, román
  • Michael Robotham, Druhá žena, thriller
  • Ann Granger, Svědectví oběšence, britská viktoriánská detektivka
  • Zděnek Grmolec, Ghetto ve stínu zločinu, historický román
  • Martina Novotná, Svědectví uloupené dýky, historická krimi
  • Dagmar Digma Čechová, Víš, že nemusíš?, román pro ženy
  • Eva Mašková, Vražedné předsudky, edice Původní česká detektivka
  • Ladislav Beran, Čekání na vraha, edice Původní česká detektivka

Více informací: www.mobaknihy.cz


 

PřihlášeníS toxickými vztahy je to jako s chřipkou – virus daleko snadněji napadne člověka s oslabenou imunitou

S velkou nadsázkou by se tenhle příběh dal nazvat „Jíst, meditovat a milovat po česku“. Jen to není taková selanka, i když se děj odehrává v romantickém přírodním prostředí Grand Canyonu. Hlavní hrdinka tam ani nemedituje, ani si neužívá místních kulinářských specialit, ale tvrdě maká a kručení v břiše už ani nevnímá. A milování? Počáteční elektrické výboje vzrušení brzy vystřídají bolest, paralýza ze strachu a živočišný odpor. Naštěstí zafunguje i pud sebezáchovy.

Pointa

Skřítci Houbáci opět zasahují

Děti, co mají pod kloboukem, už jistě znají skřítky Houbáky. Ti se nyní vracejí na scénu a s nimi spousta dalších lesních bytostí, bez nichž by to v lese nebylo tak úplně ono. Na světě je druhý díl Houbáčků, knížky, která by měla ležet na čestném místě všech knihkupectví. Čím je tak výjimečná? Je prostě jedinečná!

Pointa

Banner

Hledat

Fotbal je magie, je to souboj umění, techniky a síly se soupeřem, který chce taky vyhrát

Na svém kontě má 130 fotbalových zápasů v nejvyšší československé soutěži, během nichž vystřelil 11 gólů. Kromě toho je dvakrát mistr Kostariky a jednou mistr střední Ameriky, z doby kdy působil v kostarickém klubu LD Alajuelense. Řadu let byl fotbalovým expertem a komentátorem fotbalových zápasů v České televizi. Spolu s manželkou, dcerou a synem pořádají každoročně pravidelně rodinný příměstský tábor pro děti Multi Art Camp, o který je obrovský zájem. Věnuje se také grafice a malování obrazů. Řeč je o Pavlu Karochovi.


Literatura

Anselm Grün – Zastavení mého života

Anselgrun 200m Grün je jedným z najuznávanejších spiritualistov sveta, ktorí prepája duchovný život s psychológiou. Jeho knihy sčítajú milióny výtlačkov nielen v jeho rodnej zemi – Nemecku, ale aj v Čechách, na Slovensku a tiež v Južnej Ame...

Divadlo

Českolipský divadelní podzim má ambice znovu vrátit této akci prestiž

ceskolipsky divadelni podzimLetošní, již 36. ročník festivalu Českolipský divadelní podzim má ambice znovu vrátit této akci prestiž, kterou měla před lety, kdy se do České Lípy sjížděly amatérské soubory z celých Čech i ...

Film

Jarní smršť České televize: ČT art a Déčko

CT Z mrtveho domu perexV závěru naší trilogie nazvané „Jarní smršť České televize“ se sluší představit také programovou nabídku nejmladších stanic České televize - ČT art a Déčka. Přestože se tyto dva programy dělí o jeden kanál, a jejich vys...